Skocz do zawartości

Szybowiec 1,5m - moja pierwsza samoróbka [DLG]


motyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość tom_tom
P.S z tęsknoty za japonem & cellonem zrywam właśnie uszkodzoną filię z usterzenia mojego DLG i molestuje je japonem. Będzie lekkie, a i z dzioba wyjmę dzięki temu 10 g ołów.

 

Tomek

 

oj nie był bym taki pewien :-P

 

Uwierz mi ze ta foli to nie folia (tylko litespan czy jakoś tak się to pisało) i na pewno jest lżejsza od japoki i trwalsza i łatwiejsza w obsłudze.

 

masz rację... tylko ja głupaty niekumaty zerwałm wcześniej litespan i pokryłem oracoverem (jak głupaty niekumaty ja głupaty niekumaty)

 

teraz ratuję sprawe japonem bo nie mam litespanu...

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcóweczki oszlifowane :) płat wazy 156g :)

 

 

Mam tylko dylemat z serwami :( płaty są tak cienkei że serwo Conrada wystaje prawie połowe grubości :(

 

DSC00300.jpg

 

Tak zostawić czy macie jakieś pomysły ?? Już chodiz mi po głowie wsadzić am dźwignie 90° i dać centralne serwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zmiana płata.

 

teraz to przesadziłes :D

 

Lotki wycięte :D płaty sklejone i obklejine wykończenie. Jutro dopasuje lotki i obkleje na nich wykończenie :D

 

Jutro zalaminuje połączenie i wkleje kołek ustalający w natarciu płata. Sądze że pręt węglowy 2mm starczy :D

 

 

Czekam teraz na 2 przesyłki jedna z taliboomo-wędką a druga z japonką. zamówi ejeszcze nitrocellon i skrzydełko za tydzień gotowe. za 2 tyg będzie model do oblotu gotów :D Więc pozostanie mi tylko czekanie na aparature :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Motyl ja mam pewien pomysł:

przyklej od strony natarcia łuk który będzie lekko zakrywał serwo i tak samo od strony spływu, a następnie balsą 1mm. Tak jak Tomek w Łosiuk robił te owiewki za silnikami

:D.

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom_tom
Obrazek

 

Może to ci pomoże, najlepiej ściągnij otwórz w paincie i powiększ troche.

 

Pozdrawiam, Bartek.

 

Bartku - Dzięki za rysunki owiewki :)

 

Mi w DLG także wystają serwa ok. 1 mm poza obrys profilu, jednak się tym po prostu nie przejmuje - wyciałem po prostu prostokaty folii samoprzylepnej i nakleiłem na serwa i na poszycie wokół - opory są niezauważalne.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi się niańka do córki spóźniła :( i zamiast o 10:00 to dopiero o 14:20 zszedłem do piwnico-modelarni. Efekt mizerny jak na 3h roboty :)

 

DSC00304.jpg

 

DSC00305.jpg

 

Jedna lotka już dopasowana, druga dopiero oklejone 2 boki, więc je oszlifować i skrócić lotkę i dokleić listew. Jutro prace wstrzymane, Chrzest córki :D

 

To co widać na foto waży 146g, jak poodklejam taśmy to jakieś 138-140g będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój sie o wage - chłopakom Pelikany 1.5 waża po 500g i latają :P

 

:rotfl: :rotfl:

 

Ale Pelikan to ptak i pomacha skrzydełkami. Mój ma dźwigary z riwingu.

 

Ert jak tam wędki ??

 

Ma ktoś namiar na taliboomy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.