Skocz do zawartości

Przerobienie Akrobata na Górnopłata -udało się


miki150

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

ostatnio kupiłem silnik TP 21 ,regulator 20 A lipol 1000 mAh i 2 mikro serwa

 

i kupiłem oczywiście też model depronowy Górnopłat ale dopiero wczoraj został wysłany,

 

Miałem kiedyś akrobara takiego 85cm rozpietosci z gotowego zestawu z alegro był on tylko na ster kierunku i apratura nie prporcjonalna , model na samym początku zaczoł sie psuć tzn silnik przekłanie pilot do sterowania itd ,

 

wiec od 2 dni przerabiam go na gornopłata ze sterem kierunku i sterem wysokości wczoraj o 22 udało mi sie go zkonczyć :D

 

załozyłem do niego silnik TP 21 smiglo 8x4 2 serwa mikro regiel 20A i lipol

 

OTO ZDJĘCIA:d612de941b6ff689.html6b715e70fab1a43b.htmlfdc3af8cd0c14b01.html

 

 

1 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d612de941b6ff689.html

 

2 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b715e70fab1a43b.html

 

3 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fdc3af8cd0c14b01.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli nie masz lotek, a z tego co widać skrzydła nie mają wzniosu, jeśli poleci to będzie ciężko nim sterować...

 

edited -> dodałem text "jeśli poleci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziwie sie czasem oglądając tu i ówdzie różne konstrukcje, że tzw modelarze (nie wszyscy!) mają jeden cel najtaniej, najszybciej i musi latac... Gdzie podział sie kunszt , dbałość o szczególy wykonczenia? Oczywiście to nie makieta, ale tak naprawde to kazdy model jest jakąs tam makietą. Pytania czy to poleci nalezy zadać sobie a nie na forum, co zrobiłeś to masz. Jak się przyłożyłes tak poleci... Może to młodosc dyktuje taką a nie inna forme tworzenia takich "modeli" jak Twoje... Zadbaj o szczegóły, wykoncz model zeby miał jakiś wygląd, zobaczysz ile będzie satysfakcji z tego...

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj spokojnie na gornoplata :) Ten model ktory zaprezentowales na zdjeciach ma male szanse na dobre loty. Brak lotek przy plaskim skrzydle, co niepozwala na zakret. Chyba ze zrobisz wznios. Poczekaj na gornoplata i bedziesz mogl probowac latac.

 

 

miszcz :mrgreen:

 

O w pyszczek!

Rewelacja !!!

 

Tego to i Picasso by sie nie powstydził :devil:

 

Niewiem jak inni ale wydaje mi sie ze gdybyscie byli na miejscu Miki'ego to nie bylo by wam tak milo po przeczytaniu czegos takiego... zwlaszcza od Administratora i Moderatora forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczu wszyscy jesteśmy modelarzami i jeśli widzimy że ktoś robi coś źle to musimy na to reagować wiem że nie jest to miłe ale takie jest życie lepiej być sprawiedliwym i niezbyt miłym niż miłym ale kogoś oszukiwać że zrobił dobrze skoro zrobił coś źle

 

Danylotnik - nie podpuszczaj miki do oblatania tego czegoś, model ma błedy konstrukcyjne i w zasadzie niema prawa poprawnie latać, jeszcze miki pos łucha Ciebie i uszkodzi sobie w czasie próby pozostały sprzęt typu silnik, pakiet jak wtedy będziesz się czuł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ,że jak bym napisał na poważnie ,że to totalny gniot ,od którego patrzenia boli głowa i ,że autor nawet minuty się nie wysilił aby jego model cokolwiek lepiej wyglądał, to było by autorowi tego wynalazku bardziej miło.

Jesteś za bezstresowym wychowaniem?

A co zrobisz jak ten super model rozwali się w powietrzu i przyłoży w coś lub kogoś.

