Skocz do zawartości

F18 Haoye (pierwsza przymiarka) + video


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Niezły kawałek modelu na duże prądy :D

Widziałem go już w innych sklepach, ale jeżeli chodzi o coś na większą turbinkę (fi 92mm), to skłaniałbym się raczej ku temu styropiankowi: http://shop.lindinger.at/product_info.php?products_id=72006

 

PS

Mój F18 czeka na paczuszkę tkanin z Havla (długo to trwa) i zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że chcesz mu dorobić funkcję mimowolnej zmiany geometrii skrzydeł :)

 

Hubert a takiego masz w kolekcji ?

Tani, piękny, EDF i nie hamerykański ;)

Ja sobie coś takiego do kolejki wpisałem jak mi żona F-18 wybiła z głowy (za duży ponoć):)

AT-SU27.jpg

 

PS

A takie mam pytanie jeszcze. Na ile "schowań" podwozia starcza taki zbiorniczek powietrza ?

jest to jakoś zabezpieczone, żeby przy braku ciśnienia podwozie nie ugrzęzło do połowy wypuszczone ?

Pytam bo z pneumatykami nie miałem do czynienia a wszystko co do tej pory oglądałem to była prosta konstrukcja wypuść/schowaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert a takiego masz w kolekcji ?

Nie mam, ale bardzo podobnego (ta sama firma) kupiłem Tomkowi: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=7992

Jeżeli jakość wykonania i malowania (F18 miał ładny niebieski metalik) jest podobna, to po 10 minutach (albo więcej, jeżeli nie kleisz CA) masz model gotowy do lotu.

 

A takie mam pytanie jeszcze. Na ile "schowań" podwozia starcza taki zbiorniczek powietrza ?

Powietrza wystarcza na kilka cykli, nie ma żadnego zabezpieczenia (sprężyny itp).

Zawór sterujący trzyma kilka godzin, pod warunkiem, że jest w pozycji środkowej, dlatego mam to zrobione na przełączniku 3 pozycyjnym: schowane/neutrum zaworu/otworzone :D

Wadą tego podwozia jest dosyć duża zależność szybkości ruchu od ciśnienia w zbiorniku (mimo, że jest zawór regulacji szybkości otwierania/zamykania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert..Wiem ze lubisz duze no a ten JET nie ma juz smigielka w tyle.

Wlasnie go zauwazylem w UH

MIRAGE

Link już może nie działać, ale Panowie - to ten sam model :D

Mirage z FLY FLY

Może warto go wypróbować :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad tym Sabrem.

Trochę porażają minie koszty wyposażenia turbinki .

Przez chwilę myślałem nawet o napędzie śmigłowym,Z tyłu modelu nawet oryginalnie jest taki śmieszny dziobek idealnie pasujący na założenia w jego miejsce silnika i śmigła.

Tylko jak to będzie wyglądać?

Więc czekam co Hubert wymyśli i jeśli uda się jego Miaga wysłać w powietrze w miarę sensownym kosztem to kto wie ,może się jednak skusze na Sabra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten modelik nie fajny Sabre F-86 Mig Killer http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7029

 

Ten jest bardzo fajny, faktycznie chyba potrzebuję więcej jak 1,2kW

To mój ulubiony typek 8) , pisałem już w tym i innych wątkach :D

Tylko właśnie te kW :shock:

Tomek się zastanawia, może weźmie go po próbie mojego napędu Mirage (firmowa turbinka 92mm plus silnik z hobbycity 36-74 1900kV).

Zobaczymy :D

 

Edit:

Jak widać, pisaliśmy razem z Tomkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boogie gdyby nie to śmigiełko w :ass: to już by Sabr jechał do mnie .

 

Sam napęd turbinowy wymaga jużdo tego modelu trochę mocy i tu zaczynają się schody nie tylko finansowe ale i techniczne typu np. lekko bijący silnik czy turbina (z czym osobiście nie tak dawno zmagał się Hubert).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ponad rok model kurzył się w warsztacie, czekając na decyzję co dalej, aż niespodziewanie wczoraj postanowiłem coś przy nim dłubnąć.

Zdecydowałem się na wzmocnienie tkaniną powierzchni styropianu.

Wybrałem tkaninę 25g/dm2 i lakier do parkietów (wodorozcieńczalny).

Poszło nadzwyczaj łatwo i szybko, ale 2m2 tkaniny, którymi dysponowałem, starczyły jedynie na skrzydła, stateczniki poziome i górę kadłuba.

Z ciekawosci sprawdziłem przyrost masy:

2 stateczniki 30g przed i 42g po laminowaniu;

2 skrzydła 170g przed i 210g po.

 

Na razie przerwa, mam nadzieję, że krótsza niż rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

Znów po długim leżakowaniu... w jeden dzień złożyłem w całość kilka przygotowanych elementów:

 

f18u.jpg

f18v.jpg

 

Jeszcze jeden dwa dni na wyposażenie i malowanie :D

Jak na 3kg wagi, to dosyć kiepskie okazały się golenie, ale może przynajmniej wystartuje, bo i tak nie mam odpowiedniego miejsca do lądowania.

 

Edit:

Położenie CG wg kogoś z Rcg - 4" do 4,5" od krawędzi wlotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Model troszkę podkolorowany (cały malowany, bez naklejek - brakuje napisów koloru szarego, ale nie miałem pod ręką farbek).

Wersja malowania kombinowana do zasobu farb (dużo białego).

W zasadzie gotowy do lotu, nawet po próbach kołowania - ciąg pozwoliłby chyba na start z wysokiej trawy, ale podwozie jest fatalne :twisted:

 

hornet1.jpg

hornet2.jpg

hornet3.jpg

hornet4.jpg

hornet5.jpg

hornet6.jpg

hornet7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.