Skocz do zawartości

PZL M18 Dromader od Morlock Family


Maciek295
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpocząłem budowę Dromadera od Morlock Family.

Nie znalazłem na forum relacji z budowy Dromadera tej firmy więc umieszczam zdjęcia z budowy mojego. Nie ma tego dużo ale prace ruszyły.

 

da99c8670d42fe5am.jpg

 

0995da7cf28dfd8am.jpg

 

Jeżeli ktoś jeszcze budował ten model to proszę się pochwalić efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kiedyś o nim myślałem, bo wygląda naprawdę fajnie...

Swoją drogą ciekawe jak lata, niby model bez zacięcia do bardziej agresywnych lotów, a jednak dolnopłat i niska masa jak na takie gabaryty.

Będę podglądać!

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam tym Dromaderkiem juz 2 sezony i na pokazach i rekreacyjnie, zdobyłem nim puchar w Biłgoraju za najładniejsze malowanie w polskich barwach B). Modelik lata swietnie choć inaczej niż typowy trener i nie chodzi nawet o układ dolnopłata, powodem jest krótki ogon i chęć modelu do pokonywania zakrętów na małym promieniu ale szybko można sie do tego przyzwyczaić i potem juz tylko sama przyjemność. Lata raczej przy słabszych wiatrach bo ma małe obciażenie powierzchni. Oto i mój M-18

 

screenshot001tvd.jpg

 

screenshjjjot001.jpg

 

200.JPG

 

sb9.JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam tym Dromaderkiem juz 2 sezony i na pokazach i rekreacyjnie, zdobyłem nim puchar w Biłgoraju za najładniejsze malowanie w polskich barwach B). Modelik lata swietnie choć inaczej niż typowy trener i nie chodzi nawet o układ dolnopłata, powodem jest krótki ogon i chęć modelu do pokonywania zakrętów na małym promieniu ale szybko można sie do tego przyzwyczaić i potem juz tylko sama przyjemność. Lata raczej przy słabszych wiatrach bo ma małe obciażenie powierzchni. Oto i mój M-18

 

 

 

Możesz napisać jakie wyposażenie masz w Dromaderze? Czy wprowadziłeś jakieś zmiany w konstrukcji? O ile dobrze widzę to chyba kółko ogonowe jest sterowane chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigłem 10x5 kręci wolnobrotowy dzwonek + regiel 25A, serwa TG 9 , pakiet 2,2 3S. Tak, tylne kółko jest sterowane, po za tym nie wprowadzałem większych zmian a nawet brakuje jeszcze kilku detali wykończenia jak stopnie do kabiny czy brak szlifowania krawędzi przodu kadłuba ( pośpiech przy budowie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy są jakieś postępy z budowy?

Też jestem zainteresowany budową tego modelu.

Pozdrawiam Andrzej.

Niestety budowa chwilowo przystopowała ale myślę że jeszcze w tym tygodniu zabiorę się za skrzydła. Zastanawiam się też jak wykonać pojemnik na zrzut ładunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Czy ktoś może doradzić jak w miarę lekko a jednocześnie trwale  zrobić w tym modelu odejmowane skrzydła i czy to mam sens ? Znaczy sens ma, bo w całości to się ledwie mieści w moim małym autku,a jadąc na lotnisko chciałoby się zabrać więcej " latadeł " No i boję się o wyważenie bo już teraz widzę że trzeba będzie dość sporo dołożyć. Dlatego zrezygnowałem z pojemnika na wodę i rozpylaczy które miały rozsiewać n.p wodę z manganium potasu nad widzami.

Pozdrawiam Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ala takie rozwiązanie jest Ci potrzebne podejrzewam. Nie musi być to być taki sposób, mogą być np rurki węglowe dopasowane do siebie itp. Najlepiej by chyba było rozdzielić płaty tam gdzie wznios się zaczyna, został by ci już niewielkich gabarytów centropłat z podwoziem.No i pomyśleć by trzeba jeszcze nad łączeniem serw i blokowaniem płatów przed wysunięciem.

post-2062-0-71615600-1427737816.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... i rozpylaczy które miały rozsiewać n.p wodę z manganium potasu nad widzami.

Pozdrawiam Włodek

Włodku, z chemii byłem noga.

Próbowałem zgooglować o co chodzi z tym manganianem potasu i wodą ? Ale nie mogę Sobie tego wyobrazić ..

 

Czy to wywołuje jakiś ciekawy efekt ?

 

Utlenia się w jakiś sposób ?

Mam nadzieje , że nie pytam o jakąś "oczywistość" typu ile jest dwa razy dwa :-)

No i przepraszam za "off top" ale akurat rozpylanie idzie w parze z Dromaderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.