Skocz do zawartości

RebeLove X-Light ARC


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy zamierzałem zakupić jakiś model produkcji naszych sąsiadów. Początkowo miał być Artist, ale tuż przed zakupem przeglądając stronę producenta wykukałem ten model. Trochę poczytałem o nim na RC Groups i oczy mi się zaświeciły. Model ze względu na moje zamiłowania będzie napędzany 4taktem 15 ccm.

Pudło ledwo weszło do samochodu :twisted: , ale jakoś udało się model dowieźć i poniżej prezentuję jak to wygląda.

 

rebelove01.jpgrebelove02.jpg

rebelove03.jpgrebelove04.jpg

 

Trochę technicznych informacji

Rozpiętość: 1560 mm

Długość: 1640 mm

Powierzchnia: 70 ddm

Przewidywana waga wg producenta 2,0-2,5 kg

 

To co wyjąłem z pudła waży 1150 g.

 

Wstępnie pooglądałem i przymierzyłem. Specjalnie nie można mieć zastrzeżeń. Model wykonany jest na -5. Trochę mogli by się bardziej postać przy szlifowaniu listewek.

Z drobnych wad to:

- połówki steru wysokości nie są identyczne ok 2 mm różnicy na długości,

- jedna końcówka płata jest niedoklejona, ale generalnie trzyma się,

- naklejka kabiny została nie proporcjonalnie rozciągnięta (chyba z mniejszego modelu) bo zegary są jajowate :lol2:

 

Teraz jestem jeszcze trochę zajęty pracą zawodową, ale zamawiam folię i mam nadzieję niebawem zacząć składanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

X light to wersja na naped elektryczny w zadnym wypadku 4 takt jeszcze 15tka jeju :crazy: Jezeli wytrzyma acro 3D na 4 takcie 15ccm i bedzie taki lekki jak napisali to go kupuje.

Tu link do wersji na spaline http://nastik.pl/tm-rebelove-arf-p-1341.html Wg mnie nie bez powodu zrobili osobno ten model pod elektryka obys nie musiał szukac silnika ;D

 

PS Jesli jest to taki lekutki model to nie lepiej jak juz jestes zdecydowany na spaline zastosował OS maxa 46AX wtedy bedzie jeszcze lżejszy mam Diablotina 1.4m 2300g i ten silnik nim pomiata jak małym depronem.Jedyny minus ze to 2 suw i nie ma takiego kopniaka w zawise jak na 4t

 

wersja X light na zlocie Zar 2007 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d6918a294d4ca01e.html niestety model został rozbity pilot pomylił kierunki na plecach i wbił go do ziemi a latał tak mega fun flajowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku nie masz racji. X-Light przede wszystkim jest mało co zmieniony w stosunku do odpowiednika 3D powiedzmy standardowego. Pozbawiony jest tylko pokrycia balsowego kesonu skrzydła no i może jeszcze jakiś drobiazgów typu rurka aluminiowa itd.

Poniżej masz etykietę producenta.

 

rebelove05.jpg

 

Co do dwu-takta to staram się zapomnieć o takich silnikach, a OS 46 AX będzie za słaby. Musiał by być 75AX jeśli mierzymy w najmocniejszy, a on waży ok 550g. Natomiast ASP 4T 91 z tłumikiem waży 650g. Dzięki mniejszemu zapotrzebowaniu na paliwo ilość paliwa do 15 minutowego lotu już da ok 50 g.

Resztę mogę zaoszczędzić zmieniają akumulatory na Lipole, ale o tym będzie w przyszłości.

W RebeLove standard producent przewidywał max SAITO 1.00 cztero-takta. Więc jak zejdę z wagą o 300 g w dół to te 91 nie będzie na pewno za dużo.

Co do Twojego Diablo to przy planowaniu silnika do modelu bierze się pod uwagę nie tylko wagę, ale i powierzchnię a RebeLove ma 70 ddm. Do RebeLove na pewno OS 46 jest za mało :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OS 46 AX miałbyś akurat do The Artist, który bardziej przystosowany wydaje się do normalnej akrobacji, podczas, gdy tutaj masz latanie na silniku ;)

 

