Skocz do zawartości

Stary ale jary RWD-5 build on line :)


Togo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i pojawiły się schody...w zasadzie to dwa:

1. oklejanie czymkolwiek to na razie jak dla mnie hardcore,

2. Jak nisko powinien opadać ster wysokości ? bo mam wrażenie, że u mnie jest kolizja a ciężko mi znaleźć lepsze miejsce na dźwigienki...

Help...

post-14212-0-86140100-1389809939_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda teoria w sprawie wychyleń sterów ? szukam, szukam nie mogę nic znaleźć.

 

Przy okazji. Czy ster kierunku ma być totalnie swobodny na zawiasach ? zastanawiam się czy nie dostał mi się klej do zawiasów, bo u mnie ten ster jest dość sztywny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji. Jeśli jakiś początkujący śledzi ten wątek, to uważam, że warto się zapoznać z :

1. http://www.modelarz....przedszkole-rc/

2. http://www.motylasty.pl/warszt_1.html

Może są jakieś inne klasyki gatunku, literatura ? tak wiem, że zawsze można sobie poszukać na forum (co staram się robić), ale często lepiej szukać u źródła niż wertować posty sprzed 4 lat niekoniecznie na temat :)

Pozdrawiam

 

PS

Sam sobie odpowiadam na pytanie :P

http://www.modelarz.one.pl/porady-modelarskie/teoria-rc/niedomagania-i-awarie-serwomechanizmow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Prośba o rady w dwóch sprawach.

1. Serwo lotek montować środku czy przy bliżej spływu ?

2. Jak najsensowniej wycinać lotki ? planowałem teraz podciąć od płaskiej strony a po zamknięciu odciąć od góry ale może macie jakieś sprawdzone sposoby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam wrażenie, że popełniłem poważny błąd.

 

Otóż wycinając żebra z planów skazoo założyłem, że pasy wzdłuż wszystkich żeber (zał 1) to są miejsca gdzie docelowo będą wzdłużnice i należy je wyciąć. Co oczywiście wykonałem.

 

wszystko było ok do momentu kiedy złożyłem skrzydło... okazało się, że górne poszycie zachodzi ok 3cm na dolne co by wskazywało, że jednak to trzeba było rozciąć a nie wyciąć.

 

Skrzydła wyjdą symetryczne ale jednak mniejsze.

 

Co sądzicie ? miał ktoś taką przygodę ? Warto próbować go ulatniać, czy od razu budować nowe skrzydła ? a może tak powinno być ?

post-14212-0-03155700-1391627527.png

post-14212-0-16008300-1391627808_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy macie jakieś dobre rady dot. rozmieszczenia odbiornika i regulatora ?

pierwszy pomysł jest taki, że umieszczę je na przeciw siebie przyczepione do ściany za pomocą rzepa, mniej więcej w tym miejscu co na zdjęciu.

Pakiet też na rzepie przyczepiony gdzieś w okolicach wzmocnienia podwozia (zobaczymy gdzie dokładnie przy wyważaniu).

 

Co o tym sądzicie ?

 

Pozdrawiam

post-14212-0-73714000-1392674108_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, prawie na pewno będziesz musiał przenosić większość rzeczy na przód, więc proponuję Ci podobne ustawienie co u mnie.

 

Odbiornik mam na bocznej ściance na mocnej taśmie dwustronnej a regulator praktycznie zaraz za silnikiem też na bocznej ściance mniej-więcej tak:

post-12909-0-80729800-1392680682.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.