Skocz do zawartości

LWS 3 Mewa


jethrotull
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

LWS 3 Mewa, rozpiętość 56cm.

Powierzchnia nośna 4dm^2

Wnios skrzydeł 6 stopni.

Konstrukcja balsa 1.5mm, krawędzie skrzydeł balsa 3mm, dźwigar sosna 2x3mm.

 

Wyposażenie:

silnik HK 8g, ciąg nominalny 130g przy śmigle 5x3 (trochę za duży silnik, ale taki miałem)

regulator 6A

serwa Turnigy 3.7g

bateria 2s 350mAh

 

Do zrobienia zostało

pomalowanie kabinki

pomalowanie osłony silnika

dorobienie owiewek goleni podwozia

dorobienie zastrzałów skrzydeł

tylna płoza

 

Masa do lotu (w tym stanie w jakim jest teraz): 101g.

 

W locie nieco nerwowy ze względu na zbyt wielkie wychylenia steru kierunku (moje radio nie ma expo ani DR). Już zmniejszyłem i jest lepiej, trzeba będzie zmniejszyć bardziej. Wrażliwy na trym steru wysokości, start z ręki może się skończyć zarówno przeciągnięciem i zwaleniem na skrzydło, jak i nurkiem prosto w ziemię w zależności od trymu, ale po dwóch nieudanych startach nabrałem wprawy i jest ok.

post-6719-0-90991000-1382295883.jpg

post-6719-0-00218500-1382295894.jpg

post-6719-0-79965500-1382295898.jpg

post-6719-0-83604600-1382295903.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Lata całkiem ładnie, zmniejszyłem wychylenia steru kierunku do minimum i się teraz zachowuje bardzo spokojnie i przewidywalnie jak na taki mały samolocik. Wytrymowałem ster wysokości tak, że mogę sterować tylko przepustnicą i sterem kierunku.

 

Planuję niedługo zrobić filmik, miałem już jeden z (nieudanego) oblotu, ale dysk w moim laptopie i karta pamięci w aparacie postanowiły się zepsuć w dokładnie tej samej chwili. Nieszczęścia chodzą parami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za kiepską jakość filmiku, nagrywałem kamerką przymocowaną do nadajnika.

Kamerka się chyba popsuła bo się pikseloza zrobiła a dźwięk się wcale nie nagrał, tylko jakieś buczenie, dlatego musiałem podłożyć muzykę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tutaj dowód że model startuje z własnych kółek i, mimo mojej nieudolności, także na nich ląduje.

Loty były przeprowadzane na byłym lotnisku 6. Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego w Pile. Miałem straszną tremę, bo wszystkiemu przyglądał się mój teść, który z tego lotniska latał onegdaj szturmowym Lim-em. Teść wyraził się pochlebnie o startach i lotach, ale krytycznie o jakości moich przyziemień :D

 

Starty i lądowania ułatwiał dość silny, ale równy wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Bardzo fajny model! Uwagami teścia w kwestii lądowania się nie przejmuj. Jak widać na filmie, trochę wiało a model jest lekki. Spytaj teścia jakie on miał obciążenie powierzchni nośnej i masę samolotu do lądowania ;)

 

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podczas ostatniego lotu (mówiąc ściślej, nie podczas lotu tylko podczas kraksy, którą lot się zakońćzył) wybudował mi się silnik, co podsunęło mi pomysł uspalinowienia tego modelu:

 

post-6719-0-97315900-1558186559.jpg

post-6719-0-52571100-1558186579_thumb.jpg

 

Postaram się niedługo nagrać jakiś filmik z lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.