Skocz do zawartości

Elektronika do modelu na start


macowca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobię myślę, że co chwila pojawiają się w tym dziale pytania o wyposażenie do pierwszego modelu. A gdyby tak w jednym temacie wypisać, jakich zestawów używamy i oszczędzić wszystkim szukania ?

Proponuję podać nazwę silnikia, regla i pakietu, linki do nich, oraz ciąg silnika, wagę całego zestawu i łączną cenę. A czy mój pomysł jest dobry, to już Wy ocenicie. :)

To moze najpierw ja:

 

silnik Emax GF2210/30 KV1200 - 170W: http://www.abc-rc.pl...lektryczne.html

regulator ESC Budget 18A 2-3S - Regulator programowalny: http://www.abc-rc.pl...latory-esc.html

pakiet Akumulator DUALSKY 11,1V 1300mAh 20C - XPower: http://www.abc-rc.pl...coptery-rc.html

 

Ciąg silnika około 850g

Waga całego zestawu około 172g

Przewidywana cena 142,30 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A czy nie jest to uzależnione od modelu w jakim chcemy tego użyć? Ja właśnie składam Bixa 2 i patrząc na propozycje to zastanawiam się czy w ogóle bym się wzniósł ;-) Moge się oczywiście mylić bo dopiero zaczynam stawiać kroki w temacie rc

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bixlera faktycznie słabo się nadaje, chyba, żeby zrobić mu śmigło w dziobku, ale tak poza tym to jest to bardzo fajne i uniwersalne wyposażenie.

Myślę, że Szymonowi chodziło o przedstawienie zestawienia dla kogoś kto chciałby sobie coś sam zbudować.

Ten silnik to to samo co emax cf 2822, bardzo wdzięczny.

Z tym zestawem co macowca podaje można zrobić coś w stylu rwd5 by skazoo, toto, jakiś esa czy depronowego krzyżaka do akrobacji.

Ja bym dodał jeszcze silniczek z rodziny emax cf 2812, który jest nieco szybszy i lepiej kręci mu się mniejszymi śmigiełkami niż emax cf 2822

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodziło mi o to, by stworzyć listę różnych wyposażeń, żeby każdy zaglądajac tutaj mógł wybrać coś do swojego modelu. I każdy wypisując tutaj swój zestaw mógłby też napisać zastosowanie.

Ale mi to tam akurat jest obojętne, można wszystko zebrać do jednego tematu, albo patrzeć jak pojawia się milion pięćset sto dziewięćset tematów w stylu "Co na start" :D

Można powiedzieć, że decyzja należy do Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie idea spoko bo sam spędziłem sporo czasu w sieci aby dobrać wyposażenie do swojego. Jak wszystko będzie w jednym miejscu to zawsze łatwiej i przyjemniej. Choć zawsze znajdą się osoby którym będzie łatwiej stworzyć nowy wątek niż użyć "szukaj" ;-) Ja generalnie dużo szukałem o Bixsie 2 i znalazłem po trochu w różnych wątkach stąd też będę chciał stworzyć nowy pełny z jego składania albo dopisze się starszej wersji tak aby całość była w jednym miejscu.

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bixlera i innych modeli z tej serii dobranie silnika jest trochę trudniejsze bo ogranicza nas wielkość śmigła, natomiast przy śmigle z przodu możliwość własnych kombinacji jest prawie nieograniczona i dobór zespołu napędowego bardziej już zależy od preferencji własnych pilota.

Szymon podał taki standardowy wręcz klasyczny zestaw dla prostych modeli o wadze do 1kg, ale jak wspomniałem ilu pilotów tyle koncepcji i każdy będzie swoje chwalił bo tak lubi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.