Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa modelu żaglówki Laser

budowa model żaglówka pfmrc 4.7 laser

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 macowca

macowca
  • Modelarz
  • 334 postów
  • GG:
  • SkądKołobrzeg
  • Imię:Szymon

Napisano 16 grudzień 2013 - 18:41

Witam
Stwierdziłem, że skoro skończył się sezon żeglarski i skończyliśmy pływać, a zaczęła się teoria itp. to może się na coś przydam. Otóż przy nauce teorii, czyli ogólnie mówiąc w naszym przypadku - jak mamy się zachowac w danej sytuacji na regatach przydałyby nam się jakieś modele w małej skali, żeby to złapać w rękę i mieć czym pokazywać. Jakby ktoś jeszcze nie wiedział to pływamy na Laserach (tak, przecież musiałem się pochwalić na naszym forum tą wiadomością kilka razy :P )
Tutaj zdjęcia Lasera, żebyście wiedzieli, o czym wgl mówię :)
Długość 4,2m
Szerokość 1,39m
Alt_Dylan_Gore_winner_2010_Sail_Sydney_Laser_4.7_photo_Garry_Langford1.jpg
A tutaj trochę od dołu ;)
OOM2013-1.jpg
Założyłem sobie, że wykonam go w skali 1:15 czyli wychodzi, że długość wyjdzie mi około 28 cm, a szerokość ok 10 cm. Dolną część kadłuba i górną włącznie z kokpitem zrobię oddzielnie, przez co (chyba) ułatwię sobię pracę
Tylko teraz mam nadzieję, że mi pomożecie, bo nigdy nie miałem doczynienia z taką robotą, no ale kiedyś musi być ten pierwszy raz. Stwierdziłem, że najpierw zrobię kopyto z klocka sosnowego. Potem wykonam formę, a na końcu oczekuję, że wyjdą mi z 2-3 modele :)
Myślę, że prace ruszą, gdy zacznie się przerwa świąteczna.
A tutaj jeszcze adres do filmiku, jak powstają lasery w fabryce

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: budowa, model, żaglówka, pfmrc, 4.7, laser

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych