Skocz do zawartości

Budowa od podstaw A6M5 Zero w skali 1-4,8


dyra63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako ,że zanosi się na to iż model jeszcze w przyszłym roku nie poleci ( brak silnika) -postanowiłem zrobić kołpak i śmigło makietowe statyczne. Kołpak wykonałem przerabiając plastykowy ( zwiększyłem średnicę i wydłużyłem  o 3 cm). Łopaty śmigła wystrugałem z strasznie twardej balsy którą dostałem od znajomego ponoć służy do produkcji desek surfingowych.

post-2834-0-84472500-1507406257_thumb.jpg

post-2834-0-75053400-1507406301_thumb.jpg

post-2834-0-65002900-1507406322_thumb.jpg

post-2834-0-34176900-1507406352_thumb.jpg

post-2834-0-67927600-1507406383_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Adam, z tymi zawodami to przesadzasz, pewnie na pierwsze miejsce w mistrzostwach świata , to by Ci to podwozie nie pozwoliło zająć, ale i tak byś był bardzo wysoko, ale pod warunkiem ,że do tego bardzo dobrze polecisz , bo samo wykonanie modelu to tylko kawałek tortu do dostania medalu.

Też uważam , że przeginasz z wykonaniem tego modelu, ale to już osobna sprawa  :):) :):)

I dział pół makiety to może sobie co najwyżej postać koło Twojego modelu. :D

 

Mesio czeka na koniec pogody .

Jutro rano jedziemy na lotnisko i tak do wieczora chyba będziemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie jasno powiedzieć: Twoje Zeke mogłoby startować w niektórych konkursach modeli redukcyjnych :)

 

To jest poziom wykonania makiet, i to też nie wszystkich :)  A że dokumentacja ważna, no takie zasady w makietach. 

 

Ja Twój model traktuję jako makietę i koniec :)  półmakietą i to od biedy to będzie mój Camel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się ,że Wam się podoba moje przywiązanie  do szczegółów bo to dopinguje do dalszej pracy.Chcę do wiosny zakończyć budowę i zabrać  się w końcu za latanie bo tu jeszcze dużo do nadrobienia.

Wczoraj przysiedziałem i dokończyłem łopaty śmigła-wyszły całkiem fajnie a najważniejsze jest to iż zaoszczędziłem na śmigle i kołpaku około 300-400 zł. Chodziło mi po głowie żeby kupić gotowce,sam kołpak to koszt około 50-70 $ ,mnie wykosztował 30 zł (ten plastykowy z którego przerobiłem kupiłem w Modele Max).

post-2834-0-55993200-1507455865_thumb.jpg

post-2834-0-10851000-1507455890_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Tak oglądam tą relacje i twierdze że ten model nadaje się na zawody makiet a nawet na Mistrzostwa Świata .

Dobrze znam model wielokrotnego Mistrza Świata i Europy na uwięzi , jest to Angielski bombowiec Lankaster , w 1991 roku pierwszy raz zdobył Mistrza Europy , a na nim nie było takich imitacji eksploatacyjnych otarć lakieru które dają dobre odwzorowanie prawdziwego używanego samolotu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na żywo model Lancastera Pana Mariana Kaziroda na MP makiet w Katowicach na Muchowcu ,gdzie mnie tam do tego poziomu.Dokładam ostanie zdjęcie zespołu kołpak śmigło,złożone na gotowo, no i robię sobie pauzę na dwa miesiące-będę śledził relację z budowy Twojego RWD :) .

post-2834-0-33244100-1507463184_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na żywo model Lancastera Pana Mariana Kaziroda na MP makiet w Katowicach na Muchowcu ,gdzie mnie tam do tego poziomu.Dokładam ostanie zdjęcie zespołu kołpak śmigło,złożone na gotowo, no i robię sobie pauzę na dwa miesiące-będę śledził relację z budowy Twojego RWD :) .

Ze zdjęć trochę trudniej ocenić twój model Lancastera miałem nie raz okazje widzieć w trakcie budowy a i jak zaczął startować na zawodach , ale w twoim modelu ta kabina i wiele innych rzeczy wykonane jest na wysokim poziomie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Śmigło rewelka. Ale zrób mu jakiś test na obrotach poza modelem... 

 

tu masz chyba odpowiedź, że nie ma takiej potrzeby

Jako ,że zanosi się na to iż model jeszcze w przyszłym roku nie poleci ( brak silnika) -postanowiłem zrobić kołpak i śmigło makietowe statyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, tak jak napisał Arek-cały zestaw śmigło kołpak jest wystawowy-statyczny .Dodatkowo łopaty śmigła są  demontowalne trzymają się na neodymach.Gdy już naciułam na "wymarzony" silnik to czeka mnie zakup kołpaka i śmigła z prawdziwego zdarzenia z tym ,że śmigło będzie raczej dwu-łopatowe.

post-2834-0-10529500-1507533652_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale rozumiem że opcja z fabrycznym kołpakiem obudowanym balsa, styrodurem i toczonym na tokarce ma szansę powodzenia?

Szczerze nawet  o tym nie myślałem.Kołpak był oklejany balsą 4mm na mokro bo inaczej się nie dało ,balsa to były odpadki z budowy modelu i była dość włóknista i tak kilka klepek mi pękło podczas wyoblania mimo wymoczenia w płynie do mycia okien.Po oklejeniu i wyszlifowaniu na wiertarce ( do tokarki nie mam dostępu) oklejałem to jeszcze tkaniną 48gr. Czy to wytrzymałoby w silniku 60cm -myślę ,że raczej nie -może przy mniejszych modelach tak przy większej ilości warstw tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.