Skocz do zawartości

nowa mała modelarnia


SiZeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

np. do tego :

 

http://www.modelarz.one.pl/porady-modelarskie/warsztat-rc/przyrzad-do-ustawiania-i-pomiaru-roznych-katow-w-modelu/

 

Często też muszę coś odwzorować jak buduję model bez planów, traktuję to potem jako "przykładnicę" i kątomierz jest mi niezbędny w trakcie rysowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja właśnie rozkminiam z czego by tu zrobić blat roboczy. Wstępnie będzie to jakiś stary stół ale z tą deską mnie zaciekawiłeś. Możesz napisać z czego ja kleiłeś no i w zastanawia mnie jaki jest jej cel? Czy chodzi tylko o to że jest prosta i odpowiedniej długości i szerokości?

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam kilka, bo dłubię również w metalu

noniuszowy

1290593397_67824206_1-Zdjecia--Katomierz-warsztatowy-80zl-1290593397.jpg

i takiż z lupą

katomierz-z-lupka_6413.jpgkatomierz-z-lupka_6414.jpg

 

i elektroniczny do 0,1° (sprawdzałem noniuszowym - dokładnie wskazuje)

 

katomierz-elektroniczny_4841.jpg

i taki prosty,

katomierz-tarczowy-z-blachy-stalowej-limit.jpg

 

kilka "szkolnych", oraz modelarskie (model nie mój)

0ee9be0b89e8f6a4med.jpgKatomierz-do-sterow.10464.jpg

137_1.jpg

 

z czego by tu zrobić blat roboczy

 

W OBI, Castoramach, i tym podobnych, mają prościusieńkie laminowane blaty kuchenne, które na miejscu można przyciąć formatówką na potrzebny wymiar .

 

mood_services.jpg

 

a jako że są twarde, i nie dałoby się weń wbić szpilek modelarskich, to na wierzch można przykleić dostępny też tam cienki klejony blat drewniany (też można dociąć na miejscu), lub korek, jak któryś kolega polecał. Albo co innego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastianie,

Cel był prosty. Zrobić 2 deski modelarskie maksymalnie płaskie i sztywne. Nabyłem 4 deski bezsęczne o wymiarach 180x40cm każda. Skleiłem Pattexem 2 x po 2 deski. Otrzymałem bardzo sztywne 2 deski modelarskie o grubości 36mm każda.

Ich zaletą jest to, że można je postawić na "koziołkach" i się nie wygną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja właśnie rozkminiam z czego by tu zrobić blat roboczy. Wstępnie będzie to jakiś stary stół ale z tą deską mnie zaciekawiłeś. Możesz napisać z czego ja kleiłeś no i w zastanawia mnie jaki jest jej cel? Czy chodzi tylko o to że jest prosta i odpowiedniej długości i szerokości?

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

 

Długość / szerokość wedle uznania, ale prosta MUSI być :) nie może się wypaczać "w łuk" bo tak samo wyjdą Ci płaty itd. trzeba ją traktować jako wzorzec całokształtu :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki trójkątny stoliczek, na którym postawisz komputer, czy możesz polutować drobiazg jest super.

 

Moja modelarnia ma pewien feler. Jest tylko moja, a ponieważ uznałem, że wiem co gdzie położyłem, więc mam bajzel 100% i cały czas wszystkiego szukam...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.