Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki szybol

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
90 odpowiedzi w tym temacie

#81 artex007

artex007
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 21 grudzień 2006 - 00:17

powiem szczerze ze pieniążki na wyposażenie go tez bede miał dopiero w pierwszych dniach stycznia wiec nie wiedze problemu :)
Jak bedziesz nim latal na swieta to mozesz porobic pare filmików z lotów i jakies zdjecia z bliska :)

#82 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 20 grudzień 2006 - 23:32

Modlik swoje przeszedł nie powiem. To był mój pierwszy model z lotkami i musiałem się w niego wlatać .Naprawiałem go wiele razy tkaniną szklaną i rowingiem węglowym. Teraz jest taki mocny, że ciężko go rozbić. Przy pożądnym krecie pęka co najwyzej śruba polamidowa 4mm (to 1zł , wymianiam i latam dalej).Ja latam nim na łące wydmach czy boisku. Pamiętaj też ze waląc w beton to robijesz każdy model i nieważne jak on będzie wykonany.
Ogon też ma wzmacniany tkaniną 25g/m2 i żywicą.Statecznik pionowy ma dodatkowo tzw. doklejke z balsy, która znacznie go wzmacnia.
Jest już na tyle mocny, że nie pękł mi już z pół roku , a pekający ogon to zmora modeli dlg. Model ściągam z drzewa dosyć często i ostanio nawet razem z Arturem niemal równocześnie zaparkowaliśmy na drzewach.

Konto mam oczywiście, ale kurcze chciałem go wziąć na świeta jeszcze i troche nim polatać bo fajnych zboczach będe miał okazje śmigać. Czy tobie, aż tak się pali że chcesz go mieć na święta? Bo chciałem choć się z nim jeszcze pożegnac troche :cry:
Chętnie bym go wysłał ale na początku stycznia bo akurat wtedy skończe swojego 1,6m i bym miał na co przesiadke zrobić odrazu. Ja latam w zimę też jeśli jest pogoda stąd chciałbym mieć ciągłość w lataniu. to już tez twój wybór i twoja decyzja.

#83 artex007

artex007
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 20 grudzień 2006 - 23:21

Może taką zabawke sobie spraw...

Brak lotek a wg mnie to obowiazek :)

#84 modelmaniak

modelmaniak
  • Modelarz
  • 7 postów

Napisano 20 grudzień 2006 - 23:18

Może taką zabawke sobie spraw...
http://perfecthobby....php?idtowar=613

#85 artex007

artex007
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 20 grudzień 2006 - 23:17

A w jakim stanie jste ten twój boobolek bo chyba jestem chetny :)
Kiedy bys mogł go wysłac
I czyu masz konto w banku ( było by szybciej) :)

#86 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 20 grudzień 2006 - 23:09

Buduje teraz 1,6m i mam jeszcze większego szybolca do latania i rozglądam się za innym chciałbym obrócić zainwestowaną kasą, a nie znów inwestować. Stąd moge się go pozbyć. Jesli go nie sprzedam to spędzi on jeszcze wiele godzin w powietrzu w moich rękach, chyba że ubje go kret :lol:

Z rzutu ręką mam film jak lata 1min. bez wpływu termiki oczywiście. Zobacz filmy co linka dałem wyżej. Na zboczu można latać dowoli zależy od wiatru i umiejętności.Z rzutu Dlg można przyświrować 3 pętle albo 2 beczki i złapać model do ręki. Potrzeba jednak troche sie pierw w model wlatać się.

Mój model ma 3 serwa hs 55 , mały odbiornik rexa i aku 4x AAA 850mah- małe paluszki.

Gdybyś kupił model ze sklepu - zestaw to potrzebujesz troche narzędzi do obróbki drewana , papieru ściernego i epidianu 52 czy 53. przydało by się też nabyć tkaninę szklaną koło 25-50g/m2 bo ta co jest w zestawie to wg.mnie owiele jej za mało...

#87 artex007

artex007
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 20 grudzień 2006 - 22:58

to ci pylne za 200zł

A co twój ci nie pasuje??:)

Ile po zucie dlg maxymalnie utrzymales boobola w powietrzu i czyu mógłbys mi rozpisac co i mniej wiecej za ile musiałbym kupi do złozenia tegoż szybowczyka :)

#88 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 20 grudzień 2006 - 22:40

NO to lepiej już od colibri bobola bo rzucisz nim dobrze dlg i latasz na podwórku.
Z holem jest troche zabawy , a colibri od bobola różni jedynie ogon.

Myśle, że zarówno bobol jak i colibri V z 40m zabiera się spokojnie w komin z holu i różnica paru gram w wadze niewiele robi w tym przypadku.
Hak można zrobić w jednym i drugim. Sam latałem z holu i modelik nieźle świszcze. Pierw go się ładnie rozpędza , :twisted: a potem idzie w górę w pionie .

#89 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 20 grudzień 2006 - 22:35

Zależy jakie masz warunki lotniskowe, ale ja bym, brał COLIBRI V i do niego gume i latasz ile chcesz :D

#90 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 20 grudzień 2006 - 22:30

Jak za 300zł to proponuje bobolinka z Arthobby. Wyjdzie akurat 300zł. Chyba że chcesz mojego to ci pylne za 200zł :lol:
Model naprawde daje dużo frajdy ale trzeba go dokładnie i mocno poskładać. Rzucam nim dlg i woże na latanie nawet na na rowerze bo jest mały 1m. Do auta wchodzi w całości. Tu znajdziesz pare filmów jak to lata:

http://www.szabatows...topic.php?t=417

Ogólnie samemu ciężko zrobić model lżejszy i mocny jak z arthobby. Te model są drogie ale bardzo dobre.

Dobre modele (tańsze ) robi też firma blejżyk - 1,5m Elf za 270zł czy nawet pirat za 220.

To już są pożądne modele i latają całkiem fajnie. Opcji masz wiele.

Możesz też za 300zł złożyć sobie elektroszybowca z Sau i też polatasz sobie.

#91 artex007

artex007
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 20 grudzień 2006 - 22:18

:) MaM problem :)

Mam 300 zł i chce saobie zrobic prezencik pod choinke(na rodziców w tym temacie liczyc nie moge :)) ,mianowicie chce kupic nieduży szybowczyk tak do 1,5 m. Zaznacze że modelem (elektryk Piper rozp koło 95cm) juz latałem zbudowałem takze depronowego "Zefirka" ale go nie ulotniłem. Chciałbym zeby szybowczyk dawał duzo zabawy ->dobra doskonałośc co by sie w powietru troszke pobawic :)