Skocz do zawartości

Moja baza


FPV Olo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ja zmajstrowałem sobie taka baze do podglądu na ziemi

http://images31.fotosik.pl/67/2256b4822b3718a5.jpg

Sama idea jest super ale kamerka zamontowana na pokładzie heli to porazka :(

Opisany zasieg to 75m a działa moze do 30m.

Będę zamawiał nieporównywalnie lepszy sprzęt - mam nadzieje.

http://rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=8&products_id=97

Do tego odpowiednia antenę - rekomendowana gdy nadajnik jest w ciągłym ruchu.

http://rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=37_40&products_id=15

Sprzet bede początkowo oblatywał na T-rex 600 a docelowo posłuzy jako FPV do EASY GLIODERa + okularki :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Co do wyboru sprzętu do latania FPV zajrzyj na ta stronę

http://www.13cm.co.uk/html/wide_coverage_receiver.html

odbiornik tego typu testował zarówno Peter jak i inny modelrz w Polsce już według niego latało się na nim bardzo dobrze zwłaszcza w lotach "koło głowy" nie tracił zasięgu kiedy model był "za plecami", ewentualnie wersja najdroższa czyli http://www.iftrontech.com/Diversity-Receivers/c22/p104/YellowJacket-Pro-Diversity-Receiver/product_info.html

według Petera brak jakichkolwiek zakłoceń :) tylko ta cena.

Zastanawia mnie tylko jedno na stronie rangevideo oferują zestaw na 2,4 ghz a jednocześnie opis jest od systemu na 900Mhz niezbyt dobrze to świadczy o firmie :(.

Jesli masz ochotę lub kogoś znajomego obeznanego z lutownica to same moduły nadajnika i odbiornika można kupić za około 60 USD z przesyłką

http://www.nghobbies.com/cart/index.php?main_page=index&cPath=28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+Milo mi powitac kolejnego pilota.

Abys nie mial tzw.nietrafionych zakupow,co moze sie okazac potem porazka,proponuje Ci

na biezaco konsultowac ew. zakupy.

Ot chociazby taka drobna sprawa antenka-nie z kazdym radiem RX bedzie dzialac-dobrze.

O zgraniu czestotliwosci Rx-Tx tez nie zapomnij,bo niektore moduly maja inna czestotliwosc i zastosowania.

Powyzsze dobrze jest tez rozwazyc pod katem ew.zasilania,czyli wybrac takie rozwiazanie gdzie zasilanie bedzie proste-bez podwyzszania lub obnizania napiec zasilajacych,co w konsekwencji prowadzi do wzrostu zaklocen.

Ale jak to mowia ,,pierwsze koty za ploty'' :D

Najwazniejsze ze pierwszy krok juz zrobiles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
+Milo mi powitac kolejnego pilota.

Abys nie mial tzw.nietrafionych zakupow,co moze sie okazac potem porazka,proponuje Ci

na biezaco konsultowac ew. zakupy.

Ot chociazby taka drobna sprawa antenka-nie z kazdym radiem RX bedzie dzialac-dobrze.

O zgraniu czestotliwosci Rx-Tx tez nie zapomnij,bo niektore moduly maja inna czestotliwosc i zastosowania.

Powyzsze dobrze jest tez rozwazyc pod katem ew.zasilania,czyli wybrac takie rozwiazanie gdzie zasilanie bedzie proste-bez podwyzszania lub obnizania napiec zasilajacych,co w konsekwencji prowadzi do wzrostu zaklocen.

Ale jak to mowia ,,pierwsze koty za ploty'' :D

Najwazniejsze ze pierwszy krok juz zrobiles :)

Witam,Peter mam pytanie do Ciebie odnosnie tego sprzetu w RANGEVIDEO

http://rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=8&products_id=97

Jest to cały zestaw wygląda na konkretny 2,4Ghz i 1000mW do tego antene kierunkową

http://rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=37_40&products_id=15

Antena do nadajnikow w ruchu - znacznie zwiekszza zasieg.

Czyli normalnie 3km to z antena kierunkową chyba z 5km.

Latam na MX-12 35Mhz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zestawie nie uzyskasz 3 km !

Ba,nawet nie bedzie ciaglego (bez zaklocen) odbioru w promieniu 1000m.

To pewnik.

A (moje) gdybanie- podejrzenia dlaczego to :

przy antenie patch-kolinearnej nie podali polaryzacji i troche ,,naciagneli''

rysunek z charakterystyka.

Kabel robia juz pod uniwersalne zastosowania-czyli tani wtyk,dlugi kabel.

Tuner-tu mozna pasc na calego-nikt nie lata na nim tak daleko.

Opisu brak (na forum) jak reaguje na gwaltowne ( a beda przy jednej antenie) zmiany poziomu sygnalu.

