Skocz do zawartości

Alula depron (próba dlg)


Matrik123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, chciałbym zrobić alule z 6mm depronu (kadłub prawdopodobnie styrodur)

 

Moje pytania:

1. Sklejać warstwy depronu i docinać/szlifować z nich profil jak na planach czy zastosować, któryś z tych:

KFm-Family-descriptions_rs.jpgprofili ?

 

2. Można w tym modelu zrobić lotki jako wysokość a "ogon" jako kierunek ?

3. Czy koniecznie trzeba miksować lotki a "ogon" zostawić na stałe ?

 

/\ Pytam ponieważ mam dosyć starą aparaturę MC-14 i chciałbym uniknąć konieczności miksowania wszystkiego ;]

 

 

 

 

Plan (zdjęcie .jpg dostępne w wyszukiwarce google przerobiłem i powiększyłem do ok 90cm):

 

http://c.wrzuta.pl/w...51669ee0/alula2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Moje subiektywne zdanie:

1. W swojej miałem KFM3 z natarciem podobnym do Clark Y (własna próba - nie wiem czy to bardziej korzystne niż profil taki jak na rysunku) . Profil dość gruby bo 3 płyty po 5mm ale na lekki wiatr spisywał się wspaniale. Skrzydło było powiększone do 1m.

2.Wydaje mi się, że nie ma to sensu. Skrzydełko jest agresywne na lotkach i takie lubi być. Może być ciężko z opanowaniem przechyłu bez lotek.

3. Nie musisz mieć mikserów w aparaturze. Wystarczy zewnętrzny mikser V-Tail w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do dyspozycji mam tylko biały depron 6mm (w ostateczności mogę jedną warstwę trochę zeszlifować)

 

3. Jeśli chodzi o zmiksowanie 2 serw, żeby wychylały się w przeciwnych kierunkach to jeszcze sobie poradzę (w razie czego mam Y-ka kabel, ale to nie załatwi mi wysokości na lotkach !)

 

 

Jak spisywało się twoje skrzydełko ? Masz jakiś filmik/ zdjęcia ? Jakie wyposażenie zastosowałeś ? Ile sekund uzyskiwałeś (oczywiście na oko) ? Zrobiłeś jakiś wznios ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż szkoda modelarskiego depronu na taki model. Jakby nie patrzeć to zabawka.

Właśnie po to aby mieć sterolotki, lotki i wysokość, można zastosować zewnętrzny V-tail o taki: http://allegro.pl/v-...3163568298.html

Bywają w niektórych sklepach nawet taniej.

Zdjęć ani filmów nie mam bo i nie było zapału aby się nim chwalić. A niedawno z powodu mizernej estetyki został zutylizowany.

Miałem tam 2 najtańsze serwa Tower Pro 9g, lipola 2s 350mAh z regulatorem 5V i wielki 8 kanałowy odbiornik Tgy 9x.

Z obu stron płata płaskownik węglowy 10x0,2mm firmy DIY, który zapewnił ogromną sztywność (nigdy już nie zrobię innego dźwigara w depronie). Wznios na połówce (0,5m) był 5cm.

 

Problem był za to z kadłubem, który to przedłużałem 3 razy aby nie dokładać ołowiu. Mimo, że całe wyposażenie prócz odbiornika było przed skrzydłem. To przyczyniło się do krótkiego życia modelu, bo przy oblotach był tłuczony o co tylko się da.

 

Czas lotu? Mizerny na płaskim terenie bez wiatru. Może ze 20-25s. Wysoko się tego nie wyrzuci bo stawia spory opór i masa 150g nie pomagała.

Za to przy minimalnym wiaterku da się latać nad kępką krzaków jak na porządnym zboczu, tak można było latać i godzinę. A i kilka razy udało się chwycić ciepły podmuch, który podrzucił model ciut wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nie jest modelarski depron, nie był kupowany w sklepie modelarskim. Taki mam i wykorzystam.

 

Z tym modelem nie liczyłem na wysokie/długie loty, Traktuje Alule jako "zabawkę" na "każdą" pogodę ;]

 

 

No cóż, wytnę wszystko na wzór profilu KFm-3 i spróbuje się tym pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.