Skocz do zawartości

Quadro/Hexa kopter - budowa od zera


Nav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie,

 

Od paru tygodni planuję budowę koptera, który służył by głównie do robienia zdjęć oraz nagrywania filmów. Ale nie tylko, ponieważ geodezyjne koło naukowe którego jestem byłym członkiem bardzo chętnie wykorzystało by takiego drona (moge to nazywać dronem? :) do różnych celów naukowych.

 

Interesuję się modelarstwem wiele lat, ale nigdy jeszcze nie próbowałem zrobić modelu, który faktycznie lata. Ogrom wiedzy jaki jest tu niezbędny lekko mnie przytłacza ;)

 

Będę konsekwentnie i stopniowo dokształcał się w kierunku latających kopterów, a Wasza pomoc z pewnością wiele przyspieszy.

 

 

Na początek męczą mnie dośc proste pytania:

 

1. Jaka jest przewaga hexakoptera nad quadro? Czy użycie 6 ramion z silnikami znacznie zwiększy udźwig koptera w porównaniu do 4?

2. Jakie udźwigi można uzyskać przy cenie koptera, dajmy na to 1200 zł? tak zgrubsza

3. Czy warto zrobić własną - aluminiową ramę, czy jednak lepiej skłaniać się ku ramom z włókna?

4. Bardzo ważne :P : czy podstawowe elementy koptera wystarczą by można nim już latać? tj. rama, silniki, śmigła, regulatory, moduł sterujący, bateria.

5. Czy kontroler (joystick?) kupujemy osobno z modułem sterującym, i musimy je potem jakoś połączyć? i czy jest to skomplikowane?

6. Też ważne: Jakimi parametrami powinny wykazywać się podzespoły by kopter miał ten udźwig chociaż 700g, ale wiadomo - im więcej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 miesiąc temu...

Faktycznie jest tam mnóstwo cennych informacji. I jak to zwykle bywa.. im więcej się uczę tym bardziej wiem że mało wiem :)

 

Pojechałem nawet na seminarium o dronach do Warszawy, z którego właśnie wróciłem.

Chyba mogę spróbować sam sobie odpowiedzieć na niektóre z moich wcześniejszych pytań, może ktoś zechce zweryfikować. ;)

 

1. Hexacopter ma tu sporą przewagę nad quadro. Większa masa -> większa stabilność. Więcej silników -> większy udźwig

2. Żadne

3. Lepiej kupić gotową z włókna i zyskać cenne gramy

4. tak, z tym że na moduł sterujący składa się wiele komponentów (kontroler + szereg aparatury na drona + OPROGRAMOWANIE!)

5. jeszcze nie wiem

6. parametry wszystkich elementów uava muszą być do siebie dopasowane i zoptymalizowane. Żeby to ogarnąć potrzeba milion wiedzy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.