Skocz do zawartości

Curtiss P-40C Tomahawk IIB rozp. 120cm


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

eeeee,.... nie filozofuj tylko kup aerograf i spróbuj. Dla moderatora nie wypada pisać takich głupot :P;)

No jasne, Krzycho ma racje nie kombinuj.Jak już raz zaczniesz malować aerografem to polubisz to jak facebooka ;) Wszystkie swoje ESA (są zdjęcia na forum)malowałem aero. A co do farb to Humbrol jest chyba hm. najgorszy w/g mnie. Pactra rozcieńczona płynem do szyb (niebieskim) trochę lepsza ale jak wziąłem na warsztat Gunze to... nawet nie patrzę na pozostałe tylko cena.... ale efekt miodzio a malowanie poezja. A na epp to co byś nie czynił i tak się po jakimś czasie struktura :wylezie". Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

a ktore Gunze sie do pianek nadaja? szukam czegos dobrego do pomalowania elaporu

Gunze Hobby Color, czyli akryle wodorozcieńczalne (w przeciwieństwie do Mr. Color; jednak ciekaw jestem, czy tych również Elapor by nie przyjął, a są lepsze niż Hobby Color, lepiej trzymają się podłoża, szybciej schną). Warto zrobić test. Może zrobię, ale nie obiecuję na kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na epp to Mr.Color stosowałem natomiast elapor hm. nie wiem ale można zrobić próbę ale jak Bartek napisał elapor powinien je przyjąć bez problemu .Seria mr.color jest super. Dam mały przykład. Dostałem w spadku pokieraszowanego bf-109 kyosho z dziurami w pokryciu. Dumałem jak łatać i malować bo to ładny model.Biały oracover na łaty+podkład+farba (wszystko gunze), aerograf i aż sam się zdziwiłem jak bardzo dobrze trzyma się folii ta farbka. No i paleta kolorów-pełne niebo :) a samo malowanie w porównaniu z pactrą to nawet nie wspomnę.Niestety cena X2 w porównaniu z innymi i śmiechem żartem 100,-pln na model poszła ale zapas pozostał na inne projekty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerograf nie jest panaceum na wszystko.

Jak skończę ten model to zrobię podsumowanie cenowe wszystkiego. Zobaczymy ile wyjdzie farby. Ja maluje pędzlem dwie warstwy. Można by jedną, ale wolę poprawić dla soczystości koloru. Z resztą na drugą warstwę idzie na oko o połowę mniej farby. Chciałbym to jakoś porównać do kogoś kto maluje tak duży model farbkami z puszki dla modelarstwa plastikowego i aerografem, ale z tego co pytałem to koledzy XXL malują zwykłymi farbami z budowlanego i aerografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że aerograf jest panaceum na wszystko ale dużo usprawnia malowanie i oszczędność na farbie jak dla mnie jest naprawdę ogromna jak chodzi o malowanie farbami modelarskimi ... teraz wiem że o wiele przyjemniej się maluje aerografem niż pędzlem, choć pędzel pozostaję ostatnią linią obrony na naprawdę drobne poprawki gdzie nie opłaca się uruchamiać aerografu.

Ale oczywiście wybór należy do Ciebie to Twój model ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na warsztat poszedł pilot, który wyglądał tak

IMGP2675.JPG

Nad pustynią nikt w kożuchu nie latał, raczej krótki rękawek. No i kolory piaskowe.

dsc4795.jpgwarhawk_and_pilots-px800.jpg

 

Wziąłem się do dzieła i wyszło mi coś takiego.

IMGP2683.JPG

Dłonie to ten pilot ma dziwnie ułożone, wydaje się jakby trzymał węża ogrodowego a nie drążek.

Pilot w kokpicie

IMGP2687.JPG

IMGP2694.JPG

IMGP2697.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat w związku z wiatrochronem. Czy w wiatrochronie były ramki na szyby? za wiatrochronem jest szyba pancerna z ramkami i przez to nie jestem pewny czy kreski jakie widzę to prześwitująca ramka od szyby pancernej czy zewnętrzne ramki na wiatrochronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu on zielony a nie piaskowy, a czemu on sie blyszczy jakby caly w skore byl ubrany, pytanie czemu jest na buzce rozowy - wyczerpuje zestaw pytan.

Polecam poradnik jak malowac postacie: http://www.acesofiron.com/Paint_Special/Aces_Paint_presentation.pdf

Wogole polecam produkty tej firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem model i przykleiłem papierowe kalkomanie metodą decoupage, czy jakoś tak.

IMGP2732.JPG

IMGP2733.JPG

IMGP2730.JPG

Białe smugi koło znaków to mokre skrzydła, wycierałem gąbką nadmiar wikolu. W świetle lampy błyskowej tak świeci.

Czeka mnie jeszcze naniesienie linii paneli i postarzenie samolotu. Wyczytałem, ze Tomahawki na pustyni po kilku tygodniach wyglądały jakby latały tam lata.

No i kabinka.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomahawki,Warhawki etc są wdzięczne w malowaniu i chyba niema samolotu do którego "słodkie usta" rekina pasowały by bardziej .

Się pochwale że miałem okazje oglądnięcia tego modelu w realu -jest kawał roboty jaką zrobił Robert ,jak dojdą linie podziałowe itp model jeszcze większe będzie robił wrażenie .

Oj trudno będzie mi foką się zbliżyć do Robertowego efektu tym bardziej że FW190 takich smaczków jak paszcza nie miały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.