Skocz do zawartości

Jaki materiał do modelu??


DawidBerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

jako że jestem nowy, to wszystko wydaje się trochę jak za mgłą :)

Trudno jest poruszać się i każdy nawet najmniejszy szczegół w wyborze materiału i innych części robi się po omacku. Dlatego piszę do Was drodzy forumowicze! Pytania są proste, a chodzi przede wszystkim o depron.

Moim pierwszym modelem jaki chcę skonstruować jest RWD5, zaprojektowanego przez Skazoo. W zaznaczonych materiałach, w jakie powinienem się zaopatrzyć, jest depron 6mm i 3mm ROWKOWANY. Czy jest to konieczne, aby zakupić właśnie rowkowany? Czy może być gładki? Czy ów rowki mają ogromne zaczenie dla całej konstrukcji?

 

dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rowki raczej tylko przeszkadzają,ale taki materiał jest po prostu najtańszy:),w handlu sprzedawany pod nazwą izoflor ( i nie tylko )

 

Gdzieś na forum doczytałem, że lepiej zainwestować w coś troszkę droższego jak pianka EPP, ale czy jest to duża różnica w modelowaniu tego typu samolotu? Czy zwykły depron wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.