Skocz do zawartości

Multiplex - Panda Sport


chaosmaker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie chciałbym dodawać w tej chwili nowego wątku więc zapytam w tym - jaki jest w Waszych PANDACH wznios płata ?. Najprościej byłoby chyba położyć złożony model na stole, oprzeć na nim koniec jednej połowy skrzydła i zmierzyć o ile na poziom stołu wznosi się końcówka drugiej połowy. Zresztą wszystko jedno jak to zmierzymy, byle pomiar był dla mnie zrozumiały. Pytam Was o ten szczegół gdzyż w mojej PANDZIE wznios jest bardzo duży. Oglądając zdjęcia Waszych modeli odnoszę wrażenie, że u mnie jest ZNACZNIE większy (wręcz dziwnie to wygląda ale może się mylę...). Nie bardzo sobie wyobrażam jakby mogło dojść do różnic między egzemplarzami tego samego modelu ale mój zestaw i tak jest jakiś pechowy - miałem nadłamany koniec jednej połówki kadłuba, połówki kadłuba nie były idealnie symetryczne (jedna krótsza), skrzywiony statecznik pionowy, statecznik poziomy po złożeniu "nie trzymał" płaszczyzny, klapka ma luzy po zamknięciu w obu płaszczyznach, "łoże" silnika nie bardzo pasowało na nos, "na sucho" lewa połówka płata ma większy wznios od prawej itp. itd.. Czego się tu nie tknę muszę poprawiać, podcinać, prostować... .  Zupełnie jak nie w MULTIPLEXie. Proszę Was o poświęcenie kilku minut na pomiar tego diabelskiego wzniosu. Miał być następca "bagażnikowego" SWIFTa na zimowe latanie "byle gdzie" a na razie same nerrrrwy :wacko:.

 

Pozdrawiam wszystkich PANDZIARZY.

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki Jurku. Poprawiłeś mi humor. Mierzyłem wznios "na sucho", bez wklejonych profili i spinania skrzedeł, wkładając skrzydła w "gniazda" w kadłubie. Wychodził koszmar. Twoje zdjęcie mnie zmobilizowało do wklejenia dźwigarów i .... OK. Co prawda skrzydła i kadłub aż trzeszczą przy składaniu, tak się tam wszystko "dopasowuje do siebie" ale teraz wycinam lotki z zupełnie innym nastawieniem. Widzę, że i nocne niebo Ci się podoba .

 

Dzięki i pozdrawiam.

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.