Skocz do zawartości

STAROGRÓD - Klif Wiślany


Gość horn3t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na pierwszym filmiku fajny trick, chociaż Arabat'a i tak nie pobiłeś,
bo on kiedyś podczas przelotu dosłownie uderzył skrzydłem o klif, i chyba wykonał przy tym jeszcze jakieś salto, już nie pamiętam dokładnie,
bynajmniej rozległ się dziwny dźwięk, jakby pękających śrub i model znikną za skarpą w Mechelinkach, a po chwili ukazał się ponownie i poleciał dalej jakby nigdy nic  ;) 
(nawet śruby nie popękały :blink:  one się dopiero ułożyły :P  )
To jest właśnie to, w takich przypadkach najlepiej zachować zimną krew i dalej sterować modelem, nawet wtedy kiedy wydaje się, że już za późno  :ph34r:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek ma rację. Trzymanie modelu podczas startu za środkiem ciężkości jest ryzykowne.

Ja podczas startów też często miałem dylemat, jak najbezpieczniej wystartować model (samemu).

Praktyka sama mnie nauczyła, że model przed wyrzutem najczęściej trzymam przed środkiem ciężkości lecz jedną ręką, w dodatku lewą :(

Strasznie głupie uczucie, bo jestem praworęczny, ale dlatego prawą wolę trzymać drąga od lotek.

Pomaga mi to korygować lotkami przechył modelu (nawet jeszcze przed wyrzutem).

Nie powiem, że to najlepszy sposób, ale mnie nie zawiódł.

Jedyny minus to słabszy wyrzut lewą ręką, ale poco więcej siły kiedy model sam się rwie do góry :)

a i do latania rekreacyjnego mi taki start wystarczy.

Najbezpieczniej pewnie jest mieć po prostu pomocnika (a najfajniej mieć kamerzystę i fotografa) ;)

 

PS. Model podpierany przed środkiem ciężkości można powiedzieć, że sam się ładnie ustawia na wietrze nawet bez skrzydeł

post-8117-0-09995400-1451172122_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Próbowaliście tyle że tam gdzie robi zawrót jest urwisko i bliższy nawrót zazwyczaj kończy sie lądowaniem/kraksą nie tam gdzie trzeba ;)

Zasadniczo ten mały kawałek ma dwa klify na zachód i południe ten drugi nie do latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nieudolne przeczucia mówią, że lepiej bliżej i wyżej podchodzić - i na lekkim BF (a może i bez) ostrzej w dół schodzić. A potem się zobaczy w zależności od warunków :lol:

I nie nadużywać BF jak na filmiku ;) Zauważ że model "świruje" tylko wtedy gdy go otwierasz.

Za tydzień przyjeżdżasz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz latałam na Waszym lotnisku w Fordonie i na zboczu w Unisławiu ;) Jak będę w okolicy, a wiatr będzie przychylny to Starogród i resztę zboczy na pewno zaliczę. No a w czerwcu to i tak będę z obowiązku - to mam nadzieje że najpóźniej wtedy się spotkamy :lol:


Co szykujecie za imprezę?

 

Jeszcze nie wiem - jutro zagraniczników popytam i sie zobaczy. Miało nie być, ale...odpowiedni wiatr będzie :wacko: :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.