Skocz do zawartości

Szybowiec 1,5m - moja pierwsza samoróbka [DLG]


motyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Myśle że waga zrobiła swoje... ale jakoś mi sie wierzyć nie chce że to tak samo w wyrzucie pękło ...

 

Jarek ma taki kadłub już z rok i go nie połamał a wiec niewiem ...

 

W modelach arthobby tez niema rowingi i jest oki

 

Poszycie wypala drut a wiec go nie uwzględniam ... { a upala akurat na tyle zo mozna spokojnie wsadzić 2x po 1,5mm i na to bata niema}

 

Niewiem w sumie co sie mogło stać

 

Ale widze że latał :P

 

Mnie sie wydaje ze poprostu możesz mieć jakieś luzy na ciegnach wysokości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno ocenic co było nie tak, jesli nie widziałem lotów, ale moim zdaniem własnie kąt zaklinowanie skrzydła może być przyczyną. Prawdopodobnie jest za mały, czyli musisz podłożyć coś pod krawędź natarcia skrzydła (ewentualnie pod statecznik poziomy wkleic klin, tak że z tyłu jest on wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że waga zrobiła swoje... ale jakoś mi sie wierzyć nie chce że to tak samo w wyrzucie pękło ...

 

To co stało się Motylowi jest bardzo typowym przykładem źle wzmocnionego kadłuba. Motyl zrobił ciężki model i to co wytrzymało przy innym lżejszym modelu na pewno nie wytrzyma przy innym cięższym. A i druga sprawa Motyl wygląda na człowiek co jak machnie to i kowadłem rzuci :P:P:P

 

Miałem na mysli coś takiego:

a97b1751e0459e52.jpg

 

Ps: miejsce w którym złamał się kadłub Motyla to bardzo newralgiczny punkt i projektując modele z rurkami ogonowymi trzeba dobrze to zaprojektować żeby dobrze przenosiły wszystkie siły i się nie łamało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki uprzejmości kolegi G Rozanski, stałem się posiadaczem nowego kadłuba do modelu :D

 

Wklejona już beleczka i wstępnie zamocowane serwa. Kadłubik pomalowany :D

 

Jutro powklejam półke z serwami i w piątek planuje polatac troszke DLG :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.