Skocz do zawartości

PZL KR-03 Puchatek


mucha93

Rekomendowane odpowiedzi

Siła serwa to nie wszystko.

Potrzebna też precyzja i niezawodność a z tym w TP już gorzej.

Szczególnie na wysokość bym tego nie dawał.

Chyba nie chcesz aby po każdym puszczeniu drążka wysokości ster ustawiał się gdzie chciało serwo a nie Ty? Jak na razie każde TP jakie miałem posiadało tą przypadłość.

Albo nie wracało do tego samego neutrum albo robiło "machanie ogoniem" zanim się zatrzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak jak pisałem, to nie jest duży, ciężki, szybki model. Nie ma co przesadzać (zawsze to jakaś waga).

No chyba, że akurat masz jakiegoś mocniejsze, dobre serwo. Ale moim zdaniem to przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszystkiego dobrego w budowaniu makietki ci życzymy cały zespół DREXPOL-MODELE i będziemy śledzić twoją budowe zwłaszcza że to semi -scale a my jesteśmy do takich projektów jaknajbardziej nastawieni na TAK.

 

Z pozdrowieniem modelarskim DREXPOL-MODELE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za życzenia :). A co do budowy to zdjęcia wstawię jutro ponieważ niedużo się posunęło w budowie,a jutro najprawdopodobniej oszlifuje chociaż 1 bloczek żeberek (wyjdą jakieś 3 bloczki ponieważ wszystko na raz nie zmieści się do imadła :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Budowa odrobinkę poszła do przodu :) trochę się napracowałem ale opłaciło

się.Wczoraj jeszcze wyciąłem z balsy kawałki

 

91407425bm1.jpg

 

które następnie zacząłem obrabiać w imadle

 

60846858sd5.jpg

 

i już po 30 minutach jakoś to wyglądało :)

 

42395408bx9.jpg

 

a po kolejnych 30 minutach były już 2 bloczki :)

 

26967937ui1.jpg

 

niestety 3 nie zdążyłem ponieważ już modelarnia się kończyła a musiałem porobić jeszcze przy innych modelach :P.Ale mam nadzieję że w piątek już skrzydło zacznie powstawać (jak będzie czas ) a jak na razie to na tyle.Jak macie jakieś pytania to pytać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Na Twoim miejscu, łaczenie listewek bym zrobił ciut inaczej.

Ściąłbym nie od węższej strony lecz od szerszej jak na rysunku poniżej.

Większa powierzchnia przylegania - mocniejsze połączenie.

Nawet nie ma potrzeby wzmacniania łączenia.

 

9ad5c138e0b664c0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wziąć pod uwagę kierunek siły.

W Twoim przypadku łączenie szybciej puści niż gdyby zrobił to tak jak narysowałem.

 

Jak myślisz, które będzie mocniejsze przy siłach działających w kierunku strzałek? ;)

 

386438ae5b7a0aef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.