Skocz do zawartości

New Falcon by L.Kwarciński - idzie nowe


piotralski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj polatałem "świnskim ryjem" /fajnie go Kamyczek nazwał/ ale była mgła a jak tu doma siedziec ...i swordem poćwiczyłem susik...mnie cieszy i bawi ,że FAKON jaki by nie był wzbudza tyle emocji / rozciągnięcie kadłuba i klap 27.486 wyświetlen 441 odpowiedzi..!!!/..najważnieszy ,ze nasz ,krajowy a czy stare wydanie li nowe sprawia przyjemność właścicielom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zgadza się co napisał Jurek ,żadnych zwad ani urazy nie planujemy :) ale poglądy swoje trza mieć.. ;)

 

Fajne te serwa w modelemax ,przystępne cenowo,fajne wizualnie,dobre jakościowo ,trzeba mieć je na uwadze w następnych modelach.

Piotek ile Falkon przytył ,ile teoretycznie waga do lotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł,

pokrowce na skrzydła robiłem sam i do nowego zrobię podobne :)

 

Rafał,

jeszcze nic nie ważyłem. Jak wyposażę to zważę - tym bardziej że starszej wersji też na goło nie zważyłem...

 

Jurku,

ze stanów nie chce ciągnąć, ostatnio coś długo idzie...

 

PS

Janek ma dużo racji w tym co pisze, tylko troszkę patrzy z innego pryzmatu.... Z jednym się zgadzam w całej rozciągłości TRZEBA PROMOWAĆ I WSPIERAĆ NASZYCH PRODUCENTÓW!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym falkonie zrobiłbym zakończenie tylnej części kadłuba tzn.zatyczkę jak maja modele respekt-toxik..szkoda ,że "KIBIC" z Kalisza o tym zapomniał ale to proste do wykonania lub do podebrania coś "plasticzanego" a zawsze fajnie wyglada . Piotr jakies kopyto dobierz z drewna -z końcówkę szpiczatą -lub na papierze obrób trochę laminatu i Ok. Nie będzie tył kadułba straszył dziurą i jakies znaczenie aero może ma też .Jurek- expert oceni czy trzeba...JAK MA BYĆ WYPAS TO WYPAS... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz latać modelem jako szybowiec szybko, to dziurki nie sa wskazane (silnik tylko Cie wywozi w gore). Gdy chcesz latać szybko na silniku to sa wskazane. Jak i dziurka z tylu ;)

Choć to co napisałem w poprzednim poście było troche przekorne. Tak na prawdę to myślałem o czystym szybowcu Ala Toxic na którego Janek sie powoływał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile Wy tych dziur wylotowych chcecie? to pod skrzydłem to mało?

Nawiązując do wcześniejszych pytań, wznios, kąt zaklinowania skrzydeł i profil jest taki sam jak w poprzednim Falconie.

jakos to mierzyles, masz informacje od producenta czy tak "na oko"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile Wy tych dziur wylotowych chcecie? to pod skrzydłem to mało?

 

Nie miałem na myśli wylotowych, tylko wlotowe - dla tego zapodałem zdjęcie :)

 

jakos to mierzyles, masz informacje od producenta czy tak "na oko"?

 

Moja informacja jest oparta o info od producenta.

Jeszcze raz powtórzę bo być może jakoś to nam umknęło - to prototyp w wersji standard.

Nic nie jest nad wyraz wzmacniane, czy picowane.

Pan Leszek zrobił dla mnie wersję demo bo go o to prosiłem, jeśli się sprawdzi, rozpocznie produkcję, ....albo i nie ;) To jego decyzja.

 

Jasieńku, czekam niecierpliwie!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.