Skocz do zawartości

PZL M18 Dromader od Morlock Family


Maciek295
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Waldek. Manganian potasu, dawniej nadmanganian potasu, KMnO4, fioletowe, metalicznie połyskujące, rozpuszczalne w wodzie kryształy. Rozkłada się powyżej 240oC.  Chodziło mi tylko o to że jak dasz więcej to dostaje intensywny  fioletowy kolor i powinno lepiej wyglądać niż czysta woda.

Dzięki Grzesiek za tą prostą i doskonale znaną metodę. A ja głupi cały czas myślałem ,jak ten koń  z  klapkami na oczach w jednym tylko kierunku - o mocowaniu całego skrzydła do kadłuba. A sposób znany od wieków nie wpadł mi do głowy.

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś pierwszy oblot i .!!!!!!!!!!!!!.. Mieszane uczucia. Model dobrze zaprojektowany lecz wykonawca dał ciała.

1. Za dużo warst farby-chciałem by wyglądał perfekcyjnie -wygląda nieźle -waży jak słoń.

2. Mocowanie podwozia głównego -u mnie się nie sprawdziło -niby wszystko proste -ale model kręci bączki i nijak nie da się wystartować z pasa.A ze względu na wagę (1068 g ) potrzebuje kilku dobrych metrów

3. Przeznaczyłem do niego silnik Pulso X 2217/16 -ale odmówił posłuszeństwa więc do oblotu założyłem sprawdzonego Turnigy 2230/11 i smigło GWS 10/5,5

I tu pozytywy : Jak wspomniałem z pasa nie dało się tym " słoniem " wystartować , ale za to start z ręki bez problemowy . lata  w miarę wolno i majestatycznie -jak to "rolnik " jest przewidywalny i myślę że da sporo satysfakcji w przyszłych lotach.. Na koniec " łyżka dziegciu do beczki miodu " Podczas llądowania  -na klapach - model pięknie podchodził -za mało zaciągnąłem SW i w efekcie śmigło odeszło do krainy wiecznych śmigieł.

Myślę że dla bardziej zaawansowanych  ode mnie  fanów RC ten piękny model może dać sporo satysfakcji w lotach, tym bardziej jak ktoś wykona go w wersji  prawie makietowej.

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem budowę Dromadera od Morlock Family.

Nie znalazłem na forum relacji z budowy Dromadera tej firmy więc umieszczam zdjęcia z budowy mojego. Nie ma tego dużo ale prace ruszyły.

 

da99c8670d42fe5am.jpg

 

0995da7cf28dfd8am.jpg

 

Jeżeli ktoś jeszcze budował ten model to proszę się pochwalić efektami.

 

Makieta mistrza Jana Burego z Aeroklubu Poznańskiego:

 

2007_01_29_eZ6aLLH9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Po prawie pięciu latach ukończyłem Dromadera. Ze względu na to że jest to model z pianki nie ma się czym chwalić :)

Pozostało wyważenie i będę mógł go oblatać. Z oblataniem będę miał trochę problemów ponieważ jak dotąd latałem modelami na łąkach które są koszone może dwa razy na rok a Dromader raczej będzie potrzebował czegoś zbliżonego do lotniska (ciężko będzie go wypuścić z ręki bez pomocy osób trzecich i lądować raczej też powinien na czymś równym żeby uniknąć kapotażu).

Poniżej zamieszczam trochę zdjęć z moim Dromaderem.

 

697272641af4d9b7med.jpg

 

7f747723f864c634med.jpg

 

449dd0378ee22bd9med.jpg

 

4265faf88469320emed.jpg

 

788d2cf2e6402a46med.jpg

 

f54cb2fbfc49795fmed.jpg

 

f72d0a6d7f032e64med.jpg

 

c7c41d166c4a14a9med.jpg

 

7ce521fc569be5c7med.jpg

 

ddb2a9a0ebea5d80med.jpg

 

c92890c7a4411ca8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.