Skocz do zawartości

PZL M-18 [DREWNIAK]


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Szanowni koledzy mam zamiar zrobić w tym modelu sterowane tylne koło i nie wiem jak to rozwiązać czy kupić gotowe? jeśli tak to jakie, pewnie bym zrobił samemu ale nie wiem jak się do tego zabrać.Bardzo bym prosił o jakąś pomoc jakieś rysunki może zdjęcia.

Z góry dziękuję.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem coś w domu sprawdzić.

W swoim Dromaderze miałem to podwozie

http://www.modelemax...roducts_id=9487

Te dwie sprężynki były doczepione do płetwy steru kierunku.

 

W wielu modelach używam też takiego, które można łatwo wykonać samemu

http://www.modelemax...oducts_id=11062

 

Nawiasem mówiąc model lata bardzo realistycznie, ale jest wrażliwy na boczny wiatr.

W moim miałem klapy i lądował prawie w miejscu.

 

Dwie fotki mojego

 

d.jpg

d1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj troszkę kombinowałem z kabiną wyszło coś takiego ale to była ta łatwiejsza połowa,teraz trzeba zrobić tą budę z tyłu i nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

Może zrobić formę z jakiejś pianki i okleić jakimś materiałem albo wystrugam z balsy jak na razie nie mam pomysłu chciałbym żeby to choć troszkę przypominało wyglądem orginał a co mi z tego wyjdzie nie mam pojęcia. aż strach pomyśleć.

 

post-12393-0-75298800-1385885939_thumb.jpg

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wychodzi kabinka. Pociągnąłbym boczki z balsy do końca, bo są płaskie, samą kopułkę od góry zrobiłbym też z balsy, z zaoblonego klocka, ew. potratował go jako kopytko i wytłoczył z pet/plexi. Jednak klejenie byłoby chyba bardzie kłopotliwe, niż gdyby wszystko było balsowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

patrzac z góry: "garb ma postac trójkata równoramiennego o zaokrąglonym wierzchołku

 

wytnij doatkowe"wregi w postaci tylnej sciany kabiny i doklej poziomo z tyłu dwa takei trójkaty ze sciętym wierzchołkiem

do trójkatow dokleisz boczki z balsy a zakonczenie i górę zrobisz z klocków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje budowę tego modelu zacząleś robić skrzydła i nie widzę miejsca na lotki,czy ten model będzie miał tylko ster kierunku i wysokości?

 

Tak model będzie miał lotki odłożyłem troszkę prace nad skrzydłami bo chciałem się uporać z kabiną która jest prawie na ukończeniu,ale bez szpachli się nie obejdzie.

Panowie zastanawiam się nad zamontowaniem lotek ile założyć zawiasów trzy,cztery bo dwa to chyba było by mało,lotka ma długość 300 mm.

Druga sprawa to pierwsze cztery żebra to sklejka w którą jest wklejona rurka aluminiowa o średnicy wewnętrznej 10 mm do połączenia skrzydeł,czy zrobić w tym miejscu jakieś wzmocnienie dodam że ta część będzie oklejona balsą.

 

Z góry dziękuję Andrzej.

 

post-12393-0-57823000-1386054153_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fabryczne. Ta część mocująca z czego jest?

 

Mocowanie jest zrobione z listewki sosnowej 10 mm, na końcu jest wciśnięta na klej nakrętka od szprychy rowerowej przez którą przechodzi odpowiednio wygięta szprycha, od spodu i od góry są przylutowane nakrętki M3 które powodują że całość się płynnie obraca w ten sam sposób jest zamontowane kółko.

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Na początku przepraszam że prośba nie w temacie ale na dwa słowa poco otwierać nowy temat.

Szanowni koledzy od roku używam radia HITEC OPTIC 6,z tego co się dowiedziałem może być używana jako symulator jeśli się nie mylę to proszę o pomoc.

1.Jaki kabel i gdzie można go kupić.

2.Albo może ktoś ma jest nie potrzebny to chętnie odkupię.

Tak to wygląda z tył proszę o jakąś informację.

Serdecznie dziękuję Andrzej.

 

post-12393-0-07015100-1386227294_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.