Skocz do zawartości

Duży F4U Corsair


kkdarch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Coś tam robię ale nie ma się jeszcze czym chwalić .

Co do wypowiedzi "lemko" to te końcówki są do montażu płatów i później nie są już potrzebne .Do ustawienia są trzy inne elementy .Z drugiej strony pomyśl logicznie większa krzywizna profilu jest zawsze na górze więc jak mogłem pomylić połówki :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zdjec nie widac dokladnie profilu, a z tego co pamietam to te koncowki byly wlasnie od dolu skrzydla. skoro jest ok to ok.

pytanie 2: jak przeniosles forme na na laser cnc? miales to w pdfie i przerysowales w cadzie? bardzo mnie to ciekawi bo nie wiem jak majac plany w pdfie - powiekszyc je i dac na wycinarke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Musisz mieć program(edytor pdf) żeby wyodrębnić strony z instrukcji pdf.Potem importujesz to do Corela i zaczyna się zabawa.Musisz każdy rysunek powiększyć i sprawdzić oddzielnie bo są w różnej skali oraz wyczyścić zbędne kreski.Przy modelu tej wielkości zajmie ci to ze dwa tygodnie klikania.Musisz zostawić jeszcze miejsca gdzie po wycięciu elementy będą się trzymać .Jak chcesz Corsarza gotowego na ploter pisz na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez robilem Corsaira z tych planow tylko przeskalowalem go do rozpietosci 1600mm rozpietosci. elementy wycinalem z odrysowanych elementow powiekszonych na xero. straszna manufaktura i kazdy element trzeba dodatkowo dopasowac do planu bo odbitka to jedno a plan to inna bajka. no i kiszka bo jest za masywny tzn za ciezki i jeszcze go nie oblatalem. czekam az zwieksza sie moje umiejetnosci pilotazu.

 

album_pic.php?pic_id=567

album_pic.php?pic_id=566

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Po długiej przerwie znów mogłem zająć się Corsarzem.Może to niewiele ale zawsze coś . Wyszpachlowałem szczeliny kadłuba i skrzydeł został też obsadzony tyłeczek oraz część za kabiną pilota.Powoli też pracuję nad podwoziem i mam nadzieję skończyć zanim przyjdzie zamówiony zbiornik i zawór powietrza.Najważniejsze to prawie nowe serce Moki 75 który będzie jednak kręcił makietowym śmigłem Bieli 24x10 /3 .Zrezygnowałem z przekładni po którymś odbiciu w paznokcia.Żeby dobrze kręcił śmigłem 26x14/3 musiało być większe przełożenie co sprawiło kłopoty przy rozruchu więc zdecydowałem się na większy silnik.Tego potworka odpaliłem (wibracje dosłownie minimalne :shock:) na tym właśnie dużym śmigle o nawet wyciągał 3400rpm (śmigło zdecydowanie za duże).Widziałem na filmie jak gość założył 100ccm i czterołopatowe śmigło.Brak czasu niestety spowalnia prace ale na ile jest to możliwe coś się robi.

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku.

 

1007037xi1.jpg1007039yx8.jpg

1007042pq0.jpg

1007038nn1.jpg

1007035iy3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
ja tez robilem Corsaira z tych planow tylko przeskalowalem go do rozpietosci 1600mm rozpietosci. elementy wycinalem z odrysowanych elementow powiekszonych na xero. straszna manufaktura i kazdy element trzeba dodatkowo dopasowac do planu bo odbitka to jedno a plan to inna bajka. no i kiszka bo jest za masywny tzn za ciezki i jeszcze go nie oblatalem. czekam az zwieksza sie moje umiejetnosci pilotazu.

 

Obrazek

Obrazek

 

Cześć,

Szukam od dawna dobrych planów Corsaira f4u. Czy możesz mi pomóc ?

Gdzie te plany można kupić ?

 

Możesz mi podać jakieś namiary ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.