Skocz do zawartości

Motoszybowiec Condor 3m


amolduch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj oblatałem Condora

Model zaczął mi kilka razy przepadać i wpadać w korkociąg.

Czy może być tego przyczyną dowarzenie ołowiane które przykleiłem w kabince(jest inna niż w oryginale, z laminatu, oryginalną załatwiłem podczas sklejania) wyżej osi silnika w celu wyważenia ?

Model cały ledwie udało mi się go wyciągnąć do lądowania środek ciężkości 82mm od krawędzi natarcia (tak jak podaje producent) wychyły sterów lotki po 20mm w obie strony wysokość 25mm góra-dół

post-6357-0-80005100-1393766264_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam ze sie wpinam ale rowniez pracuje nad condorkiem i mam dylemat. Posiadam silnik redox 2500/1000 regulator 60A i teraz nie wiem jaki pakiet wcisnac a nie chce przerabiac wreg. Pakiet 5000 3s nie wejdzie czy moge dac zalozmy dwa razy 3s2200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam ze sie wpinam ale rowniez pracuje nad condorkiem i mam dylemat. Posiadam silnik redox 2500/1000 regulator 60A i teraz nie wiem jaki pakiet wcisnac a nie chce przerabiac wreg. Pakiet 5000 3s nie wejdzie czy moge dac zalozmy dwa razy 3s2200?

Nie ma za co przepraszać wpinanie do tematu jak najbardziej mile widziane :) proszę o zamieszczenie zdjęć z montażu(składania)

Bez przerabiania wręg to chyba pakietu 5000 3s się nie wciśnie a co do 2x2200 3s to przymierzyłem 2100 3s (taki miałem ) i po dorobieniu do nich półeczki przed silnikiem powinny wejść bez problemu , ewentualnie można skrócić półkę na serwo kierunku wtedy wszedł by większy pakiet i nie ma z tym wiele pracy ponieważ wręgi po wycięciu laserem nie są przeszlifowane na krawędziach i odchodzą od tej żywicy z małą pomocą dremelka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winglety wkleiłem na żywicę epoxydową zdjąłem z końcówek skrzydeł folię ( tak z 5cm) i prze laminowałem to tkaniną (paski po 6cm )szklaną potem poszpachlowałem niedoskonałości i polakierowałem na pomarańczowo żeby zwiększyć widoczność modelu, jest może trochę widoczne małe przejście ale lepiej to wygląda niż same przyklejenie winglet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zaczął mi kilka razy przepadać i wpadać w korkociąg.

Czy może być tego przyczyną dowarzenie ołowiane które przykleiłem w kabince(jest inna niż w oryginale, z laminatu, oryginalną załatwiłem podczas sklejania) wyżej osi silnika w celu wyważenia ?

Model cały ledwie udało mi się go wyciągnąć do lądowania środek ciężkości 82mm od krawędzi natarcia (tak jak podaje producent) wychyły sterów lotki po 20mm w obie strony wysokość 25mm góra-dół

 

 

Zaczął przepadać bo pompuje daj Sc na 75 mm od natarcia to Ci nawet zacznie na stery reagować i nie będzie taki " narowisty" , wychylenia na razie zostaw fabryczne , przy szybszym lataniu np na zboczu możesz sobie ustawić różnicowe wychylenia lotek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model przepada i ma tendencje do wpadania w korkociąg, gdy utraci prędkość. Mniej drąga na siebie i będzie dobrze.

Witam to jest przyczyna ostatniego oblotu zbyt mała prędkość i za szybka reakcja na stery + podmuchy wiatru .

Zaczął przepadać bo pompuje daj Sc na 75 mm od natarcia to Ci nawet zacznie na stery reagować i nie będzie taki " narowisty" , wychylenia na razie zostaw fabryczne , przy szybszym lataniu np na zboczu możesz sobie ustawić różnicowe wychylenia lotek .

 

Przy następnym oblocie sprawdzę , o zboczu mogę zapomnieć bo takowego nigdzie w okolicy nie znalazłem.

 

 

Czekam na dobrą pogodę i znowu próbuję , zmienię SC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dobrą pogodę i znowu próbuję , zmienię SC

Zmieniaj SC na pewno będzie lepiej trochę czasu spędziliśmy na odpowiednim dolataniu tego chińskiego wynalazku , przy dobrych ustawieniach odwdzięczy się porządnym wsssziu parę cm nad glebą ;) , a i podstawową akrobację wykręci bez problemu - gorzej z pseudo laminatem z mąki ryżowej lubi odprysnąć tu i ówdzie przy lądowaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej z pseudo laminatem z mąki ryżowej lubi odprysnąć tu i ówdzie przy lądowaniu .

W swoim prze laminowałem cały przód aż za krawędź spływu i jest sztywniejszy , na jakiś czas może pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj przy pięknej pogodzie udało mi się polatać Condorem

SC ustawiony na 76mm od krawędzi natarcia i zaczął reagować poprawnie na stery

Podchodziłem do lądowania kilka razy stopniowo wychylając klapy aż w końcu bardzo powoli zaczął podchodzić praktycznie sam, trzeba uważać na gwałtowne manewry przy niskiej prędkości ( mam jakieś dziwne nawyki z akrobatów)

Zamieszczam krótki filmik (kamerkę miałem zamocowaną do uprzęży założoną na głowie więc szału nie ma ale coś widać :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam tyle zostało z Condora lewe skrzydło (a raczej jego szczątki) poleciały na Ukrainę dosłownie .

Na dużej wykokosić usłyszałem tylko trzask i rozerwało całe skrzydło na strzępy a reszta z dużą prędkością śrubą w dół ,nie wytrzymało przeciążenia

Muszę kupić model wyczynowy i dać sobie spokój z chińskimi zestawami szybowców

post-6357-0-64522200-1411919051_thumb.jpgpost-6357-0-27512600-1411919256_thumb.jpgpost-6357-0-24298500-1411919337_thumb.jpgpost-6357-0-91609200-1411919379_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.