Skocz do zawartości

APM 2.6 czyli od zera do koptera ;)


BIZON
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że niewiele już lataczy korzysta z 9X w wersji firmowej, bez wgranego OpenTx. Ja kiedyś chciałem zrobić to co opisujesz i z frustracji wynikłej z tych prób zainstalowałem OpenTx i byłem od razu szczęśliwy - tam się to robi bajecznie prosto i jeszcze można przećwiczyć na symulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Obawiam się, że niewiele już lataczy korzysta z 9X w wersji firmowej, bez wgranego OpenTx... 

 

Ja używam z lenistwa bo mi się nie chce wlutować kabla do aktualizacji ;)

Wkurzam się na oryginalny soft ale mam tam wszystko ustawione i na razie zostaje aż się gwar na apke nie skończy.

 

Co do trybów to mam u siebie ustawione tak jak kolega pawellukasz chce czyli 6 trybów zmiksowanych na 3 pozycyjnym oraz na 2 pozycyjnym i działa ok.

 

Mam screeny z ustawień ale umieszczałem je na forum rc-fpv a widz,ę że teraz jakieś  prace mają i leży.

 

W domu też je mam ale to dopiero po 17 jak wrócę.

 

Jakbym ci dziś nie wkleił to odezwij się na PW aby mi przypomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dostosowaną? Przecież tam są różne konfiguracje dla każdego latadła, można bez problemu się przełączać. Ja tym samym 9XR Pro latam i kopterami i samolotami. Do 9X można na HK kupić nowe płyty w razie problemu, zwykle są na Backorder ale gdy się złoży zamówienie to w końcu się pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitar, dzięki za ustawienia Turnigy 9X.

Zrobiłem wg Twoich wskazówek i prawie prawie ok.

Jeszcze nie zadziałało, ale za radą kolegi zamieniłem jeszcze między sobą w APM kable kanałów 5 i 6 (od strony odbiornika).

I działa. Spod przełącznika 3 poz. mam 3 tryby: stabilize, loiter i auto.

A przełącznikiem 2 poz. na każdym z powyższych trybów mogę przełączyć na RTL.

Oczywiście trochę musiałem domiksować między sobą te przełączniki, zwłaszcza 3 poz. na poz ID2.

Teraz działa wszystko.

Do tego dodałem gąbkę na puszkę aneroidową barometru, bo bez tego w locie poziomym dron tracił wysokość.

Oraz ...wydłubałem kompas wewnętrzny. Ciekawostka: był kompas wewnętrzny, jest miejsce na zworki w tym jedna do tego kompasu wewn., ale nawet gniazda pod

te zworki nie były wlutowane. Kompas zewn. nie chciał za nic działać poprawnie, więc sądzę, że kompas wewn. na stałe był podłączony w obwód bez możliwości odłączenia (zworką)

i dwa kompasy na raz nie mogły się dogadać.

Po usunięciu kierunek dobrze jest wskazywany i model lata elegancko. Poza jeszcze małym wyjątkiem.

Czasami "zapala" się FAILSAFE. Nie wiem od czego, ale wraz z nim czasem w trybie manualnym danie drążka do przodu powodowało, że model leciał w tył i na odwrót.

I nie wiem co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem choć podziwiam że się nie myli :)

 

Bardzo słusznie że masz możliwość przełączenia na RTL. Ja ustawiam tak że trójpozycyjny do góry - zawsze stabilize, do dołu - RTL, a w środkowej pozycji uzależniam od innych przełączników. Wtedy jest 6 trybów. Nawet dałem chyba radę to ustawić na 9X, choć była to męka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego "doszła" kolejna rzecz...

uzbrajanie APM drążkiem aparatury.

Wg opisów na forum powinno działać z pod lewego drążka - na dół w prawo trzymając 5-6 sekund.

Ale nie działa. Odłączyłem za radą jednego z forumowiczów sprawdzanie GPS przy uzbrajaniu i też nie uzbraja się z drążka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się pokazuje gdy podłączysz APM plannera albo Mission Plannera albo Tower na telefonie? Zazwyczaj pokazuje przyczynę problemu z uzbrojeniem.

 

Jak zczytać logi? To temat bardzo starannie opisany w dokumentacji. Przeczytaj i zadaj pytania dopiero wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.