Skocz do zawartości

przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Messerschmitt lata więc trzeba by zrównoważyć siły na moim stojaku na modele bo obecnie dominuje Luftwaffe więc przyszła pora by zbudować coś z drugiej strony konfliktu. Miał być Corsair ale będzie Mustang P-51D :) kolega marcelizor jak wszystkim wiadomo buduje większego a ja mam zamiar zbudować mniejszego :) założenia są takie, że makieta to nie będzie, podwozia również nie będzie ponieważ według mnie jest to zbędny ciężar przy takiej wielkości modelu. Materiał budulcowy sklejka, sosna i balsa. Wykończenie modelu to oklejenie papierem japońskim i malowanie, jako tako wzoru malowania brak więc czekam na waszę propozycję :)

 

Dane:

 

Rozpiętość: 900 mm

Długość: 695 mm

waga: mam nadzieję że przekroczę 750 g do lotu

sterownie: silnik, SW, lotki

 

Wyposażenie:

 

Silnik: EMP C2826/09, 260W, 1900 kv

śmigło: 8x4

kołpak Gemfan 38 mm

pakiet: 3S 1300 mah

serwa: coś wielkości 9g 3 sztuki

regulator: REDOX 20A

 

Plany mam już wydrukowane ale cierpię na chwilę obecną na brak materiału budulcowego.

Rzut na plany

post-8897-0-85290500-1389630267_thumb.png

 

post-8897-0-63093600-1389630270_thumb.png

 

a tutaj umieszczam tradycyjnie plany według których model ma powstać ;)

P-51D_Royal.pdf

 

Przymiarka jednostki napędowej wraz z kołpakiem, czyli będzie trzeba dorobić malutki domek silnika i dobrze przemyśleć maskę silnika, którą będę wykonywał analogicznie jak w moim Messserschmitt bf 109

post-8897-0-52380000-1389630273_thumb.jpg

 

Będę was zanudzał kolejną relacją bo po pierwsze bardzo lubię prowadzić relację, a po drugie jest to dla mnie w pewnym sensie swoista motywacja :)

 

CDN ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No to zaczyna się następna ciekawa budowa,zanudzał na pewno nie będziesz bo twoje relacje są bardzo szczegółowe.

A wykonanie modelu można przewidzieć,będzie tak dokładne jak Messerschmitt.

Jak to się mówi na Forum zasiadam na widowni.

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku fajnie słyszeć że plany są dobre :)

Pawle na upartego to messerschmitt którego zbudowałem też tylko przypominał messerschmitt'a więc w tym wypadku też przewiduje zbudowanie czegoś co będzie przypominało Mustanga ;)

Robercie dzięki za propozycje :) ... kolor srebrny fajna sprawa mi tez się bardzo podoba ale pytanie jak taki srebrny wyjdzie w malowaniu i oczywiście z której firmy szukać koloru srebrnego ? Po wykonaniu kompresora i pomalowaniu messerschmitt'a jakoś już nie chce mi się wracać do oklejania modelu folią ... w tym modelu oznaczenia modelu mam zamiar zrobić malowane ale oczywiście bardzo małe detale nie wykluczam wykonania w formie naklejki ... tak sobie tym razem chce postawić poprzeczkę wyżej ;)

 

moje jak na razie znalezione na szybko faworyty do malowania które znalazłem na sieci ale nic o nich więcej nie wiem ... będę musiał się bardziej w ten temat zagłębić ... choć bardziej podoba mi się moty pasów inwazyjnych ... jak macie jakieś propozycję to bardzo proszę :)

 

post-8897-0-68235700-1389639019_thumb.jpg

 

lub

 

post-8897-0-07731100-1389639101_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model z tych planów ledwo ledwo przypomina Mustanga -jedynie te kilka części typowych dla niego upodobniają to coś do P-51

Ja znów będę wiercił ci śrubę by co nieco zwiększyć podobieństwa .

Wydrukuj sobie jakiś dobry rysunek mustanga, zobacz co by tu pozmieniać na tyle by nie ingerowało to w opracowana już konstrukcje a na tyle by wyglądał bardziej rasowo , np już widzę (na oko) że kadłub za wysoki, kabina za duża i za bardzo z przodu ,statecznik pionowy albo za wysoki albo za wąski, osłona silnika za mała i za krótka a co za tym idzie kołpak jest mniejszy niż powinien być.......myślę że co nieco z tego można łatwo poprawić co wyjdzie na zdrowie sylwetce .

