Skocz do zawartości

Budowa modelu żaglówki Laser


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stwierdziłem, że skoro skończył się sezon żeglarski i skończyliśmy pływać, a zaczęła się teoria itp. to może się na coś przydam. Otóż przy nauce teorii, czyli ogólnie mówiąc w naszym przypadku - jak mamy się zachowac w danej sytuacji na regatach przydałyby nam się jakieś modele w małej skali, żeby to złapać w rękę i mieć czym pokazywać. Jakby ktoś jeszcze nie wiedział to pływamy na Laserach (tak, przecież musiałem się pochwalić na naszym forum tą wiadomością kilka razy :P )

Tutaj zdjęcia Lasera, żebyście wiedzieli, o czym wgl mówię :)

Długość 4,2m

Szerokość 1,39m

post-8991-0-40202400-1387214952.jpg

A tutaj trochę od dołu ;)

post-8991-0-23448800-1387214986.jpg

Założyłem sobie, że wykonam go w skali 1:15 czyli wychodzi, że długość wyjdzie mi około 28 cm, a szerokość ok 10 cm. Dolną część kadłuba i górną włącznie z kokpitem zrobię oddzielnie, przez co (chyba) ułatwię sobię pracę

Tylko teraz mam nadzieję, że mi pomożecie, bo nigdy nie miałem doczynienia z taką robotą, no ale kiedyś musi być ten pierwszy raz. Stwierdziłem, że najpierw zrobię kopyto z klocka sosnowego. Potem wykonam formę, a na końcu oczekuję, że wyjdą mi z 2-3 modele :)

Myślę, że prace ruszą, gdy zacznie się przerwa świąteczna.

A tutaj jeszcze adres do filmiku, jak powstają lasery w fabryce

http://www.youtube.com/watch?v=wNR4O5YxKUY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.