 

Jako modelarz nie mogę na to patrzeć ,a jako moderator forum powinienem zablokować wyświetlanie tego czegoś, co ma przypominać samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując Wieczu zrozum innych Tomek i Qpa po prostu przekroczyli "masę krytyczną" i n ie dali rady zareagować w sposób poważny na projekt Miki , pewne żeczy trzeba tłumić w zarodku.

A wracajac do tematu Miki absolutnie nie próbuj oblatywac tego "modelu" stracisz wyposażenie ai komuś możesz zrobić krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danylotnik - nie podpuszczaj miki do oblatania tego czegoś, model ma błedy konstrukcyjne i w zasadzie niema prawa poprawnie latać, jeszcze miki pos łucha Ciebie i uszkodzi sobie w czasie próby pozostały sprzęt typu silnik, pakiet jak wtedy będziesz się czuł ?

 

Ja uwazam ze jezeli ktos ma jakąś koncepcje i w nią wierze to powinien się jej trzymać.

Wiadomo ze przy oblocie takiego modelu można uszkodzić inne akcesoria takie jak sinilnik regiel itp ale to chy ba wie kazdy modelarz i liczy sie z tym przy kazdym locie.

Kazdy sam decyduje jak lata czym i kiedy więc nie mam tutaj nic wiecej do powiedzenia. :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się wtrącę... To się rozleci w locie :shock: A popychacze są krzywe jak ścieżka po której idzie pijany człowiek... Jak ktoś wspominał szkoda sprzętu. A moim zdaniem szkoda było czasu na to... Albo chociaż obklej to na około taśmą pakową i wyrównaj odstępy styropianu, wzmocnisz, i "upiększysz" model. Popychacze wyprostuj i nie żartuj z kolegów na forum :shock: A to na skrzydle co ma być wzmocnieniem (dźwigarem) chyba, to walnij od spodu skrzydła w jakiś kanałek mały... Z tego MOŻE da się coś zrobić, tylko włóż w to serce chęci czas i trochę grosza na wygląd i popychacze :twisted:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze jezeli ktos ma jakąś koncepcje i w nią wierze to powinien się jej trzymać.

Wiadomo ze przy oblocie takiego modelu można uszkodzić inne akcesoria takie jak sinilnik regiel itp ale to chy ba wie kazdy modelarz i liczy sie z tym przy kazdym locie.

Kazdy sam decyduje jak lata czym i kiedy więc nie mam tutaj nic wiecej do powiedzenia.

No właśnie z tą koncepcją jest średnio w przypadku Mikiego, bo z góry na porażkę jest skierowana. Z tego co pisze, ma on dopiero 14 lat i pewnych rzeczy nie jest świadom, pewnych poprostu nie wie. Nie ma co wyważać otwartych drzwi. Wiadomo, że jeśli płat nie ma wzniosu i jest pozbawiony lotek, to nie będzie latał tak, jakby oczekiwał tego Miki. I to jest z góry wiadome, bo tak działa fizyka. Nie oceniam modelu, bo model jaki jest każdy widzi i jest to indywidualna sprawa każdego modelarza, ale jak pisali koledzy wyżej, szkoda reszty klamotów.

 

On i tak prawdopodobnie spróbuje polecieć tym latadłem, bo w tym wieku do dzieci nie docierają jeszcze sugestie i rady innych. Tak więc, należy mieć nadzieję że nikomu nie stanie się krzywda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby się nie stała. A jeszcze większe "OBY" by nie leciał tym, jeśli tego nie dopracuję. Albo niech "poleci tym" na śmietnik, też będzie dobrze... :mrgreen: Jeśli to w ogóle jakoś poleci to będzie cud. Znaczy wznieść i spaść to wszystko może:P Ale żeby to było sterowne itp.

 

Jednym słowem, wielka klapa i tyle. Weź to przerób jak najszybciej lub wywal i nikomu nie pokazuj... :lol:

(niestety tego milej nie dało się skomentować :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.