Skocz do zawartości

Piper Super Cub (1120mm) - proszę o pomoc w dobraniu części zamiennych


Lukefij
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno przesiadłem się z motoszybowca na Pipera Super Cub (1210mm: http://abc-rc.pl/p/3...i-szybowce.html), no i niestety zaliczyłem poważnego kreta.

 

W efekcie mam zgięty wał silnika i kadłub do wymiany, no i mam ogromny problem: do tego modelu, w Polsce nie ma części zamiennych.

 

Kadłub kupiłem w Stanach, wały dokupiłem od TowerPro 2410 i pomyślałem, że wymienię ale niestety, jakiś Chińczyk, który montował silnik zaklepał jedną ze śrub mocujących wał i nie da się jej żadnym sposobem wykręcić. Klucz ampulowy tylko obrobił śrubę (podgrzałem najpierw wszystko mając nadzieję, że to pomoże przy wykręcaniu).

 

Teraz mam zamiar rozwiercić śrubę i wrzeszcie wyjąć krzywy wał, boję się tylko, że stracę gwint i tyle tego będzie.

 

Czy zatem ktoś z Was, doświadczonych modelarzy, mógłby mi pomóc w kilku kwestiach:

 

1. Jak wyjąć stary wał? Jakie jest tam mocowanie? Widzę dwie śruby ampulwe z wierzchu i jakąś nakrętkę/pierścień gwintowany na osi wału od spodu.

 

2. Jak ewentualnie zamocować nowy wał w wypadku gdybym jednak uszkodził gwint?

 

3. jaki silnik można by ewentualnie wstawić zamiast oryginału, który jest ponoć kiepski? Ten w samolocie nie ma żadnych opisów i kompletnie nie wiem co to jest. Wygląda jak TowerPro 2410 ale nie znam jego parametrów. Zasilany jest pakietem 11,1V i ma jakiś regulator (chyba 30s (???)) ale nie wiem, bo regulator jest schowany za mocowanie silnika i nie da się go wyciągnąć bez rujnowania przodu.

Krótko mówiąc najchętniej wywaliłbym ten silnik i wstawił nowy - dobry, z możliwością wymiany wałów jak znów przyglebię. Mogę też wymienić regulator - no problem. Jakie zatem powinienem kupić?

 

4. Jakie śmigło? Wydaje mi się, że w zestawie jest 8x4 ale nijak nie potrafię tego sprawdzić.

 

Co w ogóle znaczą te wymiary śmigieł? Czy różni się skok 4 od np. 5?

 

A może ktoś wie gdzie kupić w Polsce do tego części?

 

Przepraszam za może głupie pytania ale ta wiedza nie jest moją mocną stroną.

 

Dziękuję i pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po 15 min. przed googlami udało mi się wyszukac to:

 

1. kilka części do Pipera klasy 400. Nie wiem, czy to dokładnie ten sam co Twój. Obejrzyj, czy by Ci pasowały.

Ostatecznie za nowe kadłub + skrzydła (gdyby stare skrzydła nie pasowały do nowego kadłuba) można dac te 35Euro + przesyłka.

http://www.europemodels.eu/c_6_Model+airplanes/sc_230_Replacement+parts/ssc_393_PIPER+J-3+400+Class+(item+AT21281,+AT21281RTF)/

 

2. Części do Pipera ST Model

http://www.hobbystores.co.uk/default.asp

 

Jak posiedzisz trochę przed kompem, to na pewno znajdziesz więcej (taniej?).

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skok smigła to odległość jaką pokonuje śmiglo podczas obrotu o 360'. Im większy skok tym ten dystans wiekszy, ale za ty idą A w górę. I silnik jest bardziej obciążony. Mam podobnego super cub z jamara z identyczna waga. Silnik w niego planuje dac emax2822. I smiglo 9x5. Nie baw się w wymianę osi w chinczyku. Szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.