Skocz do zawartości

Fairchild A-10 Thunderbolt II - skala 1:8


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dolot w tym modelu raczej polepszy wynik jak będzie z głową zrobiony. Hubert kiedyś robił testy z "otake ring" o ile się nie mylę. Wylot zmniejszy ciąg ale zwiększy prędkość. Pamiętajcie że ciąg to nie wszystko. Może w modelach halowych gdzie lot odbywa się często na innych zasadach. Nie należy się podniecać tylko ciągiem a zwłaszcza w edf-ach. Zobaczcie jak latają pylony na speed 400 jakiż tam jest ciąg? 300g?

 

Wyslane z Note3 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Po prawie roku myślenia i przymierzania się rozpoczynam budowę tego modelu.

Od razu pierwsze pytanie do Kolegów. 

Poszukuję jakiegoś sprawdzonego patentu na ustawianie wręg kadłuba do montażu, coś niedrogiego i prostego w budowie. Podzielicie się?

I drugie pytanie... Czy ja dobrze myślę, że w dzisiejszych czasach istnieją na tyle mocne i lekkie serwa, że lepiej je montować w SK i SW, niż budować skomplikowane systemy popychaczy?

 

PS. Dla zainteresowanych plany w skali 1:6 na 2 spalinach tunelowanych. Na tych planach robię, przeskalowując do 1:8.

 

HAREI_A-10-01.pdfHAREI_A-10-02.pdfHAREI_A-10-03.pdfHAREI_A-10-04.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kadłuby są bardziej skomplikowane używałem pręta gwintowanego i nakrętek - w tym A-10 też to powinno wystarczyć.

 

Znalazłem jakieś zdjęcie (akurat niezbyt skomplikowany Mosquito) https://alexrc.pl/viewtopic.php?f=14&t=6126&hilit=mosquito&start=9

 

EDIT:

przeliczyłem sobie - model będzie miał 2m kadłub - nie jestem już pewien, czy metoda pręta i nakrętek będzie wystarczająco sztywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.