Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki szybol

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
90 odpowiedzi w tym temacie

#1 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 30 grudzień 2006 - 22:07

rex 5 jast odbiornikiem z pojedyncza przemiana

przy opisie kazdego odbiornika pisze jaka ma przemiane (bynajmniej w dobrych sklepach)

#2 ertman_176

ertman_176
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 30 grudzień 2006 - 22:07

Pojedyńcza i kup orginał - hiteca masz jak pamietam

#3 artex007

artex007
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 30 grudzień 2006 - 21:42

to moze odrazu tutaj :

jeżeli odbiornik rex 5 mpd 35 Mhz to kwarce nadawczy + odbiorczy z podwójna przwemiana czy z pojedyncza bo wogole nie lapie o co w tym chodzi

#4 Patryk Urban

Patryk Urban
  • Modelarz
  • 1 postów

Napisano 29 grudzień 2006 - 00:44

Profil RG 14

Patryk czemu akurat ten profil ?? RG15 jest trudny w wykonaniu i szyblki w lataniu.

A RG14 jeszce gorzej i jeszcze szybciej. Ja bym coś w SD trzelał :)Chyba zę chcesz go na zbocze przy sporym wietrze :) Moja sierra zaczeła latac na zoboczy jak wiało 6m/s :) czyli jakieś 11km/h :)

Skoro tak jest w planach :D
Skrzydła z lotkami to wersja "Hotliner". A poza tym mam silnik no nie :P
Edit:
u nas ostatnio takie wiatry że nie będzie problemu. Wyskocze na klif z ojcem w niedziele i po ptokach. Jak nie będzie wiatru to dam mu skrzydła bez lotek 8)

#5 artex007

artex007
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 23:22

A wiec model napewno robie ten bo mi sie bardzo podoba narazie bez lotek (wg mnie poczatkujacy nie powinien sobie komplikowac zycia :))
Jeszcze chyba dzsiiaj składam zamówienie na wszystkie potrzebne materiały i juz zostanie tylko czeka na przesyłke :)

#6 olo

olo

olo

• Modelarz
  • 434 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 20:33

Artur trzymaj się przy budowie jak najściślej planu to wtedy masz największe szanse że tak wykonany model będzie latał tak jak powinien i sprawi Ci najwięcej radości.
Zanim coś zaczniesz zmieniać zapytaj się o to na forum czy takie zmiany mają sens i czy dadzą pozytywny efekt.
Wg mnie np. nie ma potrzeby zmienić profilu skrzydła na inny pewnie lepszy bo żeby ten lepszy poprawnie wykonać trzeba go dokładnie odwzorować a żeby to zrobić trzeba mieć trochę doświadczenia i odpowiedni warsztat ,narzędzia no i oczywiście życzę powodzenia i wytrwałości w budowie

#7 Pawel_W

Pawel_W
  • Modelarz
  • 133 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 20:30

Tak, jeśli to ma być rurka 6mm. To oznaczenia to średnica zewnętrzna/średnica wewnętrzna i długość.

#8 Diakon

Diakon
  • Modelarz
  • 32 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 19:48

Ja myslałem nad wersja z lotkami ale wyglada to sporo trudniej teraz sam nie wiem co robic

Ojej, znowu mnóstwo do poczytania :) ... Nie bedę tu całego życia spędzał! :wink:

Zatem znowu piszę trochę "w ciemno":
Zrób taki szybowiec, który po prostu Tobie odpowiada. I basta. Najlepiej, gdybyś samemu go zaprojektował. Nabierzesz z pewnością dużo doświadczenia na takim modelach. A równocześnie, czytaj i czytaj, bo teretycznej wiedzy też powinieneś nabyć. To również bardzo ważne.

