Skocz do zawartości

Budowa od podstaw A6M5 Zero w skali 1-4,8


dyra63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 4 tygodnie później...

Rozpocząłem budowę skrzydła - na pierwszy ogień poszły żebra z którymi jest najwięcej roboty wykonane z sklejki wielowarstwowej 3 mm,reszta balsowych to będzie "pikuś". Po długich poszukiwaniach udało mi się zakupić listwy sosnowe i lipowe o długości 1,30 m zdecydowana większość sklepów posiada w ofercie metrówki.

post-2834-0-36144600-1444995935_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o listwy czy inne materiały polecam sklep Modelpartner.

Mają rózne ciekawe rzeczy których nie ma w innych sklepach : http://www.modelpartner.ig.pl/sklep/index.php?listwy-sosnowe,173,3

 

sklejka WIELOwarstwowa, pewnie o TO chodziło. dostępne są przecież zwykłe sklejki, trójwarstwowe, jednak o wiele słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanie - miałem na myśli wielowarstwową czyli przy grubości 3mm mającą 5-warstw przy większych nawet 7.Zwykła 3-wastwowa przy tak dużym modelu byłaby zbyt słaba- przynajmniej moim zdaniem.Na tych żebrach mocowane będzie podwozie - przy ciężarze modelu powyżej 12 kg muszą duuużo wytrzymać.

 

Bartku listwy kupiłem u Pana Leszka z Model Partner - polecam,listwy przywiózł mi osobiście będąc przejazdem w Rybniku.Odnośnie sklejki to była zakupiona w ubiegłym roku w sklepie Modele Max - wysyłkowo ,składuje ją na starej  prostej ( płaskiej ) meblościance i okresowo obracam - przynajmniej ta była prosta.

 

Irku -potwierdzam,że w Model Partner można znaleźć dużo ciekawych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Czy ktoś spotkał się u nas w kraju z takim miniaturowym zawiasem fortepianowym ,będę potrzebował do klap .Na necie nie mogę nic znaleźć wszystkie oferty pochodzą z USA ,koszty przesyłki za wysokie.Zawias powinien mieć około 15 mm  szerokości i 300 mm długości .

post-2834-0-32790900-1446283570.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj  Adamie!

 

    Z tego co pamiętam  to takie zawiasy   ma w ofercie Ilia Grum  z Grumania . de  . Sprawdż na jego stronie .

 

 

                                                        Pozdrawiam  Lucjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Lucjanie - zawias już zakupiony. Krzysztof (Kesto) naprowadził mnie na inny tok szukania szukałem pod nazwą zawias fortepianowy a można jeszcze było listwowy ,no i znalazłem ma 16 mm po rozłożeniu -czyli taki jaki był potrzebny.Dzięki za pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.