Skocz do zawartości

sky lady -modyfikacje tuning


azala

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dobre pytanie ? Waga skylady to według sklepu 630 gram , ale nie wiem jak wygląda mocowanie śmigła ani jaka jest średnica ośki silnika (nigdy nie miałem silnika szczotkowego) chyba 2,3 mm ale nie jestem pewien, zmierz i podaj , podaj też jaka jest średnica śmigła i jego skok , no i najważniejsze podaj ile możesz na to wszystko wydać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak wymienisz na bezszczotkę to będzie problem wyważyć model (oryginalna 480 jest bardzo cieżka). Już teraz aku jest przy silniku, chyba że zdecydujesz się zmienic akumulator ale jak już to na lipola i znowu problem bo ładowarka. Tak że koszt się zwiększy. Byłoby to dobre rozwiązanie na przyszłość.

Drugi problem do mocowanie silnika i komora silnika. Jest ona z przodu bardzo wąska przez co ciężko bedzie dobrać tani silnik 3f.

Trzeci problem kadłub jest zrobiony z tworzywa do którego żaden klej nic nie przyklei (to jest polipropylen jak na butelki do szamponu) tak że przeróbka przodu kadłuba raczej odpada.

 

Może lepiej narazie zostać przy tym co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Poszukując info o Sky Lady znalazłem taką czeską stronkę. Temat, który Ciebie interesuje jest na tym linku:

http://skylady.blog.cz/0701/skylady-uprava-na-stridavy-pohon

Widać, że montaż wykonano w oparciu o jakąś mocną podkładke wstawioną od środka, w dziób szybowca. Wycięcie dziobu i próby zrobienia innego mocowania są raczej karkołomne.

Moja Lady leży i czeka na bezwietrzną pogodę. Na bardziej wietrzne warunki zamówiłem sobie Cessnę 182 na HobbyCity - za kilka tygodni okaże się czy i jak bardzo się myliłem z tym wiatrem :?. W ramach zabaw przerabiam styropianowego zabawkowego Nikko Air Racera na sterowanie 3CH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu po wielu upadkach i demolkach udało mi się polatać moją Sky Lady. Niestety - sensowne latanie przyszło dopiero po wymianie silnika (na bezszczotkowy), regulatora i akumulatora na lipol. Śmogło też inne - Graupner 8x4,5 , składane. Teraz model rwie w górę jak szalony i daje sie latać przy wietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.