Skocz do zawartości

Uwięź idzie do lamusa!


Pilot84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cox sprzedaje jeszcze linkę dakronową http://coxengines.ca...-60-feet-2.html

Jest to coś warte w porównaniu z plecionką stalową?

Ta linka jak najbardziej sprawdza się w małych modelach (tzw. A1/2 których kilka planików jest zamieszczonych w tym wątku) latających z silnikiem 0,8cm3 - było już o tym dwie strony wcześniej .

Do większych modeli stalowa plecionka jest oczywiście lepsza !

Pozdrowienia !

Ps !

Fajny ten "fioletowy szerszeń" a i pilot wie jak się z tym wynalazkiem obchodzić !! :) :) Chociaż raz blisko było ... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj parę razy było "blisko" ;) Jastrząbek parę lat przeleżał w modelarni i mechanizm sterowania się trochę zastał ;)

 

Właśnie skończyłem "odświeżanie" orczyka. Teraz chodzi jak ta lala więc latanie będzie precyzyjne. Z niecierpliwością czekam na weekend :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że planuje zrobić linki a posiadam plecionki zakupione na ebayu mam pytanie do szanownego gremium kolegów ;) są one wykonane z jakiegoś gatunku nierdzewki ,próbowałem je lutować na kwas i mam wrażenie że słabo się lutują choć nierdzewka sie lutuje .może jakieś opinie , paweł ty na bieżąco z uwięzia przez duże u może coś doradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to staram się z kwasem nie zbliżać do linek, jeśli już lutowanie to tylko z kalafonią ewentualnie pastą. Jeśli nie chcą się lutować to można zastosować "kauszę" i kilkukrotnie przepleść zakończenie przez cieniutką rurkę np. z igły lekarskiej, a następnie zacisnąć, są nawet takie gotowe rozwiązania np. tutaj:

http://depron.co.za/...roducts_id=1015

można też nałożyć igłę lekarską, wykonać z niej uszko, a następnie owinąć cienkim drucikiem miedzianym i całość zlutować jak na fotce poniżej:

post-10468-0-41291800-1392152615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.