Skocz do zawartości

Własności lotne PW-5


Gość Wayne
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od jakiegoś czasu noszę się z pomysłem zbudowania małej półmakiety szybowca PW-5 (skala może 1/6).

 

Zastanawiają mnie właściwości lotne tego modelu. Może są na forum posiadacze PW-5 np. z Drexpolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Też nosiłem się z takim zamiarem i w końcu pękło, robię teraz w 1/3,5 ;)

Co do skali, to obawiam się że może być troszkę za mały żeby dobrze latał, bo to będzie tylko 28dm2 pow. nośnej, musiałbyś bardzo uważać na wagę, co przy dosyć sporym kadłubie może być ciężkie ale to tylko moje przypuszczenia, mogą się nie sprawdzić. Tak na zachętę http://forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=20&t=755&start=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam małe obawy, ale skala 1/6 była by dla mnie najbardziej ekonomiczna, a w okolicy nie mam nawet jednego holownika... ;)

PW-5 z podlinkowanego tematu jest chyba nawet w skali 1/7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów modelarzy .

 

Swego czasu też miałem chęć na PW 5 ale w ostatecznym rozrachunku zdecydowałem się na Puchacza i to tego 4,8 m . Z tego co mi jest wiadome zresztą na stronie jest PW to zrobiony jest na profilu HQ 3/13. Lata to fajnie bo byłem z nimi na Bezmiechowej jak to oblatywali i to całkiem z specjalnie tam byłem bo dowiedziałem się po cichu że tam jadą i nawet dali mi się pobawić tym przez chwilę . Jakie mam wrażenia trudno to opisać bo nie było warunków do latania za bardzo a wiało wtedy z 1 -1,5 m /s i mimo to model świetnie się trzymał powietrza . Pewnie to zasługa była poduszki jaka się tam wytwarzała bo naprawdę jak ja puszczałem swój model to ledwo się trzymał powietrza .Z rozmowy z nimi wychodziło na to że strasznie się bali jak się będzie zachowywać PW w zakrętach czy czasem się nie będzie kładł na skrzydło a miał to związek z małą końcówką skrzydła i profilami ale widocznie chłopaki tak dobrali profile że nic takiego się nie działo przynajmniej ja nic takiego nie zauważyłem . Co prawda mówili wtedy coś że model za szybko lata ale ja to biorę raczej z tego że nie było warunków i musiał go( ten starszy gość co oblatywał ) popędzać bo inaczej by nie chciało latać . Zresztą cały świąd modelarski też lata na profilach HQ i jest ok więc czemu by nagle miało PW z DREXPOLU nie latać . Tak czy inaczej lata to fajnie i nie mogę złego słowa powiedzieć . Jak by było pewnie większe to bym się zdecydował ale u nich w ofercie jest takie małe 3 m . Nie ma dużo producentów co produkują współczesne nasze szybowce a już na pewno tych w wersji laminatowych . PW jest niepopularny i mało może rozpoznawalny ale jest wyjątkowym szybowcem pod względem swojej sylwetki . Podoba mi się nadal PW 5 zwłaszcza że nikogo jeszcze nie widziałem kto ma i jak by robili je tak 4,5 m to bym kupił . Podejrzewam że tak małe PW nie bardzo będzie chciało latać ale nie wiem nie jestem znawcą a o to raczej trzeba by pytać tych co to robią i żeby nie mieć takich dylematów i problemów wolę te większe modele , życzę powodzenia i będę obserwował temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kiedyś myślałem nad profilem HQ 3/13, ale porzuciłem ten pomysł z myślą, że to co jest zastosowane w szybowcu o rozpiętości 3,4m nie koniecznie sprawdzi się w modelu o rozpiętości 2,24m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.