Skocz do zawartości

Pelikan Beta 1400 - błąd elektroniki?


Cyrano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podpinam się pod wątek choć u mnie problem nieco inny.

Betą latam od dwóch lat i wczoraj spotkał mnie niemiły zawód. Od razu po włączeniu aparatury i odbiornika serwo odpowiedzialne za prawą lotkę wychyla się bardzo mocno w górę tak jakby samolot miał automatycznie skręcać w prawo. Jest to tym bardziej dziwne, że wszystkie pozostałe serwa zachowują się poprawnie czyli są w pozycji naturalnej.

 

Załączam link do zdjęcia aby przedstawić jak to wygląda: https://gyazo.com/e3f374b0a04696c08a893ade6190cb4e

 

Serwo do wymiany czy problem da się jakoś inaczej rozwiązać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lotki masz na osobnych kanałach czy w y-kablu?

Jeśli to pierwsze to zamień na test wtyczki lotek w odbiorniku. Jeśli drugie to pominąć na testy y kabel.

Nic nie napisałeś o wyposażeniu modelu ani o używanym linku rc a to są ważne informacje. O połączeniach i testach kabli nie wspomnę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zakupiłem w wersji RTF i do tej pory korzystam ze standardowej aparatury Cadet 4 - 4 kanałowej. Odbiornik również ten z pudełka 6 kanałowy 2,4 GHz. 

 

Lotki mam na y-kablu. Pominąłem go tak jak opisałeś i niestety nadal ten sam problem. Serwo lewego skrzydła ustawia się w pozycji naturalnej jednak prawego jest mocno wychylone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij podejrzane serwo, podłącz je bezpośrednio do odbiornika, na dwóch, różnych kanałach - obojętnie jakich i sprawdź.

Jeśli się zachowa prawidłowo, to gdzieś masz uszkodzenie na przewodzie przedłużacza. Jeśli błąd się powtórzy - wymiana serwa.

Możesz też zamienić miejscami serwa w skrzydłach.

 

Jeśli to pierwsze - musisz przejrzeć okablowanie tego serwa. Trzeba się dostać do wtyczek przedłużacza, w szczególności tych, za które najczęściej się szarpie, i sprawdzić ciągłość.

Można podłączyć wszystko jak być powinno, odpiąć tylko samo serwo i kabel lotek od odbiornika i przemierzyć omomierzem żółty przewód sygnałowy - od pierwszej wtyczki przy odbiorniku do gniazda serwa.

Końcówki przedłużacza mają widoczne, odsłonięte blaszki. Do nich dotykasz końcówkami pomiarowymi miernika.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie okazało się o wiele bardziej błahe. Nie wiem z jakiego powodu ale orczyk na zębatce się przesunął i byłem przekonany że to jakiś większy problem. Po wyjęciu serwa ze skrzydła wszystko okazało się jasne i problem raz dwa rozwiązałem. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.