Skocz do zawartości

budowa piperka w wersji mini


iwan19815
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mnie też ciężko jest osiągnąć małą masę... Sama elektronika w małym modelu waży jakieś 100g, a najlżejsze serwa dostępne na stronach popularnych sklepów to 4.3g, także wydaje mi się niemożliwe osiągnięcie takiej masy przy klasycznej elektronice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych modelach nie stosuje się klasycznej elektroniki właśnie ze względu na wagę.Poza tym dziwne że pusty nieoklejony model waży ponad 60gr.Elementów jest na jedną deskę balsową 1,5mm góra 1,5 deski.Przy dobrej jakościowo balsie waga elementów nie powinna przekroczyć 25 gr.Nawet z 2mm deski powinno oscylować w granicach 35gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wykonuje modele z depronu, ale na balsowy też miałbym ochotę. Trochę "dziwnie" jest z tym statecznikiem poziomym- coś jakby trochę za duży, a ster wysokości chyba nawet nie drgnie samolotem w czasie lotu... Ja bym do niego kupił silnik Redox 250/900, jakiś regulator z 10A ChRL i pakiet Lipol 2s albo 3s w granicach 200-300mAh. Śmigło byłoby 5x3 albo 6x3. poza tym bardzo ładnie będzie wyglądał po oklejeniu. proponuję spód kadłuba okleić na jasnoniebieski, a górę i skrzydła na biało. ładnie by tak wyglądał... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę na rcgroups, jedynym któremu chyba się udało jest ten gość

http://www.rcgroups....d.php?t=1665866

samolocik do lotu ważył 94gramy

tu ważył 150g i był juz bardzo ciężki

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=965126

wyposażenie z tego wątku

Kit: Guillows Kit No. 307 - Piper Cherokee 140

wingspan: 50.80 mm/20"

all up weight 154 gm/5.5 oz

motor: Park 180 Brushless outrunner

battery: LiPo Flight Power 7.4 v 350 ma

speed controller: castle thunderbird 6

receiver: GWS micro 4 ch

servo: 3* hightech HS 55

 

 

 

Zbiorczy wątek o przeróbkach guilowsa na rc

http://www.rcgroups....ad.php?t=827861

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samolotach się nie znam...

Choć kiedyś też chciałem stworzyć coś micro... (później wpadł mi w ręce X twin dzięki któremu ciut polatałem, ale latanie mnie nie kręci)

Przeszukałem parę stron...

Może elektronika od jakiś modeli typu Solo Pro itp. by się nadała...

Można podpiąć silnik trój fazowy...

Są dwa serwa

Mały aku 1s pasuję

...

Ostatnio na Alledrogo ;) była elektronika 2.4ghz od jakiegoś helikoptera z srewami aku. i silnikami na licytacji poszła za ok 35zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste. Większość tych helikopterów posiada zaprogramowane procesory czy to już w samym odbiorniku i nadajniku które odpowiadają za właściwa zmiksowanie kanałów. Mówię z własnego doświadczenia ze więcej frajdy daje zbudowanie samodzielnie takiej elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.