Skocz do zawartości

Focke-Wulf 190 Micro Warbird


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę powiedzieć że ten samolot szczególnie mi sie podoba a jako że jakiś czas temu chciałem zakupić FW-190 z firmy Alfa Model i to mi się nie udało, nie mogłem tego przeżyć i na pocieszenie zamówiłem sobie z firmy JAMARA micro model tego samolotu.

Wczoraj dostałem paczkę, że nie było czasu to dziś się nią zająłem.

Model maleństwo, 49cm rozpietości, wykonany z delikatnej pianki jak model Alfy.

 

73484be3f1143984med.jpg

W zestawie mamy:

- skrzydła, połówki kadłuba, stateczniki z lotkami

- oklejona kabinka, osłona silnika

- silnik szczotkowy 180, płytka z wyłącznikiem zasilania i gniazdem do ładowarki, przewód do ładowarki

- dwa zapasowe śmigła i mała drobnica.

 

Całość bez silnika i drugiego śmigła waży 57g

 

Wiem że jest to raczej zestaw zabawkowy, ale mozna w to włożyć całkiem normalne wyposażenie.

Mam zamiar załozyć silnik bezszczotke 14g, regler 12A (taki mam najmniejszy), serwa 2x6g, odbiornik korona 5g.

Brak mi tylko małego aku.

Chciałbym zmieścić sie w wadze około 110-120g.

 

Relacja z budowy nastąpi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co do zasilania: http://perfecthobby.pl/index1.php?listuj=150

 

Lub ja posiadam pakiet, tylko rozmiaru nie pamiętam, takie małe akumulatory ni-mh. Kiedyś w castoramie widziałem takie. Zaraz poszukam ich i podam Ci rozmiar. Są to maleństwa też. Ale te ni-mh swoje ważyć będą :lol:

 

 

EDIT:

O to chyba coś takiego będzie http://perfecthobby.pl/index1.php?idtowar=104

Chociaż moje mi się zdaje są jeszcze krótsze :faja:

 

Edit2:

Nie jednak mają 3cm :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aż tak małego, myślałem coś około 350-450mAh tak żeby z 5-6A mogło dać. Mam 550 ale szukam czegoś lżejszego. Zresztą mam takie maleństwa z małych zabawek.

Mam 180mAh, tylko się boję że będzie to za małe na tą wage.

Problem w tym że po sklejeniu mogę nie wyciągnąć akumulatora. Tak że muszę wybrać przed sklejeniem łącznie z wyważeniem modelu.

 

Czy jest jakiś program do wyliczenia mocy napędu przy danych parametrach modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś program do wyliczenia mocy napędu przy danych parametrach modelu?

Np Motocalc

 

Tutaj też możesz coś podpatrzeć; troche inne modele ale w podobnym rozmiarze:

http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=6321&highlight=flyzone

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=1925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika to proponuje Hackera a 10-12s- smiglo 6 calowe lub a10-15s smiglo 7 calowe. Silnik niestety jest praktycznie niedostepny w Polsce, dlatego zastanawiam sie nad sciagnieciem kilku sztuk, bo naprawde warto.

 

A co do mocy to w zupelnosci wystarczy 30W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie minimalne dane muszę wprowadzić do niego aby móc obliczyć ciąg dla danego modelu.

Uruchamiasz MotoWizard i po wybraniu zakładanych osiągów (typ modelu) po kolei wpisujesz lub wybierasz dane z proponowanych; uzyskaną propozycję napędu wstawiasz do projektu i analizujesz wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Hubert

Opanowałem (tak mi się zdaje) MotoCalc.

Trochę szybki bedzie ten modelik, wg programu optymalna prędkość to 8,5m/s przy masie 120g.

Krzysiek dobrze pisał o mocy napedu 30W co daje 4-5 A.

Mam aku WOW 450mAh 15C o masie 35g, trochę to dużo ale jak na maxa skasuje zbędne elementy to może nie wyjdę powyżej 130g modelu. Myslę zrezygnować z osłony pakietu, kabli do balansera, zlikwidować wtyczki i skrócić na maxa przewody.

Model myślę wzmocnić od środka węglem lub okleic dobrą taśmą zbrojoną.

Pozostane natomiast przy oryginalnym silniku, jest cieżki ale mam za to do niego lżejszy regulator, tak że masa wyjdzie prawie ta sama. Przy 3f musiałbym przerabiać mocowanie a to osłabiło by konstrukcje i też ważyło.

Mam natomiast problem z odbiornikiem CORONA, myślałem że na mikrokwarcach z GWS on pójdzie a tu :( be, nic cisza. Problem w tym że nie mam innych mikro kwarcy.

Nie wiem czy nie będę musiał założyć jakiegoś większego odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę przy nim podłubałem, oto efekty.

 

280bbf29802f728bmed.jpg

Zdecydowałem się na dorobienie lotek na skrzydłach, nie są one tam gdzie powinny być ale to jest takie delikatne że bałem się wycinać je na koncach skrzydeł. Zrezygnowalem ze sterowania sterem kierunku.

 

02eed5bc121da8a8med.jpg

Pokleiłem też stateczniki, oraz okleiłem je dla wzmocnienia taśmą klejącą, na zdjęciu to nie zbyt ładnie wygląda ale to dlatego że lampa błyskowa daje odbicia.

 

51d5da09ae506b57med.jpg

Zrobiłem też pierwsze spasowanie całości, to u boku swojego większego kuzyna.

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i jest. Model został zmontowany, wpakowałem to co miałem, nie chciało mi się specjalnie zamawiać nowych rzeczy.

Oto i on.

17669c32b2c081f5med.jpg

396b12933c42e4d5med.jpg

49911ba8b109f751med.jpg

 

Wyszedł przycięzki 142g, w środku silnik z zestawu 180 szczotka, regler z rozbiórki, dwa micro serwa 5g i aku WOW 500mAh 20C.

 

Jutro jak bedzie pogoda oblot (jeżeli będzie to chciało latać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nieprawidłowo masz zrobione sterowanie lotkami. W górę będą się wychylały dużo mniej niż na dół. Ciężko mi teraz na szybko poszukać linka do tematu gdzie jest podane prawidłowe rozwiązanie ale jak trochę poszukasz na tym forum to sporo znajdziesz. Ogólnie trzeba do serwa użyć dźwigni w kształcie krzyża i wykorzystać dwa ramiona, które są do siebie pod kątem 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.