Skocz do zawartości

Classic od Reinchar Modelsport


komar1967
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem zapytać Szanownych Kolegów o model Classic od Reicharda.

http://eshop.reichard.cz/classic.html

Szukałem, pewnie niezbyt dokładnie, jakichś opinii i informacji o tym modelu ale niestety nie ma tego zbyt wiele. Może Ktoś z Was miał ten model albo widział go "na żywo" i zechciałby coś napisać o nim.

Interesuje mnie jak jest wykonany, i oczywiście jak lata. I może coś o wyposażeniu.

Będę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rozumiem, że nikt nie widział tego modelu "na żywo".

Szkoda, bo mam na niego ochotę, ale nie chciałbym kupować go zupełnie w ciemno.

A może zechce Ktoś napisać coś generalnie o wykonaniu modeli Reinchard Modelsport? Szczególnie interesuje mnie jak wykonane są laminatowe kadłuby. Czy to są bardzo delikatne konstrukcje, czy też są w stanie co nieco wybaczyć (nie chodzi mi o kreta ale np. o twardsze lądowanie itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a/ Np. Easy Glider wybacza błedy, modele Reicharda - nie ( korek nie jest trudny do zrobienia )

b/ dokładna ( poprawna ) regulacja ( ustawienia ) pomagają i modele latają BARDZO POPRAWNIE (dokładny środek ciężkości, różnicowość lotek, miks lotki-kierunek itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie latałem modelami Reicharda ale byłem 3 razy u nich w Brnie i trochę się ich naoglądałem. Tak jak pisał Jerzy kadłuby są delikatne, niektóre z nich są wzmacniane paseczkami węgla wzdłuż (przeważnie te nowsze białe kadłuby) a niektóre nie (z reguły te starsze żółte). Modele pakowane są w wiotkie kartonowe pudła i daleko im do jakości pakowania p. Kwarcińskiego, X-models, Arthobby i innych krajowych producentów więc mogą się przygnieść jeżeli dostawca nie opakuje modelu dodatkowo w sztywny karton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirius, Elipsoid - latają na naszym lotnisku ( latały ) - dobrze wykonane. Wymagają umiejętności i dokładnej regulacji. Kadłuby raczej delikatne ( w porównaniu do Kwarcińskiego lub X-Models ).

nie zgadzam się że wymagają umiejętności :P (przynajmniej sirius) ;) latam siriusem na którego szybko przesiadłem się z easy glidera :) przed pierwszym lotem strasznie sie bałem a tu ba model bardzo stabilny i leci jak po sznurku :) umiejętności to trzeba mieć żeby go przeciągnąć :P fakt że kadłub jest delikatny, w miejscu skrzydeł wkleiłem poprzeczke takie se wzmocnienie. Na klapach opada jak listek wiec tu nie ma mowy o twardych lądowaniach :P:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podzielenie się Waszymi opiniami o modelach Riencharda.

Daje mi to jakiś pogląd na sprawę.

 

"Modele tejże firmy można kupić w Nastiku. Możesz również umówić się z właścicielem sklepu na oglądanie"

 

Wiem że Nastik handluje tymi modelami i ewentualnie u nich zamierzałem coś zakupić. Ale przemyślę jeszcze sprawę.

Niestety Nastika nie mam za rogiem i nie bardzo mogę, jak podpowiada Kolega Bartek, pójść i zobaczyć je na własne oczy.

 

Może podpowiecie mi jakąś alternatywę dla Riencharda. Ma to być model (motoszybowiec) do rekreacyjnego polatania, dobrze radzący sobie w termice, rozpiętość ok. 2,5m (musi się mieścić bez problemów do normalnego auta). Usterzenie klasyczne. Fajnie by było, gdyby wyglądał podobnie do rzeczonego Classica Reincharda. No i rzecz bardzo istotna: na zestaw (model bez wyposażenia) mogę przeznaczyć maksimum 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podzielenie się Waszymi opiniami o modelach Riencharda.

Daje mi to jakiś pogląd na sprawę.

 

"Modele tejże firmy można kupić w Nastiku. Możesz również umówić się z właścicielem sklepu na oglądanie"

 

Wiem że Nastik handluje tymi modelami i ewentualnie u nich zamierzałem coś zakupić. Ale przemyślę jeszcze sprawę.

Niestety Nastika nie mam za rogiem i nie bardzo mogę, jak podpowiada Kolega Bartek, pójść i zobaczyć je na własne oczy.

 

Może podpowiecie mi jakąś alternatywę dla Riencharda. Ma to być model (motoszybowiec) do rekreacyjnego polatania, dobrze radzący sobie w termice, rozpiętość ok. 2,5m (musi się mieścić bez problemów do normalnego auta). Usterzenie klasyczne. Fajnie by było, gdyby wyglądał podobnie do rzeczonego Classica Reincharda. No i rzecz bardzo istotna: na zestaw (model bez wyposażenia) mogę przeznaczyć maksimum 800zł.

 

Może slavia z topmodel.cz http://www.bocianmix.pl/2024,produkt,modele.html

 

Sam latam tym modelem.Lata on bardzo fajnie i bardzo dobrze radzi sobie w termice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dobrego i podobnego w rozmiarze 2,5 trudno znaleźć może np. taki http://www.nastik.pl...arf-p-1012.html lub większy http://www.nastik.pl/thermik-dream-p-1043.html

 

Ps. Jak bym miał 800 PLN w kieszeni i taką potrzebę to bym dozbierał ciut więcej kasy i zamówił Falcona od Kwarcińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dobrego i podobnego w rozmiarze 2,5 trudno znaleźć może np. taki http://www.nastik.pl...arf-p-1012.html lub większy http://www.nastik.pl...eam-p-1043.html

 

Ps. Jak bym miał 800 PLN w kieszeni i taką potrzebę to bym dozbierał ciut więcej kasy i zamówił Falcona od Kwarcińskiego.

tyle, ze w Falconie na ogonie jest V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2007 roku latam FOX'em produkcji REICHARD , muszę stwierdzić iż jest to dobrze wykonana i dopracowana technicznie konstrukcja . Po tylu latach intensywnego latania to folia dobrze trzyma , nic się nie zwichrzyło jedyne co to tym roku wymieniłem to bowdeny bo stare dostały luzu i ogon wpadał w flatter przy dużych prędkościach. Kumpel z lotniska ma LUNAK'a o rok starszego od mojego FOX'a i tak jak ja chwali te konstrukcje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.