Skocz do zawartości

"EDF" 125mm - czyli homemade :)


sławek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Łyk-endowy" ciąg dalszy

 

44b5a28f3f2c0a01med.jpg

 

a8e90a2fe571e2a4med.jpg

 

Coś mi się wydaje że prze świrowałem z kanardami

( a może tylko wykonanie z depronu o innym kolorze pogłębia ich "inność" -zobaczymy po malowaniu

na którego nie mam pomysłu :( )

Planuję jeszcze brzechwy na skrzydłach , coś w stylu jakie są na SU22 czy MIG15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem patrzeć na te rogi zamiast stateczników więc je przyciąłem

 

49dd3b1fa43dc1d9med.jpg

 

Malowanie ala piksel brałem pod uwagę , ale wydaje mi się że ciemne jednolite malowanie powinno bardziej mu pasować -myślę o bardzo ciemnej oliwce plus odrobinę żółtych dodatków -analogicznie do czarnego SR71 i jego czerwonych dodatków.

Ożywiłbym to jeszcze np krawędziami skrzydeł o innej barwie, dużymi białymi cyframi na kadłubie za kanardami ,srebrnym pierścieniem wlotu "edfa" ......

 

352aa9e529e27680med.jpg

 

Pilota robiłem dla innego projektu ale- jest okazja żeby pokazał wcześniej swoje umiejętności w powietrzu :)

Kulkę ze styroduru oblepiłem i uformowałem aquakitem ( coś jak Poxilina) , reszta "ciała" będzie wykonana w ten sam sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatowiec niemal gotowy więc przyszedł czas na dokończenie napędu

 

9cb4f1f2f844610bmed.jpg

Regulator umieściłem w tunelu z oczywistych powodów

 

8780f15ec3ff6ba4med.jpg

Pozostałe "ćwiartki" statora otrzymały owiewkę silnika

 

fb5c20207935fb63med.jpg

 

ad22e6c8f64c60c1med.jpg

Dorobiłem dyszę i przymierzyłem napęd do modelu -chyba nie jest źle (przy okazji widać całościowo nowy wygląd kanardów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje nad dolnym "pokładem" ,w prawdzie bez niego wyglądał ciekawiej ale będzie mi on służył do dwóch celów : bedzie za co go wyrzucać i oczywiście miejsce na pakiet z odbiornikiem.

 

cc3a26eeacd8e3e4med.jpg

 

Lotki odcięte i zawieszone, napęd wstępnie wklejony.

 

cbea22810c17f58dmed.jpg

 

Zmierzyłem ciąg statyczny i jestem mile zaskoczony- 500g , to więcej niż się spodziewałem :)

Model na tę chwile też waży 500g wraz z pakietem 1750mAh -pionowego startu nie będzie ale nie o to chodziło (dojdzie jeszcze gram : malowanie,2 serwa , i jakieś szczątkowe wnętrze kokpitu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.