Skocz do zawartości

Budowa Zogling SG-38 1:5 skala


extra22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, zainspirowany modelami z forum retroplane zacząłem budowac w 2012 roku model sg-38 wydawał się dość prosty z planów ze strony http://www.scalesoar...gSG38/SG38.html plany dość kiepsko jak dla mnie opracowane mam małe doświadczenie w budowaniu oldgliderów więc będę was prosił o pomoc

 

ale z braków materiałów i czasu słabe mam zaopatrzenie w sklepie modelarskim okolicy teraz :/ brak sklejek listw itd ostatnio coś zdobyłem i na dzień dzisiejszy mam tyle zrobione 1zlds40.jpgzsk3yt.jpg

 

 

i teraz mam tu małe pytanie czy według planów to wzmocnienie ze sklejki widoczne zaznaczone strzałka na foto ma byc tak a listewki zaznaczone X też tak czy jeszcze jakoś pod skosem ścięte ?przegladałem fotki sg-38 rożnych modeli i tak jest szkoda ze w planach nie ma innych rzutów

2vjwhl4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie o to dalsze moje postępy w budowaniu sg-38 dorobiłem płozę z dwóch warst sklejki 3mm z skrzynek po cytrusach dorobiłem główny zastrzał który też obudowałem sklejka 3mm z cytrusów bo żadnej innej nie kupiłem w modelarskim nie ma ;/ i jak tu budować ehh i wyciąłem kilka żebere z góry wszystkim dziękuje z balsy 3 mm twardej i 4 żebra ze sklejki te zamontuje przy kadłubie proszę pisać jeśli macie jakieś pytania sugestie

 

o to kilka fotek

 

2hrhlic.jpg2ql48av.jpgenhi0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil bierzesz z planów czy sam sobie wybrałeś najbardziej zbliżony do oryginału?

 

 

 

patrząc na tą strone

http://www.modelflying.co.uk/forums/postings.asp?th=55690&p=1 można zauważyć zupełnie inny profil. Twój jest całkowicie prosty od spodu (a przynajmniej tak mi sie wydaje z fotek)

Edytowane przez sauberx009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sauberx009 profil odrysowałem z planów tez mi się średnio widział sprawdzałem właśnie na tej angielskiej stronce i według zestawu KRICK niemieckiej firmy dół profilu jest wklęsły bardziej ja po prostu zrobiłem taki jak w planach z tej strony która dodałem w pierwszym poście zawsze jeszcze można to przerobić szkoda że nikt przy okazji nie buduje podobnego :) choć zachęcam jak zrobię ten model buduje GRUNAU BABY 2 W SKALI 1;6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey rapier ja zrobiłem amortyzację ten kołeczek pracuje w rurce a twardość amortyzacji reguluje sprężyna podeśle fotki

 

podoba mi się Rapier twoja wersja modelu SG-38 ciekawe czemu jak szukałem info o tym modelu nie trafiłem na twój temat to nie był model chyba TOP SECRET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.