Jak się uda to namowie Grzegorza i wpadniemy do Jaworzna na oblot ;) Bedzie mniejszy brat - Kabriolin (w Jaworznie był oblot ;) ) i większa wersja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedziec ,że mnie zaskoczyłes, bo Nastik podaje jedynie napęd elektryczny.Silnik 46AX na smigle 12.25.3.75 i paliwie yamada 20/20 dmucha 3kg ciągu jezeli zmiescisz sie w 2 do 2.2kg to wcale nie bedzie za słaby,ale wydaje sie to niemozliwe chyba zdeka przesadzili 2.5kg to minimum diablotiny lekko wykonan 1.5m mają 2700g z silnikiem 15ccm. Magnuma 91 4 takta miałem w funtanie pewny silnik nie gasnie przelatałem sezon bez niespodzianek na zbiornik 250ml po 10min lotu zostawało prawie pół zbiornika oczywiscie nielatałem cały czas na full .Bardzo oszczędny silniczek bedziesz zadowolony z niego no i smigło np 15x4 w takim fun flaju palce lizac :D W sumie to juz wyleczyłem sie z fun flajów kiedys byłem maniakie przerabiałem diamanty, diablotiny, top stary i rózne inne ,ale po czasie stwierdziłem,że maja ograniczone mozliwosci i poszedłem w typowe modele 3D typu Funtana Katana Yak 54. Mimo wszystko zeby nie było mi smutno zostawiłem sobie jednego funka :D

 

Prawie nagi b9a0b7db1c6c2198.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku. Yak to chyba nie zupełnie jest model wyprodukowany przez TopModel. Na ich stronie jest napisane:

Výrobce: Import.

Przyznam, że nie interesowałem się co to szczegółowo znaczy, ale przy Kabriolinie, Artiscie, itd. jest napisane:

Výrobce: Topmodel CZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mieszkam przy granicy jezeli chodzi o sprawy modelarskie bez problemu sie dogaduje masz racje faktycznie to produkcja: importowany a ja myslałem ze to Vyrobek topmodel :D Kolejny dowód ,że przy zakupie trzeba miec oczy i w :ass:

 

Dobrze wybrałes z tym modelem to reczna robota nic nie jest ciete laserem niema czegos takiego ze szczeliny sa zalewane klejem.Mozna powiedzic ze to nie zesstaw tylko model zrobiony na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie sobie ofertę TOPMODEL ale wersji francuskiej. Ja mam na razie 2 modele tej firmy - Kabriolina, robionego w Czechach (made in CZ) i GEM, firmowany przez topmodel, ale tworzony w Chinach - widać różnicę trochę, ale nawet te chińskie mają niezłą kontrolę jakości.

 

Koniec OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja X light na zlocie Zar 2007 http://www.fotosik.pl/pok...294d4ca01e.html niestety model został rozbity pilot pomylił kierunki na plecach i wbił go do ziemi a latał tak mega fun flajowo :D

 

Radku czy ten model nie miał 2,2 metra rozpiętości skrzydeł i nie był elektrykiem i nie był to model właściciela mixmodel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele akrobatów w ofercie Topmodel Cz jeżeli nie są ich dziełem pochodzą z ECOTOP.

 

Co do zdjęć Yak-a 54 to wydaje mi się że to model Pawła Rzedzickiego. Uwaga, w tej kolorystyce już od jakieś czasu ten model nie jest oferowany. Zmienili na biało-czerwono-niebieską z drobnymi żóltymi paskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to, żeby wrócić do tematu bo zrobiło się trochę nie na temat :roll:

Zabrałem się za owiewki i koła. Oryginalne śruby okazały się jednak zbyt dużo nagwintowane i musiałem zrobić nowe.

rebelove06.jpg

 

Pozostaje trochę zmodyfikować otwory na koła, bo zdarza się że ocierają. Jak widać na zdjęciach są dosyć pasowne.

rebelove07.jpg

rebelove08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace powoli, ale idą do przodu. Instrukcja do modelu jest trochę dziwna. Z jednej strony bardzo uboga i modelarze z małym doświadczeniem mogą mieć problemy ze złożeniem modelu. Z drugiej strony bardzo szczegółowe rysunki jak np. obciąć pleksę kabiny i ją przykleić :P .

Goleń podwozia wydaje się być wykonana z bardzo dobrego aluminium. Sprężysta, dość mocno naciskałem i wraca do swojego kształtu. Natomiast otwory na śruby mocujące są zbyt małe i należy je powiększyć.

Wręgę silnikową obustronnie okleiłem sklejką modelarską 1,5mm.

W czasie wiercenia otworów pod mocowanie skrzydła od wibracji wypadła szpachlówka. Jak się okazało była to jedyna spoina w tym miejscu. Jak na razie jest wg mnie największa fuszerka. Te ciemne linie to szczeliny (pęknięcia) po szpachlówce.

rebelove09.jpg

 

Wstępnie model jest zmontowany. Jutro pierwsze przymiarki elektroniki i analiza wyważenia.

 

rebelove10.jpg

rebelove11.jpg

 

Mnie się podoba :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.