Reszta ok.czyli kamerka,choc za podobne pieniadze jest w Future Hobbies lepsza -520 lini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie sie lekko zirytowałem bo tak pieknie stronka w internecie wygląda a i uzytkownicy nawet na forum są :? Ale moze tak daleko nie lataja (jeszcze).

To mówisz ze lepiej szukac gdzie indziej?

Kolega atylla poddał kilka adsresów to cos napewno znajde.

Jeszcze jedno z tą kamerką - mówisz gdzie...w tej cenie 520 lini?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pieknie stronka w internecie wygląda a i uzytkownicy nawet na forum są Ale moze tak daleko nie lataja (jeszcze).

U nas ?

Wrzuc prosze link,chetnie poczytam.

 

Google dziala ?

 

https://www.futurehobbies.com/items_detail.asp?id=14&item=134

Napisalem w cenie podobnej ~ +/-

Jak bedziesz mial problem co kupic,daj znac.Na pierwszy zestaw lepiej kupic

cos co jest potwierdzone jak dziala.Sugestia ladnej strony www. nie zawsze poprawia odbior :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pieknie stronka w internecie wygląda a i uzytkownicy nawet na forum są Ale moze tak daleko nie lataja (jeszcze).

U nas ?

Wrzuc prosze link,chetnie poczytam.

 

Google dziala ?

 

https://www.futurehobbies.com/items_detail.asp?id=14&item=134

Napisalem w cenie podobnej ~ +/-

Jak bedziesz mial problem co kupic,daj znac.Na pierwszy zestaw lepiej kupic

cos co jest potwierdzone jak dziala.Sugestia ladnej strony www. nie zawsze poprawia odbior :devil:

Własnie chodzxiło mi o www.RANGEVIDEO. a uzytkownik chociazby kolega Killerus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ze starcza pamiecia coraz gorzej.Killerus kupil tam bodajze tylko kamerke.

I to w innej klasie niz KX-177.

Innych przypadkow nie znam.Przynajmniej u nas,jesli chodzi o latanie w goglach ze sprzetem

z Range Video.

Kiedys jeden kolega pisal o tym (ze uzywa Range Video),ale cos ostatnio nie widac go.

Znasz inne przypadki,bo b. mnie to zainteresowalo ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo w tym całym lataniu FPV trzeba jakoś określic pułap kosztów jakie jesteś gotów ponieść na wyposażenie, pytanie jak daleko chcesz latać ? Peter już przy 2-3 kilometrach miał problemy z zasięgiem aparatury RC .Zwykły odbiornik z antena typu patch da Ci dobry sygnał ale tylko w pewnym zakresie kątów pomiędzy modelem a anteną . Peter przetarł jużż szlaki warto iść jego śladem tym bardziej że ma spore doświadczenie z antenami, choć czasem trzeba jego posty przeczytać ze dwa razy gdyż pisze nieco zawile :). Podaj ile maksymalnie jesteś w stanie wydać na zestaw , pamiętając że przy dalekich lotach utrata wizji z reguły łaczy się z utratą całego modelu łacznie z wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Peter,zobacz znalazłem forumowicza który kupił cos wiecej niz kamerke:

Ruchoma kamera oblatana.Musze powiedziec ze troche dziwnie sie latalo , kiedy pod dzwignia steru kierunku jest kamera.

Troche wialo wiec brak steru kier jednak byl odczuwalny

 

na filmik zapraszam do dzialu "filmy modelarskie" ,tytuł "film 2"

 

 

Co do modelu to jest fabryczny easy glider electric, nie bede opisywal bo kazdy chyba to zna......a tak na marginesie to moj pierwszy model:)

 

Jedno co moge powiedziec to ze szczotka fabryczna ktora jest w zestawie zdecydowanie nie wystarcza kiedy model jest zaladowany sprzetem, a tak poza tym to fantastycznie sie tym lata, mozna nawet poszybowac z duzym ladunkiem.

Gdyby mial jeszcze dwa silniki na skrzydlach zamiast tego na dziobie i do tego wiecej przestrzeni wewnatrz na sprzet to juz bylby idealny.

 

A sprzet video to poszedlem na latwizne i zamowilem z rangevideos.com kx151, tx/rx 500mw 2,4 ghz do tego antena(allegro) 8db z katem 70st w pionie i poziomie i tyle..

Niestety popelnilem blad i mam kamere na 12v a tx na 5v, teraz musze kombinowac z regulatorami i pakietami.

 

pozdr

to od kruwkapsotka

Wiecej przypadków nie znam ale tez jestem zaimteresowany wszelkimi opiniami na temat

RANGE VIDEO.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo w tym całym lataniu FPV trzeba jakoś określic pułap kosztów jakie jesteś gotów ponieść na wyposażenie, pytanie jak daleko chcesz latać ? Peter już przy 2-3 kilometrach miał problemy z zasięgiem aparatury RC .Zwykły odbiornik z antena typu patch da Ci dobry sygnał ale tylko w pewnym zakresie kątów pomiędzy modelem a anteną . Peter przetarł jużż szlaki warto iść jego śladem tym bardziej że ma spore doświadczenie z antenami, choć czasem trzeba jego posty przeczytać ze dwa razy gdyż pisze nieco zawile :). Podaj ile maksymalnie jesteś w stanie wydać na zestaw , pamiętając że przy dalekich lotach utrata wizji z reguły łaczy się z utratą całego modelu łacznie z wyposażeniem.

