Skocz do zawartości

Alula z cyber-fly


Kamilos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ponieważ w tym tygodniu(lub następnym, napewno przed świętami)dojdzie do mnie model aluli zamówionej ze sklepu cyper-fly.pl. Będe się starał opisać ją bardzo dokładnie bo szukałem i znalazłem tylko jeden temat o aluli z cyber-fly'a.Oczywiście jestem otwarty na różne sugestie.Będe się starał wrzucić dużo zdjęć i dokładne opisy poszczególnych części ale narazie pozosatło mi tylko czekać aż dojdzie paczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję że moja Alula poleci.

No to Maciek M daj na ten temat zdjęcia i daj jakiś opis ze składania to mi się napewno bardzo przyda ;)

 

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/9565-alula-cyber-fly/page__hl__%2Balula+%2Bcyber+%2Bfly__fromsearch__1

tutaj też jest ta alula z cyber fly będe się troche wzorował na modelu z tego tematu(między innymi jak jest umieszczony odbiornik) ale właśnie się zastanawiam, jak wyciąć kabinkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-11963-0-79313600-1386863856_thumb.jpg

 

Jeszcze muszę dorobić klapkę na kabinkę i idę latać :D .

 

Budowa jest bardzo prosta.

-Sklejasz płaty Średnim CA.

-Wklejasz pręty węglowe (robisz nacięcia na przykład skalpelem wciskasz pręt węglowy i zalewasz go średnim albo rzadkim CA).

-Kabinke możesz zaokrąglić albo zostawić taką "kwadratową".

-Odcinasz 4-5 cm rurki węglowej (kołek do rzucania) z zestawu a reszte wklejasz wklejasz do wycięcia w stateczniku pionowym i maskujesz to kawałkami epp.

-Tak przygotowany statecznik przyklejasz do płata tak jak na zdjęciu ,które jest w pudełku.

-Wklejasz kołek do rzucania w skrzydło używając do wzmocnienia dwóch kawałków sklejki z zestawu.

-Wycinasz otwory na serwa tak jak ja to zrobiłem lub jak proponuje instrukcja (zdjęcie z zestawu)

-wycinasz otwory na wyposażenie w kabince lub wytapiasz je lutownicą z odpowiednio wygiętym grotem.

-wklejasz dźwigienki.

-zaokrąglasz końcówki skrzydeł, statecznika itp. (najlepiej zrobić to przed rozpoczęciem sklejania całości.

-można jeszcze wzmocnić kadłub prętami węglowymi co moim zdaniem dobrze jest zrobić.

 

To właściwie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inną Alulę i kołek sobie darowałem. Da się rzucać za skrzydło. Zresztą frajda jest dopiero wtedy gdy lata się na wiatrku na jakiejś górce/nasypie/wydmie. Wystarczy już 3m i z grubsza prostopadły wiatr. Choć da się tez latać na mocno odchylonym ale... Jeśli chodzi o wyposażenie to musi być lekko i bardzo ważne jest znalezienie optymalnego ŚĆ. Potem zabawka lata fajnie. Polecam!

Traktowanie tego jako modelu DLG może jest miłe, ale to trochę dla masochistów. Jak chcę się bardzo zmęczyć to sobie nią rzucam ;) Jak chce polatać to biorę inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł kurier, model jutro zostanie poskładany, oblot(o ile pogoda dopisze)w niedzielę.

Oto jak prezentuje się zestawik.

 

Może opisze wyposażenie:

serwa-tower pro sg-90,

bateria-graupner Ni-MH 4N-250 AA 4,8V 250 mAH,

radio-Turnigy 9x,

odbiornik-8ch turnigy.

No i to wszystko, jutro dam zdjęcia z budowy.

post-13447-0-20524700-1386966325_thumb.jpg

post-13447-0-54759900-1386966346_thumb.jpg

post-13447-0-04597000-1386966369_thumb.jpg

post-13447-0-08006000-1386966383_thumb.jpg

post-13447-0-13289800-1386966392_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, ja oblotu dokonam chyba jutro.Ale pogoda nie jest ze mną zaprzyjaźniona eh niestety.Wieczorem dam zdjęcia z postępów.

 

http://www.meteo.pl/php/meteorogram_list_coamps.php?ntype=2n&fdate=2013121400&row=133&col=96&lang=pl&cname=Warszawa

 

Tak się zapowiada pogoda na cały weekend.

4 rubryka to wiatr w m/s

 

Mam pytanie:

jak przykleić statecznik pionowy?

mam pomysł żeby tą rurkę węglową przykleić na spodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.