Skocz do zawartości

czy ustawia sie smiglo wzgledem tloka


slawekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

kolego Piotrze,swój post sformułowałeś tak jakby to był też i Twój problem więc ja udzieliłem odpowiedzi.

kiedyś latałem samolotami bez podwozia,podchodząc do lądowania zmniejszałem obroty silnika i tuż przed przyziemieniem gasiłem silnik i lekko zaciągałem ster wysokości.

model siadał łagodnie na brzuchu na trawie a o uszkodzeniu śmigła nie było mowy.do takich lotów bez podwozia najlepsze są śmigła NYLON,są bardzo elastyczne i nie pękają przy twardszym lądowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam opisał Ci to dokładnie. Takie ustawienie może być pomocne przy śmigłach APC bo są kruche jak nieszczęście ale gwarancji nie ma, że się dobrze ustawi. Śmigła Master Airscrew nie łamią się nawet jak są ustawione byle jak a lądowanie odbywa się w nierównym terenie i możesz mi wierzyć na słowo. Po prostu ustaw tak, żeby przy wyczuciu pierwszego objawu oporu (kompresji) śmigło było poziomo. A jak chcesz mieć 100% spokoju to załóż żółtego Kavana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.