Witaj attyla,masz racje co do poinformowania o granice kosztów,niepomyslałem.

Wiec mysle ze moge wydac ok 1000 EUR na komplet tzn:

-okularki

-kamerka + nadajnik

-odbiornik + antena

-moze anteny kierumkowe

-uzadzenie OSD (wysokosc,napiecie aku kamerki,kierunek i odległosc do bazy)

Odległosc lotów od bazy to powiedzmy 2-3 km,na poczatku bede latał blisko ale zapas jest wazny.

Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krufkapsotka juz tak dawno nie pisal :faja: ...

Oczywiscie pamietam ze uzywa Range video ale raczej do lotow ,,kolo nogi''.

A to spora roznica w stosunku do zalozen o jakich pisales wczesniej.To mnie zmylilo :-(

zaznaczajac ze chodzi o latanie w goglach a nie z monitorem do podgladu-nie pilotazu.

No ale sprzet zakupiles-czyli czekamy na pierwszy filmik.Gratuluje i zycze dalekich lotow.

Ja sam przyznam sie,ze b. interesuje mnie nagranie z lotu w odleglosci 2 km.od bazy

z konfiguracja jaka wymieniles.

A jak do tego dojdzie OSD,to juz pelny wypas.A jakie to OSD ? Od kogo ?

 

FPV Olo-linki z filmamy nie dzialaja-tzn. nie ma ich :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krufkapsotka juz tak dawno nie pisal :faja: ...

Oczywiscie pamietam ze uzywa Range video ale raczej do lotow ,,kolo nogi''.

A to spora roznica w stosunku do zalozen o jakich pisales wczesniej.To mnie zmylilo :-(

zaznaczajac ze chodzi o latanie w goglach a nie z monitorem do podgladu-nie pilotazu.

No ale sprzet zakupiles-czyli czekamy na pierwszy filmik.Gratuluje i zycze dalekich lotow.

Ja sam przyznam sie,ze b. interesuje mnie nagranie z lotu w odleglosci 2 km.od bazy

z konfiguracja jaka wymieniles.

A jak do tego dojdzie OSD,to juz pelny wypas.A jakie to OSD ? Od kogo ?

 

FPV Olo-linki z filmamy nie dzialaja-tzn. nie ma ich :-([/quot

Peter,kolega krufkapsotka to inna bajka ja tylko przytoczyłem Jego wypowiedz na dowód zakupu i uzywania sprzetu Z RANGEVIDEO.

JA czyli FPV Olo mam zamiar dopiero kupic odpowiedni sprzet

Teraz to chyba bardziej czytelne i zrozumiałe.

Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krufkapsotka juz tak dawno nie pisal :faja: ...

Oczywiscie pamietam ze uzywa Range video ale raczej do lotow ,,kolo nogi''.

A to spora roznica w stosunku do zalozen o jakich pisales wczesniej.To mnie zmylilo :-(

zaznaczajac ze chodzi o latanie w goglach a nie z monitorem do podgladu-nie pilotazu.

No ale sprzet zakupiles-czyli czekamy na pierwszy filmik.Gratuluje i zycze dalekich lotow.

Ja sam przyznam sie,ze b. interesuje mnie nagranie z lotu w odleglosci 2 km.od bazy

z konfiguracja jaka wymieniles.

A jak do tego dojdzie OSD,to juz pelny wypas.A jakie to OSD ? Od kogo ?

 

FPV Olo-linki z filmamy nie dzialaja-tzn. nie ma ich :-(

 

Peter,kolega krufkapsotka to inna bajka ja tylko przytoczyłem Jego wypowiedz na dowód zakupu i uzywania sprzetu Z RANGEVIDEO.

JA czyli FPV Olo mam zamiar dopiero kupic odpowiedni sprzet

Teraz to chyba bardziej czytelne i zrozumiałe.

Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:* :D

Hehe he,Ty tez zawile czasem piszesz,podobnie jak ja :lol:

No to teraz wszystko jasne.A cale zamieszanie wyszlo dlatego ze nie ma tego w formie cytatu.

Opcje cytuj masz w prawym gornym rogu kazdego postu.

 

Ups :roll: sorki,juz nie bede ;D

Peter,mam prosbe do Ciebie, czy mozesz wymienic jaki masz sprzęcik do FPV (mile widziane zdjecia ) i gdzie kupiłes i za ile jezeli mozna wiedziec?

I Radio jakie masz tez by mnie interesiło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.