Skocz do zawartości

Katana Mini


jacek62

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za informacje,juz widze ze beda mi bardzo przydatne.Przygladalem sie fotce Twojego samolotu od przodu.Montujac silnik zgodnie z oznaczeniami nie wyszedl mi on symetrycznie ,zas obudowe silnika silnika staralem sie tak zamontowac aby byla maxymalnie symetryczna do kadluba samolotu.Zastanawiam sie czy brak symetrii - a roznica jest calkiem spora - nie wplynie na wlasnosci samolotu.Mam jeszcze jedno pytanie,nie budza we mnie zaufania dzwignie lotek,steru kierunku i wysokosci.Czy korzystales z tych dostarczonych w zestawie?Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie silnik nie ma byc zamontowany symetrycznie ! Samolot to nie samochód :) Silnik musi być odchylony w tym przypadku w dwóch płaszczyznach - po prostu dokładnie zmontuj silnik tak jak przewidział producent, nic nie szlifuj, nie poprawiaj ! Jeśli wykonałes poprawki - wróć do tego co było przedtem. Oś śmigła bedzie wychodziła przez osłonę silnika na srodku, jednak nie bedzie równoległa do osi samolotu. inaczej model skręcałby samoczynnie podczas lotu (reakcja na moment obrotowy silnika.)

 

popychacze te z zestawu są ok - również dźwignie sterów - wklej to na CA i napewno wytrzyma. ja osobiście użyłem fabrycznych dźwigni sterów ale zamiast zagiętych drutów w popychaczach zastosowałem klasyczne metalowe snapy M2.

 

Dźwignie przedłużające orczyki serw (dostarczone w zestawie) na razie sobie odpuść - ich jakość jest bardzo dobra, ale służą do zwiekszenia rzeczywistych wychyleń sterów - jesli nie jestes mistrzem w akrobacji, na poczatek daj normalne dźwigienki do serw i poprzestań na tym. Model jest NAPRAWDĘ czuły na ruchy sterami - nie wiem, czy kiedys wcześniej latałeś małymi akrobatami ? Jeśli nie, to wpierw ustaw wychylenia sterów na +/- 6-7 mm, żeby nie rozbić modelu juz w pierwszym locie.

 

Pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Witam !

Jestem tu nowy mam pytanie jakie najlepsze wyposażenie do katany mini z precision acrobatics proponujecie. Mam zamiar kupić sobie ten model tylko niewiem jaki osprzęt byłby optymalny??

 

Dzięki z góry za podpowiedzi jeśli takowe będą.

 

Pozdrawiam

 

Cześć,

Primo - skoroś nowy, to zapraszam do działu powitalnia i regulamin

Sekundo - jakbyś coś w powitalni "chlapnął" o sobie, to byśmy wiedzieli czy jesteś "nowy" wyłącznie na tym forum, ale z modelami RC miałeś coś już do czynienia. Czy jesteś całkiem "nowy nowy".

Jeśli to drugie, to Katanę Mini możesz owszem kupić, ale chyba wyłącznie mając zamiar ją sobie powiesić na ścianie w pokoju, bo oblot skończy się jej roztrzaskaniem.

Więc jak ? Masz jakieś doświadczenie w RC czyś "rookie boy" ? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trudno to chyba nazwać doświadczeniem ale mam helika lame v3 około 1 roku to jest moje całkowite doświadczenie :shock:

Uff to dla Katany może skończyć się źle - wiem, miałem ją, latałem, a wcześniej miałem sporo innych modeli w rękach :)

Lepiej zacznij od typowego trenerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trudno to chyba nazwać doświadczeniem ale mam helika lame v3 około 1 roku to jest moje całkowite doświadczenie :shock:

Uff to dla Katany może skończyć się źle - wiem, miałem ją, latałem, a wcześniej miałem sporo innych modeli w rękach :)

Lepiej zacznij od typowego trenerka.

 

 

 

 

Witam

 

jakiego byś polecał trenerka na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.