Skocz do zawartości

Wicherek 25, robię i ja :-)


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości zważyłem to co juz mam i wychodzi następująco:

- skrzydło bez lotek klap i mechanizacji - 128g

- kadłub w stanie jak widać - 237g

- SK bez części ruchomej - 15g

- silnik, pakiet, regulator, odbiornik - 827g

 

Razem: 1335g

 

Powinienem się zmieścić w 1800g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niestety na małym odcinku "coś mi nie wyszło"... Trudno, w tym miejscu profil natarcia będzie nieco grubszy, na pamiątkę.

Najpierw przykleiłem keson tylko do dźwigara, a po wyschnięciu.dzięki czemu mogłem na spokojnie nałożyć klej na zaznaczone linie na kesonie:

 

Potem odwróciłem i klasycznie przypiąłem szpilkami, ale zdjęcie mi się nie zapisało w aparacie :-(

 

 

Ja w moskicie http://pfmrc.eu/inde...post__p__439852 oklejałem w taki sposób:

 

- posmarowałem klejem żebra, natarcie i dźwigar - wszystkie elementy do klejenia. Kesonów do klejenia było 6, więc mogłem ćwiczyć z klejami. Natarcie miałem z kołka i tam lepszy jest Soudal 66a (pieniący) pozostałe elementy bez różnicy Pattex Express lub Soudal 66a. Pattex jest za szybki na duże odcinki / powierzchnie.

- na krawędzi deski montażowej złapałem natarcie razem z kesonem między 2 listewki sosnowe (im grubsze tym lepiej) i ścisnąłem wszystkimi klamerkami jakie miałem (duże plastikowe z dużymi gumowymi tymi ściskającymi - z biedronki)

- równolegle całość kesonu przykryłem podkładem pod panele (6mm) i przez kolejne listewki obciążyłem czym miałem pod ręką. Obowiązkowa listewka nad dźwigarem. Nie używałem szpilek. Tylko klamerki i grawitacja. Szpilek nie lubię. Nie dociskają...

 

Wyszło w miarę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Silnik jaki proponujesz do tego modelu jest o wiele za duzy . Wystarczy rozmiar 3548 i zasilanie 3S .

 

Też mam takie obawy. Taki zestaw mi się po prostu tanio trafił. Najwyżej po oblocie dostanie przeszczep z mniejszym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie waży więcej niż cały model . Ten silnik przy zasilaniu 5S osiąga ponad 3,5 kg ciągu a model będzie ważył 1800 gram . Jest super ale do modelu akrobata 3D o rozpiętości 170 cm . Silnik 3548/800 przy zasilaniu 4S wystarcza do modelu akrobata 3D o wadze 1700 gram . 3548/1100 przy zasilaniu 3S wystarcza do modelu akrobata 3D o wadze 1300 gram . Regulator 60 A ( dobrej firmy wystarczy 40 Amper) , silnik i pakiet 3S 2200 waży raptem razem 400 gram .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okleiłem japonką 12g /m2 i zamontowałem SK. Od razu przyjemniej się patrzy na model ;-)

 

12415043453_72ec417c65_c.jpg

 

Zaczynam powoli montować farsz.

 

 

12414899345_6fbc1586dc_c.jpg

 

 

12415068663_539b0fc149_c.jpg

 

 

Serwa SK i SW są zamontowane za środkiem ciężkości, ale jak będzie dramat, to mogę je przesunąć praktycznie pod SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, myślałem, tym bardziej, że z dostępnością japonki barwionej jest cienko. . Ale Wicherka chcę zrobić w technologii tradycyjnej :-) Na ORACOVER przyjdzie czas za chwilę, będę robił motoszybowiec Mosquito 260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to mój pierwszy model RC, to potrzebuję porady. Czy napęd klap może być tak jak na zdjęciu poniżej (drucik miedziany użyty tylko do pomiarów ;) ).

Czyli, czy klapy na zero stopni mogą być w jednym skrajnym położeniu serwa, a w pełni wychylone w drugim?

Czy też zero stopni powinno być w centralnym położeniu serwa? Wtedy będę musiał przerabiać mocowanie :(

 

12445744014_3acbeb3e48_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz. Serwo w skrajnym położeniu jest OK, moim zdaniem dźwignia klapy jest o kilka mm za daleko od krawędzi,linia dziurek w dźwigni powinna przebiegać nad osią wzdłużną klapy ale w przypadku klapy to nie jest wielkie halo. Drugie skrajne położenie wyregulujesz sobie na aparaturze, mechanicznie ewentualnie. Jak zechcesz.

 

Piotr

P.S. widzę, że też siedzisz po pólnocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.