A czy model z lotkami czy bez? Zrobienie lotek nie jest trudne, oczywiście zależy też w jakim skrzydle. Pisząc "nie jest trudne" mam na myśli takie lotki, które są napędzane jednym serwem (ano jeszcze nie robiłem modeli z dwoma serwami w skrzydle :) ). Modelem z lotkami lata się trochę pewniej, zwłaszcza na wietrze, ale nie znaczy to, że modele tylko z kierunkiem są do bani.
Sam dziś poszedłem oblatać "odrestaurowanego" mojego pierwszego szybowca. Zrobiłem mu nowy, większy ster kierunku. Skrzydła mają wznios. Był wiaterek. I nie miałem kłopotów z przechylaniem... Sam model bardzo ładnie reagował na kierunek... I do tego jest wręcz prostacki w budowie... A profil ma SD7034.

Zatem - zrób po prostu jak uważasz. :)

#9 artex007

artex007
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 19:44

Rurka węglowa O 6,0 /4,0 x 1000 mm

to dobra rurka węglowa?? takie oznaczenia ma w sklepie

#10 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 19:09

Profil RG 14

Patryk czemu akurat ten profil ?? RG15 jest trudny w wykonaniu i szyblki w lataniu.

A RG14 jeszce gorzej i jeszcze szybciej. Ja bym coś w SD trzelał :)Chyba zę chcesz go na zbocze przy sporym wietrze :) Moja sierra zaczeła latac na zoboczy jak wiało 6m/s :) czyli jakieś 11km/h :)

#11 Pawel_W

Pawel_W
  • Modelarz
  • 133 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 17:22

Wersję bez lotek ofkoz :)

#12 artex007

artex007
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 14:12

Ja myslałem nad wersja z lotkami ale wyglada to sporo trudniej teraz sam nie wiem co robic

#13 czaja18

czaja18
  • Modelarz
  • 1 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 13:44

Bowden uginać sie może :wink: drut tam jest sprężysty

#14 Patryk Urban

Patryk Urban
  • Modelarz
  • 1 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 13:40

Chyba nie. Musi się uginać. U nas to się nazywa snake push rods.

#15 czaja18

czaja18
  • Modelarz
  • 1 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 13:40

Będzie. Tylko do mniejszych modeli dajesz sam drut z białą rurką

#16 artex007

artex007
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 13:37

http://www.modele.sk...cPath=32_78_135

Ten bowden bedzie dobry??

#17 ertman_176

ertman_176
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 13:24

Sie zgadzam Patryk całego nie wezmie tylko drut i otoczke ...

#18 Patryk Urban

Patryk Urban
  • Modelarz
  • 1 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 13:16

Artur robisz wersję z lotkami czy bez ? Ja robie obie wersje z tym że z lotkami będzie skrzydło styro kryte balsą. Profil RG 14 (z lotkami) jest trudny do złożenia i odwzorowania na stole z żeberek (tam spływ jest modyfikowany)
Właśnie robie spis materiałów, i zrobie to do wersji bez lotek

#19 Patryk Urban

Patryk Urban
  • Modelarz
  • 1 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 12:46

Bowden 3mm

W żadnym wypadku !!!
Dopiero teraz zaczęło mi lepiej forum działać, nie miałem jak przeglądnąć
Bowden powinien być jaknajcięższy, giętki. Powinien być tzw. music wire.
Tam też są dźwignie ze skejki 1mm więc nie kupuj bo muszą być tego kształtu. Żywica potrzebna Ci będzie tylko do sklejania Stateczników.
Oczywiście zrobie jutro spis materiałów.
Artex ty masz tam za dużo tej balsy :)

Powoli musze nadrobić zaległości na forum

#20 ertman_176

ertman_176
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 12:34

Zależy od wielkości skrzydła ale weź wiecej bo mozesz miec problemy z zaginaniem jej i moze ci łatwo popękać

Klej średni a jak juz szaleć to weź także aktywator bo jednak czasami jak polejejsz lepiej to sie nie chce skleić bez niego po dwa jak bedziesz kleił to sie nie nachylaj nad klejenie - niezle oczy pieka - używając aktywatora można tego uniknąć