Skocz do zawartości

szybowiec gołąb , czy ktoś to budował


sstan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

w6zs.jpg

nie ma się zbytnio czym chwalić dopiero zaczynam się uczyć i tak sobie myślę , że jak nie poleci to chociaż powisi jako ozdoba, tak czy inaczej ma to być przyjemność, zabawa i relaks po całym dniu.

yl5w.jpg

92aj.jpg

i to tyle co dałem radę wypocić po dwóch tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem ,że będzie zdalnie sterowany ale im więcej robię tym mniej wydaje mi się że dam radę go przerobić .Konstrukcja jest bardzo delikatna model duży a ja nie mam żadnej wiedzy jaki sprzęt pasowałby do niego żeby dobrze latał,Powierzchnie sterowe są , są to elementy Z1-Z6 tylko że oryginalnie każą je robić z tektury , nie wiem czy można to zmienić na balsę i czy będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i dałem ciała , stateczniki w orginale nie nadają się do podłączenia serwa , muszę ciąć to co zrobiłem i trochę przerobić.Ale jak lepiej się nauczyć niż na swoich błędach.

Tyle zrobiłem do tej pory .

4d4g.jpg

dqv0.jpg

ctu6.jpg

x3eo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) mi się ta robota podoba. Czy to ma być zdalnie sterowane? Bo plany są z okresu lotów swobodnych i nie widzę podziału powierzchni sterowych na wykonanych elementach.

Właśnie na to zwracał Ci uwagę Waldemar.

Mogłeś uniknąć nauki na własnych błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie :)

Nic niszcz tego co zrobiłeś - nie tnij. Dorób dodatkowe powierzchnie sterowe z balsy (tak jak na planie chociaż ster kierunku bym powiększył) i tyle. Na wysokości sterowanie zrobisz podwójnym popychaczem (w kaształcie litery Y) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , tak było w projekcie , więc tak zrobiłem .Za mało mam doświadczenia żeby zmieniać konstrukcję,ale skrzydła są w miarę sztywne .

 

Słusznie :)

Nic niszcz tego co zrobiłeś - nie tnij. Dorób dodatkowe powierzchnie sterowe z balsy (tak jak na planie chociaż ster kierunku bym powiększył) i tyle. Na wysokości sterowanie zrobisz podwójnym popychaczem (w kaształcie litery Y) .

To i tak zrobię ,w końcu zawsze można będzie poprawić jak będzie nielot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Adama. Nic nie tnij tylko dorób stery podobnie jak te na planie, z tym że ster kierunku oczywiście znacznie powiększ w stosunku do tego na planie. Tam zapewne te powierzchnie służyły do ustalenia lotu swobodnego i trymowania modelu w locie swobodnym. Zastosowanie kartonu to oczywiście echa przeszłości i powszechnych braków wszystkiego, a latać się chciało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.