Skocz do zawartości

Mój pierwszy model


marijuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Może jest to pospolity temat na waszym forum ale nic takiego nie zauważyłem, więc piszę. Jestem całkowitym nowicjuszem jeżeli hodzi o modelarstwo. Po kilku dniach rozmowy na tym forum dowiedziałem się, że nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wiec postanowiłem zacząć swoją przygodę z modelarstwem od szybowca, potem motoszybowiec itd. Niestety nigdzie nie znalazłem dokładnego projektu (z elektroniką itp).Czy może ktoś ma propozycję modelu szybowca dla począdkujacego??

 

PS Czy szybowcami da się sterować, czy tylko bezwładnie spadają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Witam!!

Może jest to pospolity temat na waszym forum ale nic takiego nie zauważyłem, więc piszę. Jestem całkowitym nowicjuszem jeżeli hodzi o modelarstwo. Po kilku dniach rozmowy na tym forum dowiedziałem się, że nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wiec postanowiłem zacząć swoją przygodę z modelarstwem od szybowca, potem motoszybowiec itd. Niestety nigdzie nie znalazłem dokładnego projektu (z elektroniką itp).Czy może ktoś ma propozycję modelu szybowca dla począdkujacego??

 

PS Czy szybowcami da się sterować, czy tylko bezwładnie spadają??

 

Przeczytaj to co jest pod tym adresem te odnośniki do polskich stron powinno pomóc

 

http://www.old.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=7519

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należe do spółki zajmującej się produkcją zestawów takich właśnie szybowców . Mało tego produkujemy do nich wszystkie części zamienne http://www.gielda.modelarz.com/index.php?akcja=pokaz_sp&id=6077

Dostajesz paczkę mocujesz pakiet akku i latasz :D Polecam - to naprawdę dobre szybowce o dużej doskonałości prostej konstrukcj oraz solidnym wykonaniu :wink:

img2292gj0.jpg

img2298ty1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Arturze, na ile by Pan wyceniał tego sybowca bez elektroniki ? Podoba mi sie ten szybowiec, a tak się składa, że mam aparature dwu kanałową na składzie od modelu samochodu, zasięg nie jakiś wielki ale myśle, że wystarczy ;]

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla ciebie krzako to po znajomości coś koło 85 zł :wink: Co ty na to :?:

Zrobie aukcje na allegro i dam link jak byś chciał

TEQ sugerujesz plagiat :lol: O to się nie martw model widoczny na zdjęciu ma kadłub kupiony w sklepie sau reszte zrobiliśmy samemu na podstawie własnych założeń i przemyśleń >Modelik ten ( tak jak stwierdził wcześniej malin ) jest sporo większy i dłuższy od modeli grafitów z sau ma większą powierzchnie nośną( przez co mniejsze obciążenie pow nośnej) inny profil balsowe stateczniki Dzięki temu w ostatecznym porównaniu lata lepiej od grafita . Smiem tak twierdzić po kilkunastu wspólnych lataniach (zarówno na zboczu jak i z cholu ) z malinem który to posiada grafita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale jednak nie moge kupić :(

Znajomy który jest również posiadaczem df04 (a dokładnie to był posiadaczem bo się okazało, że wczoraj sprzedał) ma na sprzedaż alu głowicę, alu tuleje głowicy, pierścień blokujący wał oraz aluminiową ramkę stabilizatora po przestępnej cenie. Od dawna chciałem to od niego kupić ale nie chciał sprzedać bo on tego używał. Części aluminiowe poprawiają stabilność oraz w razie wypadku sie tak łatwo nie popsują ;].

 

Jeszcze raz przepraszam, ale jak kupie te części to nie będe mieć już na szybowiec :(.

 

 

 

 

 

Pozdrawiam i przepraszam poraz trzeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybowiec nie musi opadać jeśli jest dobrze sterowany. Można nim latać na żAglu -zboczu gdy odpowiednio wieje i podam ci przykład że latałem 1.15min bez lądowania na zboczu (SZYBOLEM). Można tez latać w termice jak krążąće ptaki albo startowac z holu. Napewno widziałes drapieżne ptaki jak krążą czy nawet bociany.

 

 

Masz juz nadajnik , odbiornik ,aku , ładwoare i serwa?

 

Zaprasz do działu ,, przy piwie ,, tam jest wątek NAsze i WAsze latanie i masz tam filmy z samymi szybowcami . Widać tam jak można latać .

 

Pierw muszisz mieć rc, a potem model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może zaprojektujesz własnego? Tak na uwadze, planów mniej lub bardziej prostych szybowców jest dużo... Zresztą, zobacz, oprócz delty reszta moich szybowców była raczej własnego projektu (ale to czy były udane to już inna bajka :lol: ).

Zajrzyj więc tu: http://www.niedzwiedz100.host.sk/abc/index.html - kilkanaście zeskanowanych stron "ABC miniaturowego lotnictwa" - świetna książka, jeśli możesz, to wydrukuj sobie tamte strony, po przeczytaniu powinieneś poznać podstawy i samemu coś zaprojektować.

 

Tak na marginesie, masz jakąś aparaturkę? Jeśli nie, to ile jesteś gotów na nią przeznaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.