W tej postaci przypomina zestawy balsowe z lat 70tych modeli na uwięzi ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qt4i.jpg

 

Wcale nie był taki niepodobny do mustanga uważam ze na tak mały model to odwzorowanie jest bardzo dobre a co najważniejsze model ma super właściwości lotne. Ja nim zrobiłem kilkaset lotów a straciłem go z powodu awarii odbiornika. Do tej pory mam po nim nienaruszone skrzydło i małego następce p47d ale jeszcze w kawałkach buduje go chyba już 4 rok ( większość czasu przeleżał pod łóżkiem).

 

Tak wygląda, jak chcesz mogę podesłać Ci plany

7tjh.jpg

 

i45u.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model z tych planów ledwo ledwo przypomina Mustanga -jedynie te kilka części typowych dla niego upodobniają to coś do P-51

Ja znów będę wiercił ci śrubę by co nieco zwiększyć podobieństwa .

Wydrukuj sobie jakiś dobry rysunek mustanga, zobacz co by tu pozmieniać na tyle by nie ingerowało to w opracowana już konstrukcje a na tyle by wyglądał bardziej rasowo , np już widzę (na oko) że kadłub za wysoki, kabina za duża i za bardzo z przodu ,statecznik pionowy albo za wysoki albo za wąski, osłona silnika za mała i za krótka a co za tym idzie kołpak jest mniejszy niż powinien być.......myślę że co nieco z tego można łatwo poprawić co wyjdzie na zdrowie sylwetce .

W tej postaci przypomina zestawy balsowe z lat 70tych modeli na uwięzi ..

 

Sławku zobaczymy co się da zrobić ... według mnie kabina jest w dobrym miejscu i wcale nie jest za duża, jak dojdą linie ramki kabiny to z pewnością kabina będzie wydawać się mniejsza. Jedno co się rzuca dla mnie w oczy to kształt skrzydła. Kadłub że za wysoki to nawet lepiej bo model mały i nie będzie problemu z upchaniem elektroniki w środku.

Zobaczcie zdjęcie Piotrka ... Mustang w jego wykonaniu w powietrzu IMO wygląda obiecująco i bardzo ładnie i o taki efekt mi chodzi :) coś się postaram pozmieniać na tyle na ile pozwoli mi moja wyobraźnia ;)

 

(...)

Tak wygląda, jak chcesz mogę podesłać Ci plany

 

Piotrku dzięki za zdjęcia już zasysam :) bardzo mi się podoba Twój Mustang ... a jak to nie problem to bardzo poproszę o plany P47 :)

 

Przemo, z tobą nie można się nudzić :D Zrób jak Sławek radzi bo szkoda, żeby model wyglądał jak dziecięca zabawka przez te nieco zachwiane proporcje ;)

 

Dzięki Karolu :) czy to wygląda jak dziecięca zabawka ? Może i wygląda bo ma rozpiętość 90 cm ... dla wielu takie modele to "pierdoloty", ja osobiście mam odmienne zdanie ale to kwestia interpretacji ... w moim odczuciu tak samo jak zabierałem się za budowę bf 109 to model miał w locie przypominać sylwetką prawdziwego myśliwiec i według mnie takie zamierzenia spełnił w 100%, więc tak samo podchodzę do tego projektu. Oczywiście było zamieszania z kabiną do bf 109 ale to duży plus dla Sławka że to jakoś mi wyperswadował bo jednak warto było ale w wielu kwestiach z pewnością będę nie ugięty i zrobię tak jak będę uważał za słuszne ;) ... Z pewnością coś pozmieniam ale na tyle na ile pozwoli mi moja wyobraźnia i zdobyte doświadczenie w budowie poprzednich modeli.

 

Przemo na pewno tego samolotu nie zepsuje, choć te plany faktycznie można by trochę poprawić. Ja proponuję rozciągnąć je buldożerami ;)

 

Marcinie dla mnie wielkość modelu jest bardzo ale to bardzo zadowalająca więc nie ma co rozciągać to buldożerami :) a czy nie popsuje modelu to zobaczymy jak relacja dobiegnie końca ... oczywiście o ile dobiegnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wojtku za udostępnienie planów fakt model dużo większy w rozmiarze jaki chce zbudować ale mam chyba kłopot z interpretacją planów ... np widzę tylko dwa żebra W5 i W7 a reszty nie mogę zlokalizować na planach. Plany różnią się bardzo ale to bardzo dużo od tych z których ja chce budować i widać tutaj dużą różnicę w usterzeniu pionowym.

 

Rafał dzięki właśnie widziałem że mi coś podsyłałeś już ściągam z poczty i przeglądam :) póki co trzymam się planów zamieszczonych w pierwszym moim poście :) jak też pisałem w pewnych kwestiach będę nieugięty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.