Skocz do zawartości

MX-2 50 145cm Axarmodels


Rekomendowane odpowiedzi

 

Sam latam moim Yakiem z takim samym silnikiem na APC13x6 i chętnie bym sprawdził te śmigiełka.

 

No właśnie, jak to jest z tymi śmigłami? Widzę sporo śmigieł ale część z nich to śmigła z przeznaczeniem do elektryków. Czy tu chodzi jedynie o otwór montażowy czy śmigła do spalin i elektryków różnią się konstrukcyjnie?

Powrócę jeszcze do zapytania o rozmiar śmigła jaki powinienem zakupić.

Producent zaleca takie śmigła jak ma mario70 czyli 13x6-7 lub 12x7-8.

Przypomnę, że zaczynam dopiero przygodę z samolotami więc nie potrzebuję jakiegoś mega śmigła.

Mój najbliższy sezon zamierzam poświęcić na bardzo spokojne latanie i zapoznanie się z modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najważniejsza różnica to wytrzymałość a i wagą się też różnią. Lepiej nie mieszać ich przeznaczenia bo nie wiadomo jak sie to skończy.

Na śmigle 13x4 będzie się szybciej wkręcał niż na 13x6-7, 12.25x3.75 Diablotin polecają do akrobacji,szybciej się wkręci, ale będziesz miał mniejszy ciąg niż na 13" czyli nie będzie miał odejścia. A zaczynając zabawę nie pchaj sie w akrobaty tylko jakiegoś trenerka podwoziem dwukołowym+koło ogonowe( Nie polecam trój podporowego gdyż kilka razy naprawiałem kolegom rozwaloną morde modelu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigło 13X6 w połączeniu z os max 55 ax wypada nie najlepiej . Za duży skok model bedzie latał dosyć szybko i słabo zbierał na obroty . Smigło o którym mowa czyli graupner sprawuje się rewelacyjni . Niczym również nie odbiega od niego bambula 14x4 i jest dostepna w Polandi . Tutaj podobnej masy model na tym smigle i z tym samym motorkiem .

Marcin smigło 12.25x3.75 jest za małe . Os 55 Ax wkrecił by się na takie obroty że byś ogłuchł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. danielstol... liczę na dobrą sugestie z Twojej strony i kupię Bambula 14x4.

Co do trenerka wolę iść drogą nauki na akrobacie- spokojnej nauki.

Po przelatanym sezonie trenerek podwieszony został by zapewne pod sufitem i tam by zakończył swoja karierę a ja i tak musiał bym zakupić akrobata aby się jakoś rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To aż taki wariat ten mój model? :D

Uczyłem się latać helikiem spaliną 700 na symku i model nigdy nie kretowany w realu więc siedzę teraz nad Extrą 300 na RealFlight G5 o bardzo podobnych parametrach jeżeli chodzi o wymiary i wagę do mojego modelu z tym, że z motorkiem OS .91 4T i ćwiczę, ćwiczę i ćwiczę...

Jeżeli już jestem przy 4T to jaki był by najbliższy zamiennik mojego 2T OS .55??? Czy było by to coś ok. .82 4T?

 

Jeszcze pytanie o śmigło.

Znalazłem Bambulę 14x4 http://www.modelemax.pl/product_info.php?manufacturers_id=165&products_id=6133 ale coś otwór mocujący mi się nie zgadza. Ta w linku ma 8mm natomiast mój wał ma 1/4`` czyli coś ok. 6mm.

Jeszcze jedna sprawa. Widzę, że do silników są lewe i prawe śmigła. Jakiego potrzebuję do mojego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam RC Man jeżeli czujesz się na siłach ucz się na tym MX-2, ja też zacząłem od małych akrobatów i pod koniec drugiego sezonu latałem już yakiem 55sp 2,6 m Carf ,zaczynam trzeci sezon z extrą 330 sc 2,6 m Krill. Nie jestem geniuszem w lataniu ale daję radę,co do śmigła latałem na bambuli i wydaje mi się że z  APC na których też latałem było lepiej. Pzdr.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam potrzebuje informacji gdzie znajduje sie środek ciężkości w modelu MX2 Axarmodel 155cm. Model mam po odbudowie , nie posiadam instrukcji, a po odbudowie troszku mu sie przytyło i szkoda by było go znowu rozbić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rc Man dzięki z linka ,   mój ma też rozpiętośc 145cm , źle wpisałem. powiem ci że ja miałem zamontowany pakiet  na domku silnika i było dobrze, tylko teraz mam go po odbudowie i troszke wzmocniłem środek kadłuba  i właśnie pewnie będzie go ciażyc na tyłek , dzisiaj sprawdze, wyważę i będzie oblot po odbudowie. Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc co do wyważenia  sprawa ma się tak :latam na silniku Osmax 55ax , na domek zainstalowałem żelazówke 1100mha i dołożyłem jeszcze ciezarek dwócha bateri paluszków AA ,i powiem ci że jeszcze wali go na ogon jutro musze jeszcze coś dołozyć  bo strasznie nerwowo się zachowuje w powietrzu aha i jeszcze muszę obniżyc silnik na łożu bo zadziera go w górę przy przygazowaniu na max i wtedy zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC Man   mój mx jest po odbudowie strasznie nerwowy nie da sie latać zadziera nos i szybko nurkuje  jeszcze sprubuje go mocniej doważyć na przód i zwiększe skłon silnika . Noker podpowiedział mi ze po odbudowie mogłem pozmieniać kąty zaklinowania płata i to przez to moze sie tez tak zachowywać???  jak byś miał mozliwość sprawdzić jakie masz kąty zaklinowania płata głównego  ewentulanie zdjecie z profilu  to bym sobie porównał  będe wdzięczny :rolleyes::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.