Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jedynie modelu szkoda ;)  A drążki halotronowe też można wymienić, na identycznych zasadach.

Hallotrony powinny być teoretycznie wieczne. Gdzieś czytałem, że ktoś miał problem z hallotronami, bo poluzował się czujnik na osi. Ale potencjometr też może się poluzować.
A tak szczerze, to po rozebraniu obudowy Horusa byłem trochę zaskoczony trochę marnymi i krótkimi kabelkami do drążków, nie budzą zaufania. A one pracują, ruszają się. To będzie do zmiany za jakiś czas.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taranis Plus vs. Taranis Plus special edition,

 

Taranis jest super ale jego wykonanie jest takie jak cena - w tej chwili $178 w magazynie EU HobbyKinga (czyli bezpłatna przesyłka + brak jakichkolwiek opłat dodatkowych jak np.VAT)

Na pewno jest to najlepsze radio budżetowe dostępne na rynku(dzieki OpenTX i zintegrowanej telemetrii i setek videomanuali na YT), a dodatkowo odbiorniki FrSky są b.tanie jak na swoje możliwości (8kan+telemetria do szybowca(vario,alti)-$40, czujnik napięcia poszczególnych cel lipo-$11)

 

Special Edition prócz bajeranckiej obudowy różni się tymi gimbalami hallotronowymi i walizeczką z tworzywa. Czy warto dopłacić? być może ;-)

Gimbale hallotronowe można dokupić po $20,5 za sztukę +$3 za przesyłkę w sklepie producenta, czy robią jakąś kosmiczną różnicę? nie wiem, póki co zwykłe służą mi dobrze i nie odczuwam by mnie w jakikolwiek sposób ograniczały. :)

 

Horus to taki taranis w wersji premium(chyba jak lexus dla toyoty), jeśli ma się dużo gotówki i dużą wrażliwość estetyczną to pewnie warto, choć nie wydaje się by od tego modele lepiej latały :D i by dawał jakieś dodatkowe możliwości prócz kolorowego wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Horus to taki taranis w wersji premium(chyba jak lexus dla toyoty), jeśli ma się dużo gotówki i dużą wrażliwość estetyczną to pewnie warto, choć nie wydaje się by od tego modele lepiej latały :D i by dawał jakieś dodatkowe możliwości prócz kolorowego wyświetlacza.

Zgadzam się. Leksusami młodzi gniewni nie jeżdżą. Modele na Horusach lepiej nie latają. A koledze "dinozaurowi" proponuję odrobinę luksusu. Kiedyś mieliśmy tv czarno-białą i to było OK, dziś telewizora cz-b nawet się nie znajdzie w sklepie. Nie wspomnę o 4k, smart, internetach, HDMI, USB itd. Nie każdemu to potrzebne (?). W naszych nadajnikach jest podobnie. Programowanie czy telemetria są bardziej przejrzyste i bardziej przyjazne w trybie graficznym kolorowym. W trybie tekstowym Taranisa nie zobaczysz np. wykresu czasowego zmian wartości zasilania czy RSSI. Moduł bluetooth, na razie nieoprogramowany w OpenTX, mam nadzieję, że wkrótce umożliwi fajne funkcje typu trener, joystick do PC, współpracę ze smartfonem. Technologia ogólnie jest trochę bardziej zaawansowana niż nasze nadajniki. Może czas na przyspieszenie?

Na szczęście każdy kupuje za swoje, to co uzna za właściwe. Dobrze, że jest niezły wybór. Dylemat przy zakupie nadajnika był zawsze i będzie zawsze. To jeden z najpopularniejszych tematów  :)       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,właśnie ,tylko nie wiem czy to się da  zrobic elektronicznie,czy mechanicznie.Jak na razie czekam na Mikołaja :) .Od wieków latam na mode1 :lol: .

Trzeba i tak i tak. Trzeba otworzyć radio jedną śrubkę wkręcić drugą wykręcić przy gimbalu a na koniec zmiana w oprogramowaniu radia. Tak w wielkim skrócie.Roboty na 5 min.

Trochę się spóźniłem z odpowiedzią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,taki mały problem :ph34r: .Taranis plus,karta mi czyta przez ok.30 sek.a potem wyswietla ''error''.Czy karta padła,czy coś innego.Aparatura na gwarancji .Reszta mi działa,ale,brakuje mi ''kobity'' .

A ile pojemnosci ma karta? Moze za